Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi a véleményetek a vallásos...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek a vallásos emberekről?

Figyelt kérdés
A keresztényeknél az a "törvény", hogy nem vesztik el a szüzességüket, csak házasság után szexelnek. Mi a véleményetek erről? Ti kibírnátok? Mit tennétek akkor, ha ilyen barátotok/barátnőtök lenne, akit egyébként nagyon szerettek, csak ez az egy "hibája" van?
2010. júl. 14. 17:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
55%
Semmi bajom velük, sőt csodálom, azt akinek rendíthetetlen hite van, de nem kell túlzásba vinni. Amikor vki teljesen elveszti a racionalitását,azt már nem egészséges:)
2010. júl. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én nem bírnám ki, igaz nehezen tudok elképzelni magam mellett egy ilyen felfogású embert.
2010. júl. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
nemet és kort is írjatok légyszi
2010. júl. 14. 17:06
 4/12 anonim ***** válasza:

Ja, bocsi, nem a kérdésre válaszoltam :D

Szóval én is vallásos vagyok, úgy gondolom normál keretek között. De ez a házasság előtt semmi szex, szerintem túlzás, haszontalan.

Hm ....ha ilyen barátom lenne és szeretném nem zavarna

18L

2010. júl. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ha a barátotok/barátnőtök a vallása miatt nem szexelne veletek, várnátok rá a házasságig?
2010. júl. 14. 17:17
 6/12 anonim ***** válasza:

Az is egy fontos kérdés ám, hogy vajon hány olyan, házasságig szűz kereszténynek kell olyan társ, aki már elvesztette a szűzességét. Valamit valamiért... Pl. én keresztény vagyok és szűz barátnőt szeretnék (tudom, h nincs sok ilyen). Szóval ami egy nem keresztény ember szemében hiba lehet, az egy keresztény számára előny, és fordítva.


Ez egyébként nem "törvény", hanem lelkiismeret kérdése.

http://www.gyakorikerdesek.hu/szerelem-szex__szexualitas__96..


24/F

2010. júl. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Hülyeség ez az egész vallás.

Bár nem zavar a dolog ha nem viszik túlzásba.

Barátnőm minden vasárnap jár templomba de ezen kívül soha nem is hozza fel a témát a vallással kapcsolatban.

2010. júl. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
73%
Ezek a dogmatikus vallási dolgok már nagyon elavultak. Lehet hinni valamiben, de ennyire ragaszkodni olyan törvényekhez amiket az emberek hülyítésére és kordában tartására találtak ki anno, teljesen értelmetlen, sőt kontraproduktív.
2010. júl. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nyilvánvaló, hogy aki nem vallásos, annak a vallásos emberek számára érthető és értelmes célok nem világosak. Ezért tűnnek maradinak, begyöpösödöttnek és korlátotnak a vallásosak mások szemében, pedig szerintem több tiszteletet érdemelnének (főleg a keresztényekre értem mindezt). Az a baj, hogy a keresztényekről általában azok ítélkeznek a legkeményebben és legelmarasztalóbban, akik semmit vagy csak valami minimálisat éltek meg belőle. Sajnos az is igaz azonban, hogy a magukat keresztényeknek vallók is gyakran csak merev törvényeket követnek, de maguk sem tudják, hogy miért, gyakran talán félelemből, így valójában nem képviselik hitelesen a vallásukat.


Én nem tudok példát arra, hogy egy hiteles keresztény férfinek vagy nőnek más vallású vagy "hitetlen" párja lenne, de cáfoljatok meg, ha tudtok ilyet.

2010. júl. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az, hogy kibírnánk-e, egy kérdés.

A másik az, hogy jó, hasznos dolog lenne-e?

NEM!

Volt már ez a kérdés, és keresztények mondták, hogy természetesen annak szeretnék adni a szüzességüket, aki egy életre a párjuk lesz - de ezt még a házasság előtt megtennék.

Már csak azért is, hogy még időben kiderüljön, ha valami miatt mégsem illenek össze.

2010. júl. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!