Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek ha bepánikolok a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek ha bepánikolok a veszekedéstől? Mit tehetnék hogy lehűtsem magam es rendesen tudjak gondolkodni megint?

Figyelt kérdés
Elso sorban a baratommal valo veszekedesek soran fordul elo gyakran hogy ha jobban osszeveszunk, ne adja eg, elokerul a szakitas, vagy par dolog amitol egyszeruen gombnyomasra szet tudok esni, egyszeruen bepanikolok. Elkezdek sirni, van hogy kiabalok (bar ez ritkabb), egyszeruen egy megmagyarazhatatlan duhos, panokszeru kiakadas tor ram es rettegek hogy elhagy, utalom magam es ugy erzem nem akarok tovabb elni. Az is elofordult hogy magamba karmoltam vagy ilyesmi, hatha az jobban faj mint amennyire belul az erzesek. Egyebkent szuleimmel is fordult mar elo parszor, de az ritkabb, talan azert is mert egyszeruen kevesbe zaklatnak fel altalaban. Gondoltam mar pszichologushoz menni (de arra nem igen van penzem:() vagy valami nyugtaton szedni, esetleg halas lennek valami tippert hogy ilyenkor mivel tudom lenyugtatni magam. Szornyu hogy elborul az agyam es valahol tudom hogy mi tortenik, megse tudok ellene tenni, csak sodrodom. Nem akarom, hogy ramenjem erre a kapcsolatom, se baratommal, se massal. Kerlek csak az valaszoljon aki komolyan szeretne segiteni, nagyon koszi! 21/l

2021. jún. 19. 23:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ahol ilyen szinten elszabadulnak az indulatok, ott nem kell hosszu kapcsolatra szamitani. Azt kell megertened, hogy mindegy, hogy egy vitaban kinek van igaza, ne az legyen a cel, hogy legyozd a masikat. Ehhez kell megfelelo embert keresni, aki szinten igy velekedik. Vitazni lehet, sot kell is, de a cel mindig a problema megoldasa legyen, ne pedig a masik meggyozese.
2021. jún. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Pont ez a baj hogy nem legyozni akarom, csak leblokkolok es inkabb sirva mindenert bocsanatot kerek csak ne veszekedjunk, holott ez nem old meg semmit hosszu tavon, de meg altalaban az adott szitut se :(
2021. jún. 20. 00:20
 3/7 anonim ***** válasza:
Hat pedig ez nem fog menni pszichologus nelkul. Addig pedig hanyagolnod kene a parkapcsolatokat is, mert csak ront az allapotodon. Rosszak a mintaid, traumak lehetnek a multadban, erzelmileg elhagyagoltak. Amig ezeket nem teszed rendbe, sok jora ne szamits. El kell indulnod az onismeret utjan, hogy rajojj, mik ezek a reakciok es miert is csinalod ezeket, miert pont ezeket valtja ki beloled. Szakemberrel konnyebb lenne, a leirasod alapjan egy lelki roncsnak tunsz.
2021. jún. 20. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Miért veszekedtek? Ha párod tudja, hogy te ilsen vagy, akkor nem kéne veszekednie veled, feltéve ha ő normális.

A többiek már leírták a lényeget.

Szerintem le kéne ülnötök megbeszélni. Mondd el, hogy téged ezek a veszekedések nagyon felzaklatnak lelkileg és nem tesznek jót az egészségednek, ezért próbáljátok meg mostantól elkerülni az ilyen szituációkat. Nyílván nem fog menni elsőre, de ha te is jobban odafigyelsz meg ő is, akkor javulhat idővel a helyzet.

2021. jún. 20. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
69%
Ebben semmi rendellenes nincs a reakciódat tekintve. Van egy szar kapcsolatod, ami állandó veszekedéssel, szakítás közelben van, itt lenne az ideje elengedni. Nem kell nyugtató, elég, ha megszabadulsz tőle!
2021. jún. 20. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szorongós vagy! Esetleg bántalmazott vagy (család, elöző párkapcsolat)? Teljesen erre vall ez a viselkedési forma (állandó bocsánat kérés, önhibáztatás). Szükséged van az önbizalom növelésre! Állj ki magadért, ha menni akar.. Menjen!! Sokkal fontosabb a mentális egészséged, mint egy ilyen párkapcsolat. Én is megszenvedtem ezzel, de lám, 6 év után itt vagyok egy csodálatos emberrel mellettem. Sok sikert csajszi❤️
2021. jún. 20. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Létezik ingyen pszichológus, tb alapon. Nem kell fizetned egy fillért se, de keress egyet, mert ez így nagyon nem jó.

Másrészt tegyél különbséget vita és veszekedés közt.

Vitatkozni néha kell, mert olyan nincs, hogy két ember tökéletesen egyetért mindig mindenben. Érvekkel, ellenérvekkel védi mindkét fél az álláspontját, miközben meghallgatja a másikat (!!!). Még csak a hangotok se kell felemelni, bár a heves vita esetében gyakori. Nem ordít! Hangos. Személyeskedés, a másik szídása nem része a vitának. Az eredménye vagy az, hogy egyik fél belátja (!!), hogy a másiknak igaza van, és enged, vagy kompromisszumot kötnek, és ez a gyakoribb.

Teljesen mindegy, hogy arról vitatkoztok, hogy vidékre vagy városba jobb költözni, vagy legyen-e gomba a pizzán, a felépítése ugyanez.

A veszekedés más. Ott érzelmek csapnak össze, értelmetlen az egész, megy a személyeskedés, és a vége az, hogy mindketten haragszotok és sértve érzitek magatokat. Ha ebből van sok, mondjuk nem 5 évente egyszer, akkor az a kapcsolat nem működik. Alapvető dolgokban nem egyeztek, csak bántjátok egymást. Ott tényleg az egyetlen jó megoldás a szakítás. Egyedül is sokkal jobb, mint egy rossz kapcsolatban.

Ha te úgy érzed, hogy ez nem igaz, inkább szenvedsz évekig, akkor kapcsolatfüggő vagy. Ebből egyedül nem fogsz tudni kimászni, kell a segítség. Ellenkező esetben egyik rossz, esetleg bántalmazó kapcsolatból sodródsz a másikba, és sose fogod megtapasztalni, hogy milyen egy boldog kapcsolatban lenni.

2021. jún. 20. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!