Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan lehet úgy lezárni egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet úgy lezárni egy házasságot, hogy a gyerek a legkevésbé sérüljön?

Figyelt kérdés
Melyik a "jobb": elválni, vagy maradni egy kihűlt kapcsolatban.
2019. febr. 25. 08:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%
Én a válásra szavazok. Mert együtt élni nehéz viták nélkül, ami ugye a gyereknek nem jó. Ha normális a válás, akkor meg mindent meg lehet beszélni, a gyerek is megszokja hogy melyik szülővel mikor van.
2019. febr. 25. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
48%

A gyerek lakhelye ne változzon, a szobája, élettere marad. A lakásban azzal van, akivel együtt van.

Mindenképp sérül. Miért kell válni?

2019. febr. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Úgy élünk egymás mellett, mint két lakótárs. Én már nem szeretem, mint férfit,ő azt állítja, hogy engem szeret, de folyamatos a beszólás az alakom miatt. Kifejti, hogy neki milyen csajok jönnek be. Elmegy nélkülem/nélkülünk tíz napra pihenni, mert ez neki jár, én a hétvégén két óráért könyörögtem, de nekem ez nem járt. Annyit mondott, oldjam meg.
2019. febr. 25. 09:03
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A mi házasságunk is kihűlt, elváltam. Előtte leültünk, elmagyaráztam neki miért döntöttem így, és mondtam, hogy mindkettőnknek arra kell most koncentrálnia, hogy a gyerek a legkevésbé sérüljön. Így is lett.

Megmaradt a baráti viszony, nem hánytorgatunk fel egymásnak sérelmeket, nem teszünk keresztbe egymásnak, felnőtt módjára oldjuk meg a dolgot. Ő jobb apa lett mióta elváltunk, mert előtte elhanyagolta a gyereket, most tudja, hogy ez az esélye arra, hogy foglalkozzon vele, így megbecsüli a vele töltött időt. (Mondjuk senki nem lép ki a bőréből, de magához képest tényleg javult)

Én is jobban érzem magam, elengedtem minden sérelmet, nem vagyok féltékeny, hisz mindketten azt csinálunk amit akarunk. Jól érzem magam, nem vagyok olyan feszült. Érdekes, hogy a szex hiány egy kapcsolatban sokkal rosszabb, mint amikor én választom az egyedüllétet. A lányom is érzi, hogy nyugodt és kiegyensúlyozott vagyok. Mivel most nincs kapcsolata egyikünknek sem, együtt megyünk nyaralni, tavaly is együtt voltunk. Barátilag.

2019. febr. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekként több válást megéltem, úgyhogy az alapján van egy-két tippem, olyan dolgok, ami nekem segített volna. A gyerek mindig mindenről tud, úgyhogy ne próbáljátok meg eltitkolni előle, hogy baj van. A gyereknek ti jelentitek a világ nagy részét, rajtatok keresztül tapasztalja meg leginkább a világot, úgyhogy nem fogjátok tudni átverni, sokkal érzékenyebb annál, érezni fogja a feszültséget, idegességet. Szerintem (nyilván a maga szintjén) érdemes tudnia a problémáról, legalább nagy vonalakban érteni, hogy mi zajlik közöttetek, hogy ne valami homályos, mindent átható fenyegetést érezzen, hanem egy súlyos, de érthető, emberi problémát, amit meg lehet oldani. Ne zárkózzatok el előle érzelmileg, beszéljetek róla, ne fojtsátok le, és segítsetek neki, hogy ő se fojtsa le. És persze soha, semmilyen módon ne használjátok fel egymás ellen a gyereket.
2019. febr. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha érzelmileg sikerül mindent lezárni a két szülőnek egymással, ha sikerül elengedni egymást, akkor nagyon jól működhet a gyereknevelés a válás ellenére is. Nálunk legalábbis így van.

Nincsenek csatáink, partnerek vagyunk minden olyan kérdésben, ami a gyerekeinket érinti, az az érdekünk, hogy nekik a lehető legjobb legyen, ezért ugyanúgy, mint mikor együtt éltünk, gondoskodunk róluk. Voltunk már mi is közös programokon együtt a válás óta, voltunk együtt ruhát venni a gyerekeknek, és tök jó, hogy van kivel összeszervezni, hogy ki vigyázzon rájuk, ha mondjuk valamelyikünknek felnőtt programja adódik a hétvégére.

Nekem is van párom, az exem is szeretne valakit. A gyerekek meg azt látják, hogy apa-anya együttműködik, annak ellenére, hogy ők már nem egy pár. Szerintem ez sokkal egészségesebb, mint élni egy semmilyen házasságban, és azt hazudni mindenkinek, hogy minden rendben van.

2019. febr. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
66%

Sehogy, mindenképpen sérülni fog.

Én átéltem, tudom.

2019. febr. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Elválni!

Úgy is sérül ha szar kapcsolati mintát lát otthon, tehát hogy csak éltek egymás mellett és nem szeretitek egymást.

A párod nem szeret. Csak nem akarja elveszíteni a fix puncit.

Lépj le mielőbb.

Gyerekkek szépen meg kell beszélni mindent. Türelmesen, elmagyarázni neki, meg fogja érteni. Ha az apja nem bunkó és továbbiakban is érdekelni fogja a gyereke, látogatja, akkor annyira nem lesz rossz a helyzet.

2019. febr. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Off: Egyébként szerintem legközelebb ne kérj engedélyt, öltözz fel, köszönj udvariasan, pl. "elmentem, majd jövök ebédre", aztán lépj le és akkor muszáj lesz megoldania a saját gyerekeit.
2019. febr. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
70%
Nem kell elválni. Minek álltatok össze, ha nem bírtok együtt maradni? Van, amikor nehezebb, ezt is vállalni kell, megoldani kell a problémákat, nem elfutni előle, főleg ha egy gyereknek lényegében az egész életéről van szó. Mert az az egész élete, és az egészre negatívan kihathat a szülők hülyesége, hogy bénák voltak, még egy házasságot sem képesek fenntartani.
2019. febr. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!