Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A menyasszonyom exe egyre többször fenyeget, és nem egyszer tettlegességet is kilátásba helyezett, mert vissza akarja kapni a lányt, és a közös gyerek miatt hetente jár hozzánk, mi a helyes ilyenkor?

Figyelt kérdés

A sztori röviden:

Megismertem egy nőt, hamar összejöttünk, másfél év múlva el is jegyeztem. Van egy 5 éves kislánya, a lány apjával 4 éve mentek szét. Az ürge ivott és goromba volt vele, valamint betegesen féltékeny. Nyugtunk volt tőle sokáig, a kevesem a gyerek közelébe sem engedte, mikor esetleg megjelent a háznál, ráhívta a rendőrséget, ezért az abba is maradt. De bíróságra vitte a gyerek dolgot az apa és az ítéletben köteleztek minket a láthatás biztosítására, és így elkezdett hetente ide járni az ipse. Már az elején elkezdett fenyegetőzni, hogy nagyon meg fogom járni, rossz nőre tettem. És vissza fogja szerezni, mert ott a gyerek és tudja, hogy a szíve mélyén még őt szereti, stb.


1,5 éve tart a dolog, pont az eljegyzés óta. Az utóbbi hetekben már volt olyan, hogy megjelent a munkahelyemnél és üvöltözve fenyegetőzött, meg a kedvesemtől kierőszakolta a lakáskulcsot (nem voltam otthon) és azóta szó nélkül csak úgy betoppan.

Mikor elviszi a gyereket, folyamatosan ellenem hangolja, meg hogy én bántom Anyát... de a kiscsaj érzi, hogy valami nem kerek és ezeket el is mondja.


SÁlmaim nője, minden olyan szép volt, meg minden, a gyerekkel sincs baj, de ez már kezd sok lenni.

Ti mit csináltatok/csinálnátok ilyen helyzetben?


39 évesen már jó lenne tényleg nyugalmas, családi élet.


(És még az apa fenyegetőzik, hogy feljelentést fog tenni mivel akadályozzuk a láthatásban)



2021. jún. 4. 13:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%

Zár csere elsőnek.

Aztán vissza a bíróságra.

Próbáljátok bizonyítani , hogy agresszív és fenyegetőzik.

2021. jún. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%

A zárat ki kell cseréltetni. A zaklatást dokumentálni. A fenyegetőzést tanúkkal alátámasztani. És zéró toleranciát bevezetni: minden tücsökp*cs nagyságú dologért a rendőrséget ráhívni. Kitartó munkát igényel, kötélidegeket -neked ilyened van, az exnek meg nincs.


Sok sikert.

2021. jún. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%
Hát igen ez nehéz helyzet.Neki joga van látni a gyereket,az hogy ellened hangolja talán nem egy jó pont a bíróságon,de ha kedvel a gyerek akkor nem is számít mivel látni fogja idővel hogy mi történik. A fenyegetésekről pedig készíts hangfelvételt. A lakáskulcsokat nem kérheti el,mert ez magánlaksértés. Zárcsere azonnal. Párod mit szól mindehhez?
2021. jún. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%
Kötelesek vagytok biztosítani a láthatást. Ez azt jelenti, hogy a gyereket át kell neki adni a bíróság által megszabott időben, neki meg vissza kell hozni, szintén a bíróság által megszabott időben. Ezenkívül semmilyen kontaktot nem kell létesíteni vele. Ha elmegy a munkahelyedre fenyegetőzni, kihívod a rendőröket. A lakásotokba sincs joga bemenni. Basszus én még aznap lecseréltettem volna a zárat. Mire vársz?
2021. jún. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
30%

Első körben zárcsere. Második körben ne akadályozzátok a láthatást, meg is értem, hogy felhúzta magát a pasi.. Ha nagyon nem megy, kérjetek felügyelt láthatást, az állam biztosít egy személyt, akinek a jelenlétében lehet az apa a gyerekkel.


Bár az én gyerekemnek lenne olyan apja, aki bíróságra megy, csak hogy láthassa őt.. Azért ez ritka különleges dolog, az ilyen apát(ha pasinak nem is alkalmas) nagyon meg kell becsülni. Gondolom nem bántja a gyereket sem szavakkal, sem tettekkel. Nem kell tökéletes pasinak lennie, csak apának legyen jó.

2021. jún. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
33%

Veresd el! Majd magyarázd el neki, hogy el lesz ásva, ha még 1X a házad közelébe jön!


A térde törjön!

2021. jún. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
29%

Ez annyira kamu, hogy sikít...

"a kedvesemtől kierőszakolta a lakáskulcsot (nem voltam otthon) és azóta szó nélkül csak úgy betoppan."

Még hihető is lett volna ha ezt nem írod bele.

Nincs az az ember aki csak úgy hagyja hogy "betoppanjon" bárki is.

Na meg hogy a munkahelye előtt (vagy bárhol) fenyegetőzzön valaki.

Ez már megint valami kitalált péntek esti kamusztori amire majd 36 oldal válasz érkezik hogy "te szegény hívj rendőrt meg cseréltess zárat". 😅

2021. jún. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
87%

Kerd h a lathatas kontrollat helyen es idoben legyen. Vagyis nem hozzatok megy a pasas hanem a gyamugyre es ott veszi at a gyereket es ott az adja at.


A birosagon meghatarozott lathatas vagy csak koteles biztositani. Egyeb idoben nem.


Telfonnal vedd fel a fenyegetozest


Zarcsere. Koltozes. A lathatas begbeszelesere heti 1 idopontot adsz meg neki pl csut 15-16 kozott hivjat egyeb idoben tiltva van a szama.


Melohelyre ha bemegy azonnal remdort hivi es zaklatasert feljelenteni.

Ha lathatasi idon kivul jon. Nem beengedni ha eroszakos felveszed kameraval es rendort hivsz.


Birosagon kerni kell a lathatast ujraszabalyozasat. Bevinni a rendorsegi feljelenteseket, gyerek pszichologiai szakvelemenyt kerni.

2021. jún. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
21%

Gyerekes nőnél mindig van valami gebasz, ezért sem ajánlott velük összejönni. A láthatást biztosítanod kell, a gyereket meg ellened fogja hangolni, valószínűleg ennek nem most fog "beérni a gyümölcse", hanem tini, lázadó korban. Egyébként a leírtakból szerintem nem az apai szeretet hajtja a fickót, hanem egyszerűen azt akarja, hogy nektek minél rosszabb legyen.

Nyilván zárcsere, de a meghunyászkodást is be kell fejezni. Mondd neki, hogy ha a tudomásodra jut, hogy a házatok közelében járkál, akkor rendőrt hívsz és beperled, már ha túléli a veled való találkozást.

2021. jún. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
69%

Na meg hogy a munkahelye előtt (vagy bárhol) fenyegetőzzön valaki. - te mégis hol élsz, ember?


Mikor az utcán szemrebbenés nélkül elkezdte verni az agresszív fazon a nőjét, de baráti körben a csaj simán elment az exe munkahelyére és hisztizett, kiabált, erőszakoskodott, etc.

2021. jún. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!