Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Házasságtörésnek minősül, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasságtörésnek minősül, ha te szingli vagy, a partneredről meg később derül csak ki hogy házas?

Figyelt kérdés
...

jún. 26. 19:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha szingli vagyok akkor nincsen partnerem. Mihelyt van nem vagyok szingli.
jún. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az ő részéről igen. Nekem semmi közöm hozzá. De ez nyilvánvaló. Ez a kérdés, te jó isten :D
jún. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A részéről nyilván házasságtörés.


A részedtől meg nem, mivel nem vagy házas.

jún. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Részedrol hogy lenne, mikor nem is vagy házas?
jún. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
1-es. Egy estés partnerre gondoltam. Többiek... vallási és erkölcsi értelemben házasságtörés ha tönkreteszed más vagy a saját házasságod, csalással. A kérdés arra irányult számít-e ez bűnnek, ha nem tudtál róla?
jún. 26. 20:50
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

#5

"más vagy a saját házasságod, csalással. A kérdés arra irányult számít-e ez bűnnek, ha nem tudtál róla?"

Hát a saját házasságom töréséről nyilván tudnék 🤡😵‍💫 Máséról nem biztos, és nem is az én dolgom.

jún. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy estés partner, nem tudsz róla semmit akkor tán nem, de ha van folytatása a dolognak akkor már azzá válik. Ha szex közben közli, hogy amúgy házas egyébként, akkor csalás.
jún. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Házasságtörést csak házas ember tud elkövetni. A házasságot nem teszed tönkre, hanem aki félre dug.
jún. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Feltételezem, hogy a kérdés úgy értendő, hogy a szingli illető szexelt valakivel, akiről nem tudta, hogy házas, mert ez csak később derült ki. (Szerintem egyértelmű, de fentebb a többieknek mintha nem lenne az.)


Egy bűnnek van objektív és szubjektív súlya. Valaki okozhat véletlenül, vagy akár tudtán kívül is nagy bajt (pl. meghal valaki) - ez az objektív tartalom, de ha nem tud róla, vagy nem szándékolta, a szubjektív felelőssége kisebb lehet. Ellenben pl. ha egy kisiskolás előre kitervelten ellopja a padtársa szendvicsét, az okozott objektív kár kicsi, mégis a szubjektív komponens súlyossá teszi számára a vétket.


Hasonló történt itt is. A házasságtörés objektív súlya mindkét felet terheli, de a szubjektív része jelentősen különbözik a két fél esetében. Mivel a szingli nem tudott róla, az ő erkölcsi felelőssége kisebb. Mindez persze tovább árnyalható azzal, hogy ki csábította a másikat, stb. Objektíve a szingli házasságon kívüli testi kapcsolat vétkét követte el, aminek következménye házasságtörés megvalósulása lett. Szubjektív súlya tettének enyhül azáltal, hogy nem tudott a partnere állapotáról.


A másik, házas ember oldala sokkal egyértelműbb: ő nyilvánvalóan tudott arról, hogy házas, így a házasságtörés bűnének súlya mind objektív, mind szubjektív szempontból erősen terheli.

jún. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

9

Mindenkinek egyértelmű, éppen ezért nem értjük, hogy a szingli kérdező mégis milyen házasságtörést követett el :D

tegnapelőtt 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!