Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Jelenleg 21 éves vagyok, épp most kezdeném az egyetemet, és valószínűleg teherbe estem...

Volt egy barátom régebben, akivel nagyon rossz volt a kapcsolatom, agresszív volt, nemtörődöm, volt, hogy megütött, nem is egyszer, megcsalt jó sokszor, és azóta mióta szerencsére ki tudtam lépni abból a kapcsolatból nem nagyon tudok megbízni senkiben, egy férfiban sem... Nagyon nehezen jöttem össze az aktuális barátommal, nagyon kedves, figyelmes, megértő, idősebb is nálam, de nem igazán tudok annyira bízni benne, ahogyan kellene... Nem élünk együtt, mert elég bonyolultak a dolgok, messzebb lakik, s nem tudunk sűrűn találkozni... Mindig védekeztünk, de elszakadt egyszer a dolog közben, vettem esemény utánit, de késett két hetet a havim, majd megjött egy fél napra, akkor is alig jött valami... Ma csináltam egy tesztet egy barátnőm tanácsára, ahol a második csík látszott is halványan. Nagyon megijedtem, és most csak ülök és nézek magam elé, órák óta, nem tudom elmondjam e a páromnak, hogy mi történt, vagy, hogy mitévő legyek. El fogok menni egy orvoshoz biztosítéknak mindenképpen, de nem tudom a barátom vállalná e a gyereket, ha úgy lenne, hogy nem vetetem el. (Elég sok a nemi probléma a családomban, sok gyerek nem született meg és sok nőnek lett gondja a méhével, vagy meddő volt, emiatt félek, hogy később nem lenne lehetőségem gyermeket vállalni.) Félek attól is, hogy csak a gyerek miatt maradna velem... Ti mit tennétek a helyemben? Elmondanátok vagy várnátok még?



2021. aug. 4. 10:58
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
91%

Mindenképp mondd el a párodnak, hogy támogatni tudjon addig is, míg kiderül az igazság. Védekeztetek, esemény utánit is vettél be, tehát mindent megtettél, hogy elkerüld a terhességet. Balesetek előfordulnak.

Viszont még nagyon fiatal vagy, én a helyedben nem dobnám el a tanulmányaimat emiatt, pedig én sem támogatom az abortuszt. De egy gyermek hatalmas felelősség, pláne ennyi idősen, 0 egzisztenciával, egy (gondolom) friss kapcsolatban.

A pároddal mindenképp beszélj viszont, már most.

2021. aug. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
69%
Doki után inkább lapítanék, max szülőknek mondanám el és elvetetném. Ne bszd el a fiatalságodat.
2021. aug. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
90%

Párodnak mondd el.

Orvoshoz menj mielőbb, valóban terhes vagy-e.

Ha igen: megbeszélitek, ki hogy érzi. DE egyrészt fiatal vagy, másrészt tanulsz, illetve a kapcsolat sem olyan stabil, amibe biztonsággal lehetne gyereket vállalni. Én a helyedben nem szülném meg. A végső szót pedig te fogod kimondani.

2021. aug. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
91%
Előbb orvos, legyen biztos a dolog. Utána gondolkozz el rajta, hogy te meg akarod-e tartani, akár egyedülálló anyaként, egyetemet offolva (esetleg jövőre levelezőre átkérni magad). Ha te lennék, én nem vállalnám, mondom ezt úgy, hogy 21 vagyok én is, harmadéves egyetemista és párom is van, akivel nem élek együtt (ezt csak azért írom, hogy nem vagyok sokkal fiatalabb/idősebb nálad). Neked kell tudnod, illetve megbeszélned az orvossal, mennyire lehet hátrányos egy abortusz. Ha fizikailag nem, akkor onnantól már csak a saját véleményed számít, ha nem akarod ezt a kapcsolatot, gyereket igazán, akkor ne tartsd meg. Ja, és ha nem tudsz bízni a párodban, akkor ezen vagy dolgozni kéne, vagy elengendi, mert ez a langymeleg állapot senkinek se lehet jó.
2021. aug. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
71%

Halvány csík nem nagyon van, vagy van vagy nincs. :-)

Én is elhasználtam párat, csak én

pont azért,hogy végre terhes vagyok-e már...

Amit leírtál az előzményekről,abból se következik hogy terhes vagy.

De ha mégis,akkor nem csodálom hogy le vagy döbbenve.

Mindent át kell gondolnod, egyedül tudsz-e boldogulni,

a párod fel tudja-e vállalni az apaságot,a szüleid segítenének-e,

stb.

Egy biztos, a sulit folytasd,akár a baba után is,de ne hagyd

hogy emiatt ne legyen felsőfokú képzettséged,

mert egy életre bánni fogod.

2021. aug. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat... A bizalmon mindenképpen dolgozom és ahogy telik az idő egyre jobb. Igazából nem ő a hibás, hogy nincs meg a bizalom, hanem én, az előzmények miatt, amiről szintén nem ő tehet. Egy közös barátunk szerint, aki régebb óta ismeri nálam, s aki nekem a legjobb barátom, nem az a fajta, aki ne támogatna ilyen helyzetben... Azt hiszem mégiscsak elmondom neki, amint tudom, s majd megoldódik, miután orvoshoz is elmentem...

A halvány csíkkal azt olvastam, hogy lehetséges, hogy amiatt halvány, mert korai szakaszban vagyok, tehát létezik ilyen

2021. aug. 4. 11:23
 7/32 anonim ***** válasza:
A baleset mikor törtènt, hány napja?
2021. aug. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%

Két héttel a kimaradt menstruációd után,már nem molyan korai

az a szakasz. Nagyon jó tesztek vannak már,ennyi idő után

a legtöbb kimutatja a hcg-t a vizeletben. Reggeli vizeletből csinálj

még egyet,az a biztos.

2021. aug. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
88%
Elobb orvos, utana beszelj a baratoddal. Ne arrol, hogy mi legyen, csak arrol, hogy mit gondol. Meg nem futottal ki az idobol, van meg idod atgondolni, hogyan dontesz. En a korod miatt a szuloknek is elmondanam, nincs onallo kereseted, idod, energiad, millio segitsegre szorulsz majd. Meg a nagyon kozeli baratokkal is megbeszelnem ezt. Amikor ezekkel megvagy, akkor pedig leulsz magadban es atgondolod az eleted es egyedul dontesz. Azert lenyeges ez, mert azert mindenki megprobal majd plusz minusz befolyasolni a sajat szaja ize szerint. Ezeket ki kell zarnod. Akik jol ismernek, azok esetleg hozza tudnak segiteni a donteshez, hogy olyan tenyezoket is megemlitenek, ami neked itt a nagy zurzavarban eszedbe sem jutna. De ok sem tudnak donteni helyetted, es befolyasolni se engedd magad. A tervezett gyerekek jobban jarnak, felkeszultebben varjak oket a szuleik, mind anyagilag, mind mentalisan. Fiatal nokent a fenti csaladi orokseggel ertheto a felelmed is. Mindegyik dontes lehet jo, itt nincs rossz. Neked kell megbekelned a sajat donteseddel.
2021. aug. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
9%

abortuszellenes vagyok, de nem, nem vallási okok miatt, ateista vagyok.

de az ember saját húsát-vérét ne ölje meg.

nem szeretem, amikor azzal jönnek, h. a nő teste, azt tesz vele, amit akar.


ez a hatalommal való visszaélés egy formája, mert a nő visszaél azzal, h. szülni csak ő képes, tehát a döntésből kizárja sokszor az apát, aki ragaszkodna a gyerekhez, plusz visszaél egy ártatlan, tényleg a világon semmiről nem tehető csöppséggel, és szó szerint lemészároltatja, amit abortusznak nevezünk.


soha nem értettem, miért egy ártatlan emberke szívjon amiatt, mert a potenciális szüleinek fingja sincs a biztonságos szexről, itt is erről van aszó.

a biztonságos szex ugyanis azt jelenti, h. tudod hogyan ne szakadjon ki a gumi, ill. elég gyorsan cselekedsz, ha mégis.

ha időben bevetted volna az esemény utánit, tutira nem leszel terhes.

sok mindenkitz meg lehet ölni, mindig csodálkozom azon, hogy ha valaki meggyilkolja a szomszédját vagy egy idegent, börtön jár érte, az usa-ban akár villamosszék is... de ha megölsz egy gyereket, ráadásul a sajátodat, akkor cool feminista vagy, meg vagány, mert azt teszel a testeddel, amit akarsz.


akiknek abortuszuk volt nem érdemelnek meg későbbi gyermekáldást, mert gyilkosoknak nem járna második esély...

2021. aug. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!