Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi a véleményetek azokról a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek azokról a párokról, akik már régóta együtt vannak és elsők egymásnak?

Figyelt kérdés

Régen úgy gondoltam ez nem jó dolog, mert így nem tapasztalják ki igazán a "dolgokat" (gondolok itt érzelmekre és érzékekre is) és nem is igazán tudtam elképzelni, hogy ilyen (legalábbis boldog párkapcsolat/házasság) legyen.

De egyre több ilyet látok akik már eltöltöttek együtt legalább egy, vagy több évtizedet és még mindig szeretik egymást. Persze már nem az a lángoló szerelem..

Én lassan fél éve vagyok még csak a párommal, tudom, elhanyagolható idő egy ilyen témához, de eddig még sose éreztem azt senki mellett, hogy soha többé nem kell más, pedig voltam már többször szerelmes. (Ez nem csak egyoldalú.)

Szerintem már ezelőtt gyűjtöttünk elég tapasztalatot (voltak kapcsolataink azért) ahhoz, hogy tudjuk; mással is érezhetnénk jól magunkat, de egyik sem ez lenne és nekük csak ez kell. És ha pusztán kíváncsiságból esetleg pár év múlva, mikor már nem ekkora a lángolás, szakítanék, tudom, hogy borzasztóan megbánnám, hiába lenne akkor valami fellángolás ami esetleg izginek tűnik.

Már rájöttem, hogy szerintem ez nem hülyeség.

Miért kéne ennél több tapasztalat, ha valaki nem igényli? Miért legyintenek az emberek, ha valaki azt mondja, nem úgy látja, hogy ennek vége lesz? (Ja, és persze van az a duma, hogy az ilyen nők többsége nem tudja, mi az az orgazmus... és ha igen?:)


Szerintetek? (Bocs, ha hosszú lett.)


2010. aug. 21. 22:20
 1/6 anonim ***** válasza:

"Miért legyintenek az emberek, ha valaki azt mondja, nem úgy látja, hogy ennek vége lesz?"


Gondolom a saját párkapcsolatodra céloztál.Még jó,hogy nem úgy állsz hozzá fél év után,hogy úgysem leszünk együtt a sírig.A szerelem már csak ilyen,kizárja a külvilágot abban az értelemben,hogy az embernek elmegy a kedve a hódítástól,mert úgy érzi ennél jobb embert nem találna,mint akivel van.Szerintem ez a helyes gondolkodás és nem is törvényszerű,hogy vége legyen.Ha mindketten úgy érzitek,hogy elég tapasztalatot gyűjtöttetek,már nincs olyan,amit egyedülállóként ki akarnátok próbálni,akkor boldogok lesztek abban a helyzetben,azzal az emberrel,akit választottatok.Azért szoktak legyinteni,mert a legtöbbször a "mi szerelmünk örökké tart"-ot olyanok mondják,akik két hetente mással érzik ugyanezt és még valóban nagyon fiatalok ahhoz,hogy a kapcsolatuknak esélye legyen megérni az aranylakodalmat.

Hogy mit hoz a jövő senki sem tudja.Az ember még saját magáért sem vállalhat nyugodt szívvel felelösséget,mert nem tudja,hogy vajon milyen ember lesz 20 év múlva.Természetesen most úgy érzi,hogy soha senki mást nem fog akarni csak a jelenlegi párját és ez így van jól.Az élet pedig vagy igazol vagy cáfol,de csak optimistán szabad hozzáállni!

2010. aug. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Talán tapasztalatból mondják ezt az emberek, mert jó ha 100 ilyen nagy love storyból ha 1 tart a sírig. Lehet tart 5 évig lehet tart 10 évig és utána vége lesz, de a sírig tartó nagy szerelem nagyon ritka kb mint az, hogy kimész külföldre 8 általánossal és nulla nyelvtudással és ott milliárdos leszel talán egy embernek bejön( volt régebben a frei dossziéban is) de azért minden második próbálkozó ne élje bele magát. Szóval ritka ezért az emberek nem hisznek benne pláne hogy nekik sem így alakult az életük, mert nyilván mindenkinek volt első nagy szerelme, meg szüzesség stb aztán másképpen alakultak a dolgok.
2010. aug. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen, de nem először vagyok szerelmes és voltam már őrülten szerelmes, és utólag is úgy gondolom, hogy az igazi szerelem volt. (bár igaz, hogy olyanba, akibe nem kellett volna ennyi mindent táplálni..:D) Persze akkor is optimistán álltam hozzá, de mégis volt egy olyan érzésem, hogy nem ez az utolsó. (Akkor is, mikor még nem volt gond.)

Kár, hogy a legtöbbször az ilyenek (akiknek fogalmuk sincs a szerelemről) mondják, hogy mekkora nagy szerelem az övék..


Hát, nem tudom.. egyszerűen csak úgy érzem, hogy az alapvető gondolkodásmódunk, életszemléletünk, a dolgokhoz való hozzáállásunk szinte ugyanaz.. mégis mindig van miről beszélnünk.. És Épp ezek a dolgok nem nagyon változnak szerintem és ezek miatt gondolom, hogy nem nagyon tudunk majd másképpen alakulni (főleg így együtt).. Franc tudja:) csak kíváncsi voltam pár véleményre, köszi! (Azért még lehet írni:)

2010. aug. 21. 23:23
 4/6 anonim válasza:
azt gondolom, hogy ezek az emebrek kiváltságosak lehetnek, nekem is vannak ilyen ismerőseim akik 18 éve skoruk óta együtt vannak 10 éve, a szájukba repült a sült galamb...
2010. aug. 22. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%

Én 3 éve vagyok együtt a barátommal, ő az első, és mi sem tudjuk/akarjuk egymás nélkül elképzelni az életünket :) Most még egyetemre járunk mindketten, de utána máris szeretnénk összeházasodni. És bennünk is sokan kételkednek (pl. a szüleim is), de én hiszem, hogy boldogok leszünk annak ellenére is, hogy valóban "nem tapasztaltuk ki a dolgokat mással". Mert ha belegondolunk, miért keresnénk mást, ha így tökéletes együtt? Mi a garancia arra, hogy bár tapasztaltabbak leszünk külön-külön, boldogabbak is leszünk-e?

Szerintem is minden hozzáállás kérdése, és ha jó együtt, nem érdemes szakítani csak azért, hogy kipróbáljunk mást is!!!

19/L

2010. aug. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
szívemből a szó.. :)
2010. aug. 22. 21:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!