Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Baj ha nem akarom, hogy távkapcsolat legyen?

Figyelt kérdés
3 hete van egy barátnőm, akibe beleszerettem gyorsan. Mindennap találkozunk dúl a love mondhatni. Tegnap közölte h úgy döntött elmegy suliba, egy másik városba. Olyan képzésre megy ami itt is van, és azért megy mert "még nem lakott egyedül a családja nélkül". Ezért 2 év kolesz... Én úgy érzem nekem nem erre van szükségem, nem akarom, hogy így legyen. Ti mit tennétek? Azon gondolkodom, h megmondom neki h ha elmegy vége, mert nem akarom ezt így. Szemétség lenne?
2010. aug. 17. 05:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Huhuh....figyu...ha igazán szereted ilyesmiért nem hagyod el...nehéznek nehéz lesz...de ez csak megerősítí a kapcsolatotokat...

Ha minden áldott nap találkoznátok az előbb utóbb unalmas lenne...neked is-neki is....nagyon messzire megy? birod majd látogatni????

2010. aug. 17. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Annyira nem lenne messze. Hozzátartozik még, h ő 18 én 22 nekem meló után kéne már rohangálnom közben levelezős suliba járok ami hétvégente van, amikor itthon lenne. Meló után még mindennap rohangászni kimerítene szerintem. 3 hét alatt még nem beszélnék nagyon mély érzelmekről, de vannak azért.
2010. aug. 17. 06:00
 3/6 bebycica ***** válasza:

ha igazán szereted akkor kitartassz mellete!

tudom hogy nehéz... Én a párrommal így voltam 1,5 évig de kitartotunk és Szeptembertől akár mindennap tudunk talizni.

Sok lelki erőt kívánok ;)

2010. aug. 17. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát figyelj, vannak tervei az élettel, tanulással kapcsolatban. Szeretne kiszakadni egy kicsit otthonról, a szülői felügyelet alól, megismerni egy új életstílust.

Én meg tudom érteni, tavaly mentem egyetemre, és én is olyan szakot választottam, ami a saját városomban is lett volna, mégis máshova mentem, pont azért, hogy elszakadjak egy kicsit.


Szóval, a barátnődnek minden joga megvan ahhoz, hogy így döntsön, még akkor is, ha közben Ti összejöttetek - hiszen 3 hete tart még csak a kapcsolat, az egyáltalán nem nagy idő, és bocsi, hogy ezt mondom, de lehet, hogy egy vagy két hét múlva kiderülne, hogy mégsem illetek össze - és akkor bánta volna, hogy a kedvedért itt maradt és nem ment el abba a suliba...


Hidd el, tud úgy működni egy kapcsolat, ha az egyik fél csak hétvégére jár haza. Meg persze ott vannak a hosszabb szünetek. A ti korotokbeli párok közül rengetegen csinálják így, ha az egyikük elmegy egyetemre. És működik. Ha tényleg beleszerettél, és (a megfogalmazásod szerint) "dúl a love", akkor ezért nem hagyod el...

2010. aug. 17. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem baj. Nagyon friss kapcsolat, mondhatni inkább ismeretség. Szíved joga, ha így abba akarod hagyni.

Ám a lánynak sem lehet felróni a döntését, tőle sem várható el, hogy miattad otthon maradjon. Ahogyan a fentiek is nagyon helyesen leírták, még nagyon friss köztetek minden. Az is előfordulhatna, hogy itthon marad, de pár hónap után vége lesz köztetek. Aztán pedig bánná, hogy nem ment el. Jó dolog kipróbálni az önállóságot, kicsit távolabb otthonról. Teljesen természetes, normális vágy.


Szóval a. Véget vetsz a kapcsolatnak. Nem lenne szemét dolog, hisz mindennek az elején vagytok.


b. Azért ha nagyon kedveled őt. Vársz. Hogy működni fog-e így is. Ha nem, akkor ráérsz akkor is szakítani később.


c. Azt ne kérd tőle szerintem, hogy maradjon mégis otthon, én nem tenném a helyében.

2010. aug. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, az utolsó tetszett a legjobban.


Voltam már hasonló helyzetben. Nem tetszett a dolog. Nem erre van szükségem. Nem akarom megint fél napom az msn ablak előtt tölteni, szemrehányást kapni, hogy miért nem hívtál fel ma, féltékenykedni, féltékenységet elviselni. Nem mondom, hogy sülve főve együtt kell lenni, de egy barátom és az ő barátnője is szinte csak hétvégente találkoznak, és mégis ugyanazokkal a problémákkal küszködnek mint egy "normál" pár.

Úgy érzem tegnap el is tört valami bennem amikor elmondta ezt a dolgot.

Azt nem akarom mondani neki, hogy vagy én vagy a suli, mert tényleg fiatal kapcsoltat még és azért van pár dolog amin össze tudnánk veszni rendesen, ha fejtegetnénk a témát.

Valószínűleg a (b) variáció lesz, de majd meglátjuk mit reagál...


Amúgy én nem teljesen nevezném önálló életnek a koleszban élést másik 2-3 emberrel szűk helyen a szülők pénzéből. Nem egy otthoni élet az biztos de az önállóság azért más.

2010. aug. 17. 12:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!