Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Kaptam szülinapomra párom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kaptam szülinapomra párom nagyijátol 10 ezer ft-ot, tudom mit szeretnék belőle venni de párom azt mondta a csekkekre kell a pénz! Mit tegyek? Jól gondolja, mert én ugy gondolom engem illet!

Figyelt kérdés
2008. nov. 18. 19:23
 1/10 anonim ***** válasza:
84%

Ha a pároddal együtt éltek és egy kasszán vagytok - én úgy gondolom - hogy igaza van a párodnak.

Amennyiben külön éltek, vagy külön kasszán, és a csekk várhat, akkor viszont téged illet. Szerintem.

2008. nov. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
Ha közösen laktok és amúgy egyenlő arányban osztjátok el a közös költségeiteket, akkor téged illet a pénz. Ha esetleg te (amúgy) nem fizetsz a közös költségeitekre pénzt, akkor viszont szerintem nincs azzal semmi baj, ha most ezt elkéri.
2008. nov. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
Ha együtt éltek szerintem nincs helye önzésnek. Nálunk ebből sosem volt probléma. a párod nem elvenni akarja tőled, hanem egyszerűen másra kell. Ha nem vagytok eleresztve anyagilag és szükségetek van a pénzre akkor megértheted a párodat. Gondolom fordított helyzetben neki is a közös költségek lennének az elsők.
2008. nov. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha én kapok pénz alkalmakra én is elöbb megnézem mibe lehetne belerakni, legyen ez csekk, vagy kinek kell valami ami fontos, sajna én ilyen vagyok utolsónak gondolom magam hogy magamra költsem, mert sok a kiadás, és nem dob fel a pénz. De ezt nektek kell megitélni mi a fontosabb.
2008. nov. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%
Ha együtt éltek a pároddal, akkor neki van igaza. A csekkek fontosabbak, előbb kell rendezni, minthogy vegyél magadnak egy századik ruhát.
2008. nov. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
95%

Hát én meg pont az ellenkező véleményen vagyok. Persze ne vegyél belőle 100. ruhát. És ha az a tizes nem lenne, akkor honnan vennétek pénzt a csekkre? Ez nálunk is így van, mikor valakitől ajándékba pénzt kapunk, hogy eltesszük, mert ha nem elmegy valóban csekkekre, kajára ide oda és semmi látszatja nincsen. És amelett, hogy ez hú de mekkora ajádnék már, az ajándékozónak is rosszul esik, ha megtudja, hogy kb ennyi becsülete van az ajándékának. Mi pl most nagyitól mind a hárman egy tizest kaptunk, összerakjuk, és egy vizesporszívót vettünk rajta. Igaz ez sem ruha vagy akármi, amit én esetleg jobban szerettem volna, de mégiscsak látszik, és nem ment el hiteltörlesztésre, csekkre miegymás, amit egyébként is elő KELL TEREMTENI!!!!!!!

Ha kenyérgondokkal küszködnétek akkor azt mondom nyomjátok a közös kasszába, de ez így nem oké.

2008. nov. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
61%

Utolsó válaszadóval egyetértek.

Szerintem a pénz Téged illet, Te kaptad a szülinapodra, és a nagyi valószínűleg azért adta, hogy vegyél belőle valamit, aminek örülsz - mert mondjuk neki nincs ereje elmenni vásárolni, vagy úgy van vele, nem vesz olyat, ami Neked nem biztos, hogy tetszik.

Ha a pénzügyeiteket közösen beszélnétek meg, akkor nem adogathatna a párod ilyen ultimátumokat.

Végső esetben, ha tényleg a küszöböt rágjátok, a pénz egy részét, max. a felét szánd rá csekkekre - de az ötösödhöz ragszkodj, és basszus, ha a századik ruhát akarod megvenni rajta, mert attól valóban jól fogod érezni magad, vedd csak meg! (Persze ha elslamposodnál 5 év múlva, akkor hőbölögne a párod, egész biztos. :S )

2008. nov. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
77%
Egy normális kapcsolatban ezt szerintem alapvetően meg lehet beszélni.
2008. nov. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem sem örülne a nagyi, hogy a csekkekre költötted a pénzt. Ha együtt laktok, vegyetek valamit a lakáshoz, ha nem, akkor, a tiéd.
2008. nov. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én sem örülnék ha azt amit én kaptam másra kéne költenem, de nálunk anyu sose költi magára. Mindig kaját veszünk, számlát fizetünk vagy mivel pont ősszel van a szülinapja, belerakja valami cipőbe amit tavaly kinőttünk vagy kabátba ami elszakadt. Ezt becsülöm benne, bár mindig mondjuk neki, hogy költse már magára.
2010. nov. 7. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!