Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mikor érdemes tenni a kapcsola...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikor érdemes tenni a kapcsolatért és mikor érdemes elengedni?

Figyelt kérdés

2020. dec. 27. 23:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én akkor engedném el amikor már többet sérülök mint kéne, nem vagyok boldog és nem látok esélyt a javulásra.
2020. dec. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem akkor, ha az igyekezet már érezhetően egyoldalú. Akkor érdemes elengedni, sajnos.
2020. dec. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Míg a hatásköröd és lehet, addig érdemes, utána érdemes elengedni.
2020. dec. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor érdemes szerintem ameddig mindketten hajlandóak vagyunk felismerni a hibákat és mindketten teszünk is érte .Amennyiben 1 oldalú a dolog az menthetetlen.
2020. dec. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Sztem addig érdemes tenni a kapcsolatért, amíg:

- az erőfeszítés nem egyoldalú

- nem kell magadról, a saját lényedről teljesen lemondani azért, hogy a másiknak megfelelj

- a befektetett energia és az eredmény aránya jó / megtérül, ill. a "kezelés" nemcsak tüneti (hogy hozzak egy sarkított metaforát, egy kifejezetten rossz minőségű nadrágot nem éri meg hetente megfoltozni, ha utána szintén egy hét alatt megint szétjön)

- nem érzed úgy, hogy SOKKAL boldogabb lennél egyedül vagy más mellett kb. az életed minden vetületében (tehát nem az van, hogy jött egy hirtelen szenvedély, amit vki irányában érzel, vagy a másik gazdagabb, és annyi az össz pozitívum, amit tudnak hozni, hanem tényleg jobban illik hozzád a másik... vagy ha egyedül tényleg jobb - és itt most nem arról beszélek, ha a párod durván megbetegszik, és egyéb súlyos esetekre)

2020. dec. 28. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Általában érdemes tenni érte. Legalábbis jobb nagyon-nagyon komolyan meggyőződni a másik tényleges, javíthatatlan alkalmatlanságáról, mielőtt menthetetlenné nyilvánítaná az ember a dolgot. Inkább az a nagyon nagy talány, hogy hogy érdemes tálalnod az igényeidet, és hogy mondjuk egy másképp gondolkodó, máshoz szokott, eltérő kultúrkörben felcseperedett, ésatöbbi társnak hogy kellene eredményesen "eladnod" a gondolataidat, miközben te is mutatsz kellő hajlékonyságot. A legtöbben ott teszik tönkre az egészet (meg nem ritkán a gyerekeik meghatározó éveit), hogy képtelenek ember módjára kommunikálni, megfelelő időt találva, egymás felé maradéktalan tisztelettel fordulva, indulatoskodást meg túlkövetkeztetést mellőzve.
2020. dec. 28. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Tenni akkor mikor hanyogoltátok egymást, megbántottátok egymást valamivel vagy csak simán egy kicsit el laposodtatok benne.


El engedni meg akkor, amikor érzitek, hogy nektek ez nem okoz örömöt és csak fulladoztok benne.

2020. dec. 28. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!