Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Miért nem értik meg az emberek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem értik meg az emberek, hogy mindenkinek a saját boldogsága a legfontosabb?

Figyelt kérdés

Újra és újra visszatérő nyavalygás, hogy amikor a volt párjuk elbánik velük. Hogy megcsalta őket, mert ellaposodott a kapcsolatuk. Hogy Facebook-on szakított, hogy már talált mást, stb...


Az a baj, hogy a média agymosására nagyon sok ember elhitte, hogy a párok tényleg szeretik egymás. Ez valójában nem igaz, a nagy szerelem csak addig tart, amíg a másik kényelmesen érzi magát. Ha utána menthetetlennek tartja a kapcsolatot, ki fog onnan lépni, és leszarja, hogy mi van a másikkal. És valahol nem lehet ezért megvetni az embereket. Egy életünk van, és mindenki ki akarja használni, boldog akar lenni. Bizony, önmagunk boldogsága érdekében néha el kell sodornunk másokat is az útból. Ez nem mindig esik jól, de egyszerűen nem lehet mindig a másik érdekeit nézni. És nem is kell, hiszen az már egy olyan ember, akivel nem lehetünk boldogok.


Tessenek megérteni, hogy az emberek boldogok akarnak lenni. Ha nem veled, akkor mással. Ne nyavalyogj azért, mert felszarvaztak, kihasználnak. Te is így cselekednél ha a boldogságod függne tőle (tudom, tudom... te ezt nem hiszed el. Pedig így van, hidd el!). Te sem vagy jobb. Ébredj fel az álomvilágból, és kezdj végre élni valójában. Tök mindegy, hogy mit tanított neked a média. Az csak kitaláció, a valóság, az emberi természetes pedig egészen más!


2019. aug. 17. 19:04
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
80%

#10 ne aggódj, vannak olyan szociáldárwinista idióták, akik meg folyton az evolúcióval jönnek a gyenge érveik alátámasztására. Hogy az állatvilágban így meg úgy...

Ezek vannak a legjobban megsértődve mellesleg, amikor valaki velük szemben alkalmazza a szociáldárwinizmust :D képmutatás foreva.

2019. aug. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
98%
A saját boldogságod végett nem kell áttaposni a másikon. Neki is joga van boldognak lenni. Nyilván ki kell lépni egy kapcsolatból, ha rossz, mert az a másik boldogságát is veszélyezteti, de a megcsalás az szimplán önzőség. Megegyezés alapon működnek a kapcsolatok, ha nem megy a hűség, akkor olyan párod legyen, aki tolerálja. Tiszteletnek hívják, hogy a saját gusztustalan személyiséged miatt, nem szúrsz ki a másikkal. Úgy is lehetsz boldog, hogy nem teszel tönkre másokat, nem te vagy a legfontosabb a világon. Normális ember tekintettel van másokra és nem hisztizik, ha tiszteletet várnak el tőle.
2019. aug. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!Ki lehet lépni egy kapcsolatból megcsalás nélkül, és együtt lehet lenni valakivel anélkül, hogy kihasználnád.

A szakítás fáj, igen.De amiről te beszélsz, az gerinctelenség, és ne beszélj a mi nevünkben, mert nem mindenki olyan empátiát nélkülöző fogyatékos, mint te.

Részvétem.Sz*r lehet így élni.Elég nagy büntetés vagy te magadnak.

2019. aug. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 Diazepam ***** válasza:
31%

Képzelj el egy alternatív valóságot, ahol kiírnak egy olyan sztorit, hogy:


"megcsaltam a férjem/feleségem, elhagytam, és nem bántam meg. Önző vagyok, nincs bűntudatom, nem érdekel mások véleménye."


Legalább lenne benne valami jó tulajdonság. De ezek a mindent kimagyarázó, okosnak tűnni vágyó emberek komolyan mondom sokkal taszítóbbak.

2019. aug. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
96%

Így csak azok az alacsony érzelmi intelligenciával rendelkező emberek gondolkodnak, akik azt hiszik, hogy majd a következő nő/autó/utazás/nyaraló stb boldoggá teszi őket. Nem teszi. Amíg a boldogságodat abban keresed amid van, nem fogod megtalálni csak egy rövid időre.

Gerincességben, jellemben kellene fejlődni és akkor az igazi boldogságot is megismerhetnéd, esetleg.

2019. aug. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

"A saját boldogságod végett nem kell áttaposni a másikon. Neki is joga van boldognak lenni."


Hahó, hahó, van otthon valaki? Fel tudtad fogni, amit írtam?


Te jó ég, próbálj még egy KICSIT elszakadni a média és a kereszténység agymosó tevékenységétől! Az emberek igenis átlépnek a saját boldogságuk érdekében a másikon. Nagy ívben leszarják a másikat, nagyon-nagyon naiv vagy, ha ezt te eddig nem vetted észre! Legfőképpen pedig kis butus vagy, hiszen azt hiszed, hogy erre nem lennél képes. Zimbardo úr "Lucifer hatása" értelmében valószínű te is képes lennél rá, ha olyan helyzetbe kerülnél!


Szabó Péter meg nem azt tanítja, amit én vallok. Nem ismerem az ürgét, de amennyit tudok róla, motiválós guru, ami kizárja, hogy ilyeneket mondjon.

2019. aug. 17. 20:23
 17/26 anonim ***** válasza:
97%

Kérdező, attól hogy ez az általános gyakorlat, feltétlen ezt kell követned?

Igen, tisztában vagyok vele, hogy az emberek jórésze imádja elgáncsolni a másikat, és még a hátán is végigtaposni, akár pár száz forintért is, de ezzel takarózni elképesztően surmó dolog.

Tolvajok, rablók, gyilkosok is vannak dögivel, tehát ezek szerint akkor teljesen korrekt, ha én is lopok, bankot rabolok, embert ölök? Nem is értem, mi a francnak dolgozok...


Sok esetben mellesleg igenis ki lehet hozni úgy a dolgokat, hogy neked jó legyen, és másnak se legyen rosszabb. A boldogság nem olyan, mint a pénz, hogy ha valakinek több van, akkor másvalakinek kevesebb.

2019. aug. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

"Kedves kérdező!Ki lehet lépni egy kapcsolatból megcsalás nélkül, és együtt lehet lenni valakivel anélkül, hogy kihasználnád."


Ki lehet, de et attól függ, hogy milyen helyzetben vagyok. :-) Ha ugyanis olyan időszakomat élem, hogy szükségem van valakire, akkor addig nem engedem el azt, akivel együtt vagyok, amíg nem találok valaki mást.

2019. aug. 17. 20:28
 19/26 Diazepam ***** válasza:
100%
Ezen csak mindaddig fogsz ilyen jókat mosolyogni, amíg nem rajtad liánozik életed szerelme. :DD
2019. aug. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

"Kérdező, attól hogy ez az általános gyakorlat, feltétlen ezt kell követned?"


Ateista vagyok, tehát nem kell szeretnem az ellenségeimet, és nincs semmiféle szabály az életemre vonatkozóan, hogy KÖTELESSÉGEM jót tenni másokkal.


Ha jót teszek, az azért van, mert én ÚGY DÖNTÖK.


Másrészt az ateizmusom mellett lelkes darwinista is vagyok. A darwinizmus értelmében pedig a szociális kapcsolatok akkor válnak hasznunkra, ha az segíti a túlélési esélyeinket. Ne feledd: a ma élő emberiség azoknak a leszármazottja, akik jó túlélési stratégiákat alakítottak ki.


Olvasnivaló: Richard Dawkins: Az önző gén


Annak ellenére, hogy a szerző nem hirdeti az önzést, jól bemutatja, hogy mennek a dolgok valójában!

2019. aug. 17. 20:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!