Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Meglévő házasság vagy új élet?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meglévő házasság vagy új élet?

Figyelt kérdés

Ha 18 év házasság és két kisgyerek mellett már csak azert vagy a férjed mellett, mert a gyerekeid édesapja, hogyan döntenél?

Vállalsz még sok-sok évet a gyermekek miatt, vagy megadod az esélyt magadnak, és elválsz egy boldogabb élet reményében?



2019. júl. 5. 00:36
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
69%

Ostobaság azt hinni, hogy 18 év után a házasság a szerelemről szól.

Új életet pedig nem tudsz kezdeni, most a reinkarnációt hagyjuk. A régi életed tudod folytatni. Abban pedig egy negyvenes, elvált nő leszel, két gyerekkel, aki óriási hátránnyal indul a társkersésben.

Az jobb párkapcsolati minta a gyerekeknek, hogy anyu a sokadik első randit tervezi? Apu külön lakik, kergeti a csajokat. Ketten meg egy légtérben nem tudnak megmaradni.

Azt ne hidd, hogy létezik békés válás, és ha most nem tudtok kiépíteni egy jó kapcsolatot, akkor majd a vagyonelosztáson marakodva sikerülni fog.

Nem tudom, a te fejedben milyen forgatókönyv van, hogy mitől lennél boldogabb, ha elváltok, de nem biztos, hogy a való életben jól fog alakulni. Eleve te maradsz ott a gyerekekkel, anyagilag és fizikailag is neked kell megadni nekik mindent. Két túlóra közt lesz egy szabad apás hétvége, amikor élheted a boldog szingli életed. Vagy mész be túlórázni, hogy a gyerekeknek minden meglegyen.

Nem olyan jó buli egyedül felnevelni két gyereket.

2019. júl. 5. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
72%
Évekig dilemmáztam ezen. Sokáig azt gondoltam, hogy felneveljük a gyerekeket és majd utána lépek. Aztán rájöttem, hogy elmegy ellettem az életem és ez vissza sose fog jönni. Ezért megadtam az esélyt, pont 18 év után :) Mondjuk a mi gyerekeink nem olyan kicsik már (16 és 11 évesek)
2019. júl. 5. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
86%
Akkor válj el, ha te is úgy vagy vele, mint én voltam: sokkal boldogabb leszel akár egyedül is, mint vele. Ha így van, akkor már nincs értelme. Ha már nem tudsz rá felnézni, mint férfira, emberileg stb akkor már nincs értelme. Más egyéb helyzetben lehet próbálkozni megjavítani.
2019. júl. 5. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
52%

Én szeretem az állandóságot. És ha tényleg csak az a gond, hogy már unjuk egymást, és semmi próbálkozás nem válik be az ellaposodás elkerüléséért, akkor is maradnék egy család a gyerekekkel és az apjukkal.


Emellett viszont szeretőket tartanék, keresném a szexuális izgalmaket, és a páromnak is megengedném, hogy így csinálja. Kényelem és izgalom egyszerre. Legjobb. Akár több hetes utazásokkal, külön a családtól. Félig ez, félig az. Szeretek mindent akarni.

2019. júl. 5. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Sajnos úgy tűnik, különböző okok miatt belefaradtunk a kapcsolatba, a nem jól működő szexuális életünk nagyban szerepet játszik ebben. Nálam ez következmény lett, mivel több dolog miatt csalódott vagyok és reményvesztett, ő pedig okként éli meg, férfiassága romokban.
2019. júl. 5. 13:59
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom időközben lett valakid,akkor szoktak a nők ilyen magabiztosan nyilatkozni és pálfordulni.

Liánozás szagot érzek..:)

2019. júl. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Nincsen senkim. Nem engedtem magamhoz senkit közel sem testileg, sem érzelmileg, mert nem akarom, hogy egy fellangolas miatt rossz döntést hozzak.


Többen tanácsolták az együtt maradni nyitott kapcsolatban verziót, de ezt nem hiszem, hogy lelkileg bírnám.

2019. júl. 5. 19:17
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha 2 ember tesz érte, akkor egy kapcsolat nem jut idáig. Ha csak az egyik fél próbálkozik, annak semmi jövője. Sok múlik a másik fél hozzáállásán. Ennek fényében döntenék hogy férj, vagy válás. De nálunk nincs és soha nem is szeretnénk gyereket. Tehát ez semmiféleképp nem opció esetünkben, hogy a gyerekek miatt maradjak. Abban az esetben, ha lennének, akkor sem maradnék olyan emberrel akit képtelen vagyok szeretni. A gyerekek pedig nem hülyék, érzik ha baj van anyu-apu körül. EZ nem egy jó példa számukra. Tehát lépnék.

Egyébiránt, valami nagyon súlyos dolognak kell történnie ahhoz hogy én el akarjak válni, vagy ne szeressük egymást többé. Pl megcsalás, verés, ilyesmi.. Nem tudom elképzelni, hogy ne szeressük egymást még 18 év után is. (10.évben járunk most). Ha épp olyan lenne, hogy sok a meló, stressz stb, és picit eltávolodtunk netán, akkor az NEM ok arra, hogy ne szeressem őt tiszta szívből, és ne akarjam megjavítani azt , ami rossz irányba tart, de jelenleg még ott tartunk, hogy ezt sem tudom elképzelni kettőnkről, hogy így széthúznánk. A kapcsolatunk mindig is szikla szilárd volt.


Remélem átgondolod a döntésedet.

2019. júl. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, tanácsokat.
2019. júl. 5. 19:58
 20/22 anonim ***** válasza:

Én válnék. Az érveim:

1. A gyerekek minta alapján tanulják meg, hogy milyen egy párkapcsolat. Ha azt látják, hogy anya és apa közönyös, egymáshoz sem ér és unja, akkor ők maguk is ilyesmibe fognak belemenni.

2. Ha az ember benne marad a rossz házasságában, nem csak saját magát fosztja meg a boldogság esélyétől, hanem a másik embert is. Nekem ez volt az egyik legfőbb motivációm a válásra annak idején (de nekem nem volt gyerekem).

3. Amikor a gyerekek felnőttek, és a házaspár akkor dönt a válás mellett, sokkal nehezebb az újrakezdés, így aztán sokan inkább együttmaradnak és unatkoznak meg gyűlölködnek halálukig. Ennek semmi értelme, egy életünk van!

2019. júl. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!