Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Meg csaltam a párom akivel 3...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meg csaltam a párom akivel 3 éve vagyunk együtt. De nagyon megbántam. El mondjam neki vagy örökre halgassak?

Figyelt kérdés
2023. aug. 15. 12:27
1 2
 11/19 anonim válasza:
65%
Megcsaltam és elmondjam. Így helyes.
2023. aug. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 gergelice16 ***** válasza:
62%
Egyetértek. Ha nem mondod el, az tönkretesz téged, és nem lesz jövője a kapcsolatotoknak. Így még lehet... Bár nem csak a kapcsolat szempontjából fontos, hogy elmondd neki.
2023. aug. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 mathison válasza:
64%

Azok, akik szerint el kell mondani, voltak már hasonló helyzetben bármelyik oldalról? Mert szerintem nem.

Szenvedsz a tudattól? Helyes!

Ha elmondod, azzal senkinek sem teszel jó, csak magadnak, mert könnyítesz a lelkiismereteden, hiszen megbántad, bevallottad.

Ő viszont szenvedni fog. Magában keresi majd a hibát, amiért te félreléptél.

A kapcsolatotok pedig nem fog megjavulni, hanem egy állandó bizonytalanság lesz benne, hogy vajon újra megteszed-e... Sőt, ha kicsit is bosszúálló típus, akkor benned is ott lehet a kérdőjel, hogy vajon mikor adja ezt vissza.

2023. aug. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
69%

Igen én sem teljesen értem azokat akik azt mondják, hogy el kell mondani. Ha valódi érzelmeket igényelt A megcsalás, másba voltál szerelmes akkor a jelenlegi kapcsolatod nak semmi értelme nincs azt le kell zárni.

Ha egy hatalmas hibát követtél el egyszer Akkor szenvedj te a tudattól, ahogy Popper Péter is mondaná. Felesleges áttenni a terhet a másik vállára csak azért hogy neked könnyebb legyen. Ha megbántad akkor épp elég büntetés neked az amit most átélsz.

2023. aug. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 gergelice16 ***** válasza:
83%
annyiban egyetértek #13-assal, hogy ha már tényleg nem akarsz vele lenni, akkor jobb, ha szakítasz vele, és nem mondod el. Ha viszont vele akarsz maradni, akkor el KELL mondanod. Egy kapcsolat alapja a bizalom. Ha ez nincs meg, akkor nem fog működni a kapcsolat. Egyébként pedig a nők ezt észreveszik. Még ha nem is jönnek rá, hogy megcsaltad, látják, hogy valami nem oké veled. Szóval ezzel nem csak magadnak teszel jót, hanem a kapcsolatnak. És szerintem a minimum, hogy ha már hibát követtél el, akkor megbánod, és viseled a következményeket (ami a lány joga eldönteni, hogy mi).
2023. aug. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 sántacsiga válasza:
29%
Hülye felvetés! Csak bánatot okozna, és ráadásul a a férfi büszkeség nehezen viselné el.A férfiak saját maguk esetében azt szokták mondani hogy kopik, csak fényesedik.
2023. aug. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 mathison válasza:
46%

#15

"Egy kapcsolat alapja a bizalom." Ezt a bizalmat a kérdező már eljátszotta, amikor félrelépett, még ha a másik fél nem is tud róla. Azzal, hogy elmondja, nem hoz helyre semmit, csak ront a kapcsolaton, és feleslegesen fájdalmat okoz a másiknak.

Mi lesz jobb attól, ha elmondja? Kinek lesz jobb?

2023. aug. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 gergelice16 ***** válasza:

Így van, a kapcsolat alapja a bizalom, és lehet, hogy ő ezt eljátszotta. Mindazonáltal a lány döntse el, hogy így van-e vagy sem. Ha úgy dönt, hogy nem akarja többet látni, akkor ebbe bele kell nyugodni. Ha látja rajta, hogy megbánta, és megbocsát neki, akkor még lehet jövője a kapcsolatuknak (bár ezután sokkal nehezebb lesz mindkét félnek). Ismerek olyan párost, akik túléltek egy ilyet, és most nagyon boldogok, de az esetek többségében az ilyen eseteknek szakítás a vége, mert nem sokan képesek arra, hogy tényleg megbocsátsanak és ne hánytorgassák fel a múltat.

Mint fent is írtam, ha nem akar vele lenni, akkor lehet, hogy az a legjobb, hogy ha szakítanak, és nem bántja meg feleslegesen. Viszont ha még nem akarja lezárni a kapcsolatot, akkor el KELL mondania.

Hogy mi lesz jobb? Az, hogy nem öli meg végleg a bizalmat. Bár haldoklik, de még él, és van esély a gyógyulásra.

Hogy kinek lesz jobb? Rövidtávon se a lánynak, se a fiúnak. De a kapcsolatnak nagyon jót tesz. Mert mellékesen elmondom: Egy kapcsolatban nem csak a másikkal kell törődni, hanem a kapcsolattal is. Pál Ferinek van erről egy nagyon jó beszéde, ajánlom mindenkinek (Például vegyünk egy házaspárt, akinek most született meg a gyereke, és holtfáradtak. Mindkettőjük arra vágyik, hogy csak aludjanak, de mégis fontos, hogy sétáljanak 3 kört a ház körül (ahol még hallják a kicsit), kicsit beszélgessenek, hogy ne menjen tönkre a kapcsolatuk).

Bocsánat a kisregényért, csak próbáltam leírni minden gondolatomat.

2023. aug. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Ne mond el
2023. aug. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!