Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » A megcsalása aránya nagyobb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A megcsalása aránya nagyobb olyan pároknál-inkabb hazaspárokra gondolok- ahol külön kassza van? A többi lent

Figyelt kérdés

Ugy gondolom hogy különcködés a pénzel megbízhatatlanságot mutat a másik felé, ill.azt hogy mi jobban megérdemeljuk, vagy többre tartjuk "magunkat" amikor magunknak több pénzt tartunk meg.


A másik személy természetesen érzi ezt a fajta bizalmatlanságot, vagy akár tudatalattin kevesebbnek erezheti magat-ezért hogy ezt kompenzálja-kiegyenlítse-vagy elnyomja- tehet olyan dolgokat amiket igaziból nem tenne meg, pl. belemegy egy masik kapcsolatba ahol nem érzi ennek a hiányát -épp ellenkezőleg- értékesnek van tartva, így feltöltődik és megy tovább..

Mit szóltok?



2018. febr. 21. 11:28
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Bocsi a helyesírásért: a megcsalás aránya- igy akartam irni.
2018. febr. 21. 11:30
 2/14 anonim ***** válasza:
26%

Nekem pl volt 6 millióm a bankban már a háasságunk előtt, megtakarítva. Azt be kellett volna vágnom egy közös számlára?


De pl mióta házasok vagyunk, nekünk közös bankszámlánk van, amire a fizetés érkezik, két kártyával és ezt megint nem tudom máshogy elképzelni, hogy itt meg külön legyünk


Amit írsz, nem tudom elképzelni hogy egyetlen nagy valódi ok legyen erre

2018. febr. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Ennek szerintem semmi köze a külön kasszához. Az már könnyen lehet hogy az egyik elnyomva, vagy kevésnek véve érzi magát, de ez nem a pénz miatt van, hanem a másik hozzáállása miatt.

Ez a külön kassza/közös kassza meg egy nehéz dolog, viszont mindenki maga dönti el hogy neki mi jó. Mindkettőnek van előnye, hátránya, illetve a közösnek némi kockázata. Lényeg hogy ebben a pár megegyezzen

2018. febr. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

2es.

Nem, ami a házasság előtt volt az más.

2018. febr. 21. 11:55
 5/14 anonim ***** válasza:
60%

Az ember azt csinál a pénzével szerintem, amit akar. Nem preferálom ez a közösködést.

Bár amikor odaköltöznek hozzám rendszerint előkerül ez a téma, hogy mit fizessen, hogy érezze hogy ő is ott lakik, része a közös életünknek. Azonban ez általában nagyon rugalmasan működik. A rezsi nem emelkedik drasztikusan... Főzni eddig is kellett, eztán is fog kelleni, és aki szokott az tudja, hogy jóval drágább egy-egy adagokat, mint nagyobb mennyiségben... Tehát itt sem változik túlzottan a kiadás mértéke. Ha van már gyerek, vagy esetleg állatok a házkörül abban sincs változás. Hiszen akkor is lenne, ha nem lennénk együtt (mármint egy esetleges válás után).

Utazni így is jár az ember, már ha megengedheti magának, eztán is fog. Eddig is volt, hogy meghívtam moziba, étterembe, vagy csak egy-egy italra a barátaimat, haverjaimat, vagy pillanatnyi beszélgetőtársaimat.. Eztán is lesz. Csak most egy ember érzi ennek "előnyét" mert vele töltöm a szabadidőm jelentős részét.

Sosem okozott gondot ez a téma és szerintem eztán sem fog. De még csak nagyobb beszélgetéseim sem voltak erről. Lehet mert gáláns vagyok. Vagy kevésbé önző? Nem tudom.

2018. febr. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem akinek még nem volt legalább 5 éves kapcsolata felnőtt korában pénzkeresőként és/vagy gyereke, az ne nagyon írjon ide
2018. febr. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Sztem ez hülyeség. Ez csak az adott ember személyiségétől függ, és nem feltétlen csak a "többre tartom magam/nem bízom meg a másikban" van csak benne. Hanem az is, hogy "szeretnék amerikai filmes kis családot, meg ezt el is várja a társadalom, de közben meg nem vagyok képes monogámiára. Hogy azt a példát meg ne hozzam fel, hogy sok érdekházasságban közös kassza van, aztán simán csalják egymást.
2018. febr. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
72%

annyiban látok összefüggést, hogy ha valaki külön kasszán él, akkor nem akar egy bizonyos határt átlépni, mert nem eléggé szerelmes VAGY tudja, hogy nem szolid a kapcsolata VAGY nem bízik a másikba VAGY kiskaput akar ha valami baj lenne.


Szóval ebben a "biztonságban" könnyebb félre lépned, hiszen már fel vagy készülve rá

2018. febr. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Pl. A párom nagyon magának való ezen a tèren. Ezert lehet elhagyom. Mert most nehez helyzetbe vagyok, csak keveset kellene segítsen , de szerinte az nem fontos pedig bőven lenne.
2018. febr. 21. 18:32
 10/14 A kérdező kommentje:
Bőven lenne miből
2018. febr. 21. 18:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!