Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Miért ér többet a férfi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ér többet a férfi büszkesége, mint a nőé?

Figyelt kérdés

Nagyon sok megcsalásos, tönkrement házasságos kérdés van gyk-n, és azt vettem észre, hogy ezekben mindig a nőket ítélik meg keményebben.

Vannak azok, ahol a nő leírja, hogy félrelépett, mert a férje nem figyel rá, esetleg eligénytelenedett és már nem tartja őt vonzónak, nem is lehet vele ezt megbeszélni, stb. Ilyenkor a nő másnál keresi a szexet, mástól várja esetleg, hogy éreztesse vele hogy még mindig kívánatos. Amikor kiderül, a férj ajtóstul akarja kivágni, esetleg elvenni tőle a gyerekeit. Azt vettem észre, hogy az ilyen kérdések alatt szinte kivétel nélkül mindig a nőt szidják, indokoltnak és jogosnak tartják hogy utcára kerüljön, és egyetértenek a férjjel abban, hogy a gyerekeket használja retorziónak, mindenféle megbocsátás vagy megbeszélés nélkül.

És vannak azok az esetek, amikor a férfi megy félre ugyanezen okokból, de ezek mindig olyan válaszokkal vannak tele, hogy bocsásson meg a nő, illetve hogy biztos az ő hibája amiért a férfi más ágyában kötött ki. A férfinak mindig bocsánat jár, a nőknek meg olyanokat írnak hogy dögöljenek meg az utcán és megérdemlik a sorsukat.

Tényleg ennyire középkori a felfogás még mindig? Nem az olyan esetek érdekelnek, amikor a félrelépő fél maga sem tudja, miért mászott más ágyába. De miért gondolják sokan még mindig azt, hogy ha a férj elhagyta magát, nem törődik az asszonnyal és kommunikációra se hajlamos, az ugyanúgy a nő hibája, mint ennek a fordítottja? Miért ér többet a férfi büszkesége mint a nőé?

Nem értek egyet a megcsalással egyáltalán, csak érdekelne, hogy miért nagyobb bűn az, ha a nő lép félre, mint az, ha a férfi. És miért érdemel az egyik figyelmet és próbálkozást a helyrehozásra, a másik pedig egyből kötelet.



2014. ápr. 10. 17:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Üdv ebben az elcseszett, szexista társadalomban! Jegyet váltasz erre a fuvarra vagy édes hazugságba burkolózol és lehajtod a fejed?


Érdekes lesz figyelni a kommenteket, kíváncsi vagyok, ki mit fog írni.

2014. ápr. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
51%

Mivel Te nő vagy, ezért így látod. Én meg pont fordítva. Itt mindig a férfi a hibás.


A különbség kettőnk között annyi, hogy én nem írok ki 42 soros kérdést, hogy hát micsoda dolog ez?

2014. ápr. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem azt mondom, hogy elsődleges ok,a de ebbe biztos az is belejátszik, hogy titkon félnek attól, hogy a feleségük/élettársuk kakukkfiókát fog szülni a közös fészekbe. Erre hiperreakcióval válaszolnak, miszerint aki egyszer megteszi, az mindig megteszi (bullshit), aki egyszer félrelép, az biztos más gyerekét nevelteti fel a férjével/élettársával (bullshit), meg hasonló parák. Ettől az sem jobb egy cseppet sem, ha a férj/élettárs felcsinál egy másik nőt. A megcsalás az egy dolog, de aki védekezni is hülye...
2014. ápr. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Én pártatlan vagyok, mások véleménye érdekel. Nem ítélkezem senki felett, azt írtam le, amit az elmúlt napokban láttam errefelé.
2014. ápr. 10. 17:21
 5/16 anonim ***** válasza:

Mindenki azt veszi észre ami magat igazolja.

Én kiírhatnám ugyanezt férfi verzióban.

2014. ápr. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Egy szóval sem mondtam, hogy csak férfiak szidják a nőket. Sok esetben a nők gusztustalanabbul ítélkeznek egymás felett. Ne értsen félre senki, nem akarom igazolni a saját nememet, és kérlek titeket hogy ne ilyen válaszokkal gyertek, hogy mert nő vagyok. Pont ezt szeretném elkerülni, hogy szempont legyen az, hogy milyen nemű a kérdező.
2014. ápr. 10. 17:25
 7/16 kolosszus22 ***** válasza:
Hagyjuk az egészet, kár ezen lovagolni, én meg pont fordítva látom, de mindegy.
2014. ápr. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Igen, sok férfi domináltabbnak érzi magát, de vannak ilyen nők is. Ez ellen sajnos nem lehet mit tenni...


Hiába, még mindig nem sikerült a nőket a férfiakkal egyenjógúvá tenni :D

2014. ápr. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Fish1 ***** válasza:
Szerintem mindkét esetben ugyanolyan aljas dolog, nincs különbség, hogy melyik fél tette meg. Úgy gondolom, ha az egyik fél félrelép és a másik csak az egyiket okolja, ott gond van a felelősségvállalással, vagyis a másikra hárítja a felelősséget. Az éremnek mindig 2 oldala van, épp ezért mindkét fél tehet arról, hogy odáig jutott a kapcsolat, hogy valamelyikük félrelépjen. Aki félrelép, az már nem tud felnézni nőként/férfiként a párjára és ennek oka van. Ennek megoldása pedig a kommunikáció, de erre sok ember gyáva. Gyáva a másiknak a szemébe mondani, hogy figyelj, úgy érzem valami miatt nem olyan már ez az egész, mint régen. Sunnyogással pedig mit ér el? Azt, hogy egy idő után megcsalja (ha még annyi sincs benne, hogy azt mondja, ez így nem működik tovább, lépjünk tovább mindketten) a párját, ezzel mindkettőjüknek lelki sebeket okozva. Úgy gondolom, hogy egy kapcsolatban az egyik legfőbb dolog az őszinteség, ha ez nincs meg, akkor alapból halálra van ítélve, csak idő kérdése.
2014. ápr. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
9-es, ezt pontosan így gondolom én is. Csak azt nem értem, hogy kívülállók szerint miért elítélendőbb, ha a nő lép félre? Mindkét esetben az, ez tény, de sokan úgy gondolkodnak, hogy ami egy férfitől elfogadható indok, az egy nőtől nem. Illetve ha egy férfi megy félre, akkor a nő dolga minimum meghallgatni, de ha egy nő teszi ugyanezt, akkor utcára vele, mert kur.va. Sokszor maguk a nők is ezt vallják, és eszméletlen stílusban képesek ekézni egymást. De olyat is láttam már, más hasonló kérdés alatt, hogy a férfi büszkesége szent, és ha abban megalázza egy nő, annak nem jár bocsánat, fordítva viszont ezt sosem hallom. Nem pártolom egyik nemet sem, mégis látod hogy sokan azonnal azzal jöttek nekem is, hogy kvázi hülyeség amit tapasztalok, azt látok amit akarok, mert nő vagyok.
2014. ápr. 10. 19:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!