Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért nem tudom összeegyeztetn...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem tudom összeegyeztetni a szexet és a bizalmat/szerelmet?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem megy. Akit szeretek akibe szerelmes vagyok, azzal rossz a szex, indokolatlanul is szégyellem előtte megmutatni azt az énem, aki valóban kiéli magát szex közben. Mindemellett annyira kötődök hozzá, hogy megöli a libidóm, egyszerűen hülyén szólva túlságosan szeretem ahhoz, hogy le tudjak vele feküdni felszabadultam. Úgy érzem magam, mintha a rokonommal csinálnám, pedig vonzó az illető, tetszik, csak az erős érzelmek miatt egészen más a helyzet jelentése nekem.


Akibe viszont nem vagyok szerelmes, azzal gond nélkül szexelek. Kifejezetten jó érzéssel tölt el, hogy utána lelép az illető és békén hagy. Ezekkel az emberekkel nem is szeretek annyira beszélgetni, türelmetlenséget érzek, hogy csináljuk és juttassuk egymást a csúcsra rizsa helyett.


Mindkét formában jól elvagyok, a bizalmi kapcsolataimból sem hiányzik veszettül a szex, csak néha jut eszembe, hogy mennyire rossz közöttünk. Olyankor néha elképzelem, hogy milyen jó lenne kettészakadni, hogy a másik énemnek legyen valaki akit nem szeretek, de úgy meg... Aztán lenyugszom és minden megy tovább.


Természetesen a kettő nem egy idősíkon történik, nem vagyok hűtlen, csak vagy rossz szexes/szexmentes romantikus kapcsolataim vannak, amiről tudom, hogy én tehetek vagy az egész a szexre épül és nem támaszkodom a másikra egy percig sem.


Most keresek épp szakembert, mert tudom, hogy így sosem leszek boldog senkivel, de egyelőre tapasztalatokat, véleményeket is várok, ha valakinek van.


2021. okt. 11. 16:25
 1/4 anonim ***** válasza:
65%
Ez furcsa. Nem úgy szokott lenni, hogy minél jobban megismersz valakit annál felszabadultabb vagy vele? Hogy lehet hogy vadidegennel felszabadult vagy, de egy bizalmasoddal éppen hogy nem? Nagyon furcsa ez számomra.
2021. okt. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
87%
Csunya komplexus lesz az, kell hozza a szakember. Nem tortent valami veled fiatal korodban egy kozelebbi ismerossel?
2021. okt. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt hasonló, most is elég hasonló helyzetben vagyok, csak én nem érzem úgy, hogy rokon lenne, sokkal inkább úgy, hogy túl “tiszta” a kapcsolatunk ahhoz, hogy a szexszel “leallatiasitsuk”.
2021. okt. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
78%

Nekem csak tippem van, nem vagyok szakember.

Talán ez egy korai gyermekkorhoz köthető blokk lehet benned.

Úgy gondolom, hogy számodra a szerelem, szeretet olyasmi lehet, mint amit anyukád iránt éreztél. Ez számodra egy olyan "nemes" érzés, amit bűn lenne szexel "bemocskolni".

Történhetett valamikor kicsi korodban valami "törés" ilyen téren benned, ezért nem mered kiélni magad szex közben azzal a partnerrel akibe szerelmes vagy!

Nyilván tudom, hogy mást érzel anyukád iránt, és más a szerelem, de az érzés "nemessége" számodra ugyanaz. Valamiért az agyad nem tudja, ezt kettéválasztani.

Az "állatias ösztöneidet" (jó szexet), pedig csak olyan partnerrel tudod megélni, akit nem szeretsz, mert olyankor nem blokkol az agyad. Itt úgy érzi az agy hogy nem történik "bemocskolás", lehet nyugodtan az ösztönökre hallgatni!

Szerintem ezt lehet pszichoterápiával gyógyítani!

Ez csak egy tipp, lehet hogy nálad nem így van.

2021. okt. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!