Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan érvényesüljek kapcsolat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan érvényesüljek kapcsolatban ha a masik főleg magárol beszél és körülötte forgunk?

Figyelt kérdés

Nem egy exem (van kivétel azert)olyan, hogy beszél mesèl folyamat, telnek vele a napok hetek honapok, főleg az ő kornyezetében/havrrjaival stb vagyunk, az ő megprobáltatàsain megyunk keresztul (pl uj alberletet akar és neki nézzük mert pl en még a szulokkel lakom etc), na és a lényeg a lényeg, hogy joformán semmit nem tudnak rolam, vagy nekik az én gondjaim ugye nem gond, nem téma mert őt nem erinti, exem pl azt sem tudta rolam hogy fősulis vagyok meg felsőfoku nyelvvizsga, szüleim jol menő vállalkozok, stb, csak hogy epp eladoként dolgozom, azaz amennyit látott belőlem akkor es ott az ugy neki elég is volt.


Szakitás után kb 1 évvel futottunk össze, beszélgettunk pár szoban ki hogy van és leesett az álla a munkahelyemtől meg hogyhogy mondtam neki jah nem mondtam de tanultam diplomám lett, meg mivel hazakisert akkor látta meg az én környezetem hol is élek amugy.

Probált kezdeményezni (ő azt hitte ugy jàrunk hogy egy szerelmes kis csicska nőt kihasznál, azaz a fentiek miatt hierarchia is volt) es azt hitte majd én a nyakába ugrom ugyis azaz egy csettintés vagyok neki.

De röhögve elutasitottam.


Mivel mindentől ledöbbent, ekkor tudta meg valojában ki is vagyok kivel is járt, es lenéznie sem kellett volna probálnám nem elkövetni ugyanezt a hibát.


De gyakran(!)megesik velem kapcsolatokban hogy szoszerint ledominál a masik, elnyom, es azt hiszik körülötte forog a föld is meg a kapcsolatunk.



Es most van egy srác akit nem akarok elvesziteni megint egy kialakulo hierarchia miatt.

Ismerkedésnél tartunk, ő is hajlamos arra hogy millio élményt mesél, szo szo meghallgat engem is, de igényeket is sorol mit vár el egy nőtől.

A beszélgetések fonalát gyakorta átveszi, ő irányitja.

Probálok beszúrni en is ezt azt magamrol ugyan, képes ugyan meghallgatni de aztán visszaterelődik rá a dolog.


Kétlem hogy arrol lenne szo hogy csak rosszakba botlanék.

Itt arrol van szo, hogy valamiert nem tudok egyenrangu lenni. Érvényesülni. Ne arrol papolnának hogy Neki milyen nő kell, hanem az érdekelje nekem milyen pasi! Ilyen megcsak meg sem fordul bennük..


Szoval a moatanin ha más nem, szeretnék gyakorolni.


Ötletek hogyan érhetném el azt, hogy en is szerepeljek a kapcsolatban es ne csak a másik igényei, elvárásai, teendői, gondjai problémái, hanem Én is teret kapjak?



#ledominálás, elnyomás
2021. febr. 10. 08:27
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Es ilyenekből is jön az hogy én őt végighallgatom hogy hü meg há aztaaa es blokk.
2021. febr. 10. 09:23
 12/15 A kérdező kommentje:

De meg igazságugyisek a rokonai..

Kiváncsi vagyok ebből is mi lesz..lapítok csak.

Es ledominál.

2021. febr. 10. 09:27
 13/15 anonim ***** válasza:

Ezt nem ledominálásnak hívják akkor, hanem csak nem kérdez vissza.


Valószínűleg, ha elmondanád, hogy mit gondolsz, akkor meghallgatna és meg tudna ismerni, itt ha jól értem, akkor csak egy nagyon ál képet mutatsz magadról. Szerintem pszichológushoz kéne elmenned, aki segít feloldani a blokkot.

2021. febr. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

De ez tudatos blokk. Ahogy irtam a fősulis példámban is.

Alkalmazkodom a másik ertékrendjéhez. Mint a kaméleon. Hogy egyàltalán legyen meg az esélye egy működő kapcsolatnak.

Persze hogy nem oldok el mindent ami kiverné a másiknál a biztositékot vagy negatívan tűnne neki fel.


Es ha magamrol mesélek pl feljött autobaleset a témába.

Ő reszletgazdagon taglalta az övét. Átbeszéltük. Amikor csak megemlitettem az én balesetem, egy körmondattal hogy a kenyszerpihenés miatt kezdtem aztán a fősulit ha már ugy sem mozoghatok nagyon -alapon akkor már kihasználom az üresjáratot.

Es pont


Es semmit nem kérdezett tovabb miert volt baleset hogy tortént mi bajom lett belole, semmit. Igy egy mondattal le is zartam a sztorit.


Szoval ilyenek is

2021. febr. 10. 09:51
 15/15 A kérdező kommentje:
Igen lehet meghallgatna. Csak marad a maga kis világában attol.
2021. febr. 10. 09:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!