Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek hogy megértsen?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok, súlyproblémáim vannak...voltak is mindig.2 éve lefogytam 30kg-ot.Nagyon nagy akarat kellett hozzá, de mivel nyár volt jó időó meg minden-valahogy könnyebb volt-sport stb.....Több mint 1 éve van egy nagyon szuper kapcsolatom, komolyan tervezünk, minden nagyon jól alakul közöttünk.Viszont nekem állandóőan problémám van magammal......van hogy nem eszek 3 napig aztán 2 napig annyit eszek amennyi belémfér (ez igy megy egy ideje) és persze mikor teleeszem magam nincs kedvem menni sehova és a barátomat se akarom látni (vagyis inkáb félek hogy ő észre ne vegyen valamit)Aból a 30kg-ból egy 10 jött vissza a két év alatt-de szerintem ez igy is elég jó teljesitmny.De azóta hiába próbálkozok egyszerűen nem tudom rávenni magam arra hogy hosszab ideig diétázzak vagy normálisan étkezzek-VAGY SEMMI VAGY MINDEN!

3 hete nem voltam a barátoméknál akik tőlünk 50kmre laknak.A barátom azt mondta ha megint nem megyek akkor majd ő is másképp áll hozzám.Mert ugye nem tudja mi az oka annak hogy kedvem sincs kimozdulni.Hiába szeret meg mondja hogy jól nézek ki (meg tényleg nem vagyok már dagadt) akkoris én nem érzem jól magam igy.Munkám is januártól lesz..egész nap semi elfoglaltságom és mivel már az időó sem olyan...ahhh szóval nehéz.Akarat az van de kitartás.....szóval volt hogy elmondtam már ezt neki hogy emiatt nem kaarok hozzájuk menni (megértett)-de mindig nem mondhatom és amugyis annyira szégyellem.ha nem eszek 5 napig simán leszald rólam 3 vagy akár 4kg-és olyankor szivesen megyek velük mindenhova.

Meg nem szeretek ott lenni mert az anyja meg megsértődik ha nem eszek vagy csak keveset, mert épp fogyózom......

Mit csináljak?Segitsetek...annyit szenvedek emiatt, nem akarom h a barátom azt érezze hogy nem szeretem és elhanyagolom!!!Hogyan kérjek tőle egy kis időt...?


2008. nov. 20. 10:40
 1/5 A kérdező kommentje:

Még annyit hogy gyerekkoromban nagyon sok bántás ért a súlyom miatt valószínűleg ez maradhatott meg bennem.Legaláb azt a 10est ha letudnám adni még......annyira szar érzés hogy ott a sok ruhám a szekrényben és csak egy pici hiányzik hogy beléjük férjek......

Egyszer már azt is hazudtam a barátomnak hogy megcsaltam, csakhogy kiábránduljon belőlem-és talán akkor majd lefogyok kinomban-de persze annyira szenvedett ettől hogy kénytelen voltam elmondani neki az igazat.

Szóval gondolhatjátok milyen mekkora probléma lehet ez nekem ha képes vagyok fájdalmat okozni annak akit a legjobban szeretek.

2008. nov. 20. 10:49
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hali!

Figyelj! Ha szereted a barátodat, és ő is szeret akkor nyugodtan elmondhatod neki, hogy mi bánt, és mondd meg az anyukájának is, azért eszel keveset, mert fogyózol, vagy nem vagy éhes. Az viszont nem jó, hogy napokig nem eszel, mert olyankor a gyomor összeszűkül, aztán mikor eszel, az egyből megy zsírnak, tartalékba. (bocs, de a szervezet tényleg ezt csinálja.) Én is fogyóztam ki..b sokáig és nem nagyon volt hangulatom semmihez. Neked van akarat erőd, ezt már bebizonyítottad azzal a 30 kilóval. Én pl lefogytam 50-ig, azóta már 55-57 is vok, mert hiába, ha vissza akar, ugy is vissza jön. Na minegy.Ne hazudj neki, mondd el az igazat, mondta tetszel neki. Akkor? Semmi gond, én is így jöttem rá, hogy mondta, hogy így tetszek neki. Ez a lényeg nem?

2008. nov. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarok okoskodni, és lehet tévedek, de abból amit leírtál nekem úgy tűnik, mintha étkezési zavarod alakult volna ki, vagy kialakulóban lenne... Szerintem keress fel egy pszichológust. Ha nem tudod, hol keresd, akkor menj el vagy a háziorvoshoz, vagy a helyi családsegítőbe (ott szokott lenni pszichológiai tanácsadás). Ott nyilván tudnak segíteni. Sok sikert.

Ha magadban fel tudod már dolgozni a problémát, akkor a barátod is meg fog érteni, és ha szeret, támogatni is fog :)

2008. nov. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Mondd el neki így ezt az egészet.

Szerintem a hosszas fogyókúra és megvonás okozhatta, hogy most meg ha eszel, nem bírsz leállni egy józan szinten, mert félsz, hogy megint meg leszel fosztva az evés örömétől - ezért néha napokat kihagysz. De ha nem eszel rendszeresen, az emésztésed is tönkre fog menni, azt meg ne kívánd magadnak. :S:(

Én azt javaslom, inkább sporttal, konditerembe járással, lovaglással, stb. próbáld tartani a súlyod, járjatok tornázni a barátnőiddel, stb. az kellemesebb, mint állandóan éhezni. Barátnőmnek pl. az is bevált súlya tartásában, hogy mindenhova gyalog megy! És ne koplalj, hanem nem hízlaló ételeket egyél (naponta 3szor!) - erről sok anyagot találsz neten. Esetleg egy dietetikustól is kérhesz segítséget. Fehér kenyér helyett egyél tönkölybúza vagy barnakenyeret, vagy "fogyi kenyeret", esteleg rizshamletet, abonetettet, használd a light termékeket, light margarin, felvágott, óvári köményes zsírszegény sajt, édesítőt használj vagy Steviát cukor helyett (vagy kevés mézet), bioboltban lehet kapni diabetikus kekszeket, pl. a Diet Nature nevűt, próbáld ki a kölesbulátát és az almachipset - mégis eszel valamit, jól is laksz, csak ezek kevébé hízlalóak. (Van barnatészta is, például, meg barnarizs.)

Az a baj, hogy elkezded utálni magadat az evésrohamok után, és a szervezeted, a maga éhéségérzetével együtt az ellenségeddé vált. Ezt az ördögi kört kéne megtörni. Ne utáld magad, az embernek nem természetes a táplálékmegvonás!!!!

Amúgy meg hogy érted hogy 10 kiló súlyfelesleg? Mihez képest? Magazin-ideál, vagy BMI index? 10 kiló "súlyfelesleg" nem olyan nagy baj, mintha a kapcsolatoddal együtt az önértékelésed is tönkremegy!

2008. nov. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat...hát az orvoson már tényleg én is gondolkodtam...

És az a legrosszab az egészben hogy az összes fogyókúrás ételt, fogyókúrásmódszert már kívűlről fújom-és az anyukámnak és 2 barátnőmnek is én segitettem lefogyni(ők azóta is tartják a súlyukat)-én velem meg nem tudom mi lett...Nyáron minden reggel 5kor keltem és 4 kmt minden álldott nap lefutottam...Van rajtam azért izom meg arányos testalkatom van csak tudom hogy sokkal jobban is kinézhetnék....2 napja ugyahogy elkezdtem fogyózni (megint)viszont ma menni kéne a barátomékhoz és tudom hogy ugysem fogom rávenni magamat.De most mit mondjak neki? Egyszerűen kell egy pár nap amig megint beindul ez az egész (szerencsére anyu segít), ma is megyek aerobicra, és aztán már nem bánom ha találkozunk meg sziveseben el is megyek hozzájuk-de igy minek menjek?nem tudom jól érezni magam.

Néha azt érzem h igazságtalan az élet.....annyi mindent megtettem már az alakomért és még mindig kevés-én meg lélekben egyre lejebb csúszom...

2008. nov. 20. 12:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!