Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Van olyan fiatal ismerősötök,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van olyan fiatal ismerősötök, aki úgy vette fel a férje nevét, hogy pl. Kovács Istvánné? Szerintetek ez manapság elfogadható még, vagy inkább gáz?

Figyelt kérdés
2018. okt. 13. 16:02
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
79%

Így vettem fel a nevét. Praktikus okokból.

Neki a családneve csupa kemény mássalhangzó, és nem rövid. Az én keresztnevem szintén. A családnevem nagyon hosszú. Sokszor kell aláírnom. Valamilyen formàban szerette volna, ha felveszem a névét.

A ...né hossúnèv keresztnév verziót nem fogom leírni ezerszer. A kötöjeles se jött szóba ugyanezért és kitoltunk volna a gyerekeinkkel is. A férj neve + keresztnév összesen több r betűt tartalmaz, mint magánhangzót, négy mássalhangzó találkozik. Logopédus nélkül én se tudom kimondani.

Úgyhogy sima -nével vettem fel. Nem lettem tőle egyből 53 éves, nincs otthonkám és mamuszom se. :) Bemutatkozásnál a Kovácsné Klaudia (Nem úgy hívnak) változatot használom, sose volt gond.

2018. okt. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
28%
37 éves vagyok,csak a vidéki ismerőseim vették fel így(vagy bármely más formában)a férjük nevét,pedig az én korosztályom 5-10 éve házasodott kb.Szerintem gáz,de ez mindenkinek a magánügye.
2018. okt. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
54%
#9 és ha ő is megházasodik, akkor mi lesz a neve? ők is kötőjeleznek majd, és 3 vezetéknév lesz?
2018. okt. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
24%

Egy ilyen fiatal ismerősöm van aki így vette fel, 28 évesen hàzasodott.

Szerintem gàz, de mindenki úgy veszi fel a nevet ahogy akarja. Egyéni ízlés dolga. Én Sose lettem volna semmilyen né! Iszonyú hangzàsa van, és öreges is.

Èn kötőjeles lettem anno. Rövid összeillő vezetékneveink vannak ezért azt vàlasztottam. Amúgy csak vezetéknevet cseréltem volna ha ez nincs így. Anno kérdezték az időpontkérésnél mi lesz a gyerek neve, arra mondtuk hogy a férjem vezetéknevét kapja meg.

Amúgy mi gyereket nem akarunk de ott ebbe felesleges lett volna belemenni.

2018. okt. 14. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
9-es vagyok. 3 vezetékneve senkinek nem lehet, ha a fiam megházasodik majd ők eldöntik mit szerenének( felveszi a felesége az ő nevét, megtartja a sajátját, stb.). Ez már az ő dolguk lesz, én csak a saját gyerekem nevéről dönthetek.
2018. okt. 14. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
79%
En ilyet nem ismerek. Nalunk az a divat, hogy a feleseg elhagyja a lanykori nevet es felveszi a ferj nevet. En viszont a Kovacs-Szabo format valasztottam, a gyerekek majd csak az apjuk nevet kapjak majd. A -ne szerintem oregit egy kicsit, de nem gaz:)
2018. okt. 14. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
38%

Gaz nagyon

Feladja sajat nevet belegondolni is rossz.

45 evesen 25 eve is lanykori nevet tartottam meg mert az vagyok nem ne nem kettos nev.

Neha azt hiszik nincs ferjem ez miatt.

Vannak egyini nok es vannak jozsefnek

Ez teljesen a notol fugg karaktar neveles onerzet

2018. okt. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
33%

Egyet ismerek, picit fura is volt, mert a neve alapján egy 50-es nőt vártam volna, erre bejött egy velem egyidős fiatalabb nőci. :) Egyébként gáznak nem tartom, mindenkinek a saját döntése, én pl. kötőjeles vagyok, valaki szerint biztos az is gáz... letojom.

Jah, valamelyik kötekedőnek (asszem 13-as): a férjem is kötőjeles, a gyerekek is azok... ha megházasodnak, majd ők szépen eldöntik, hogy mit akarnak a nevükkel, nem is értem a kérdést, mintha mi szülők ezt eldönthetnénk helyettük...

2018. okt. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
34%

Manapsag ez abszolut nem divat. Anyam ebben a formatumban vette fel apam nevet durvan 30 evvel ezelott. Az en felesegem meg ugy hogy megmaradt a keresztneve es felvette a vezeteknevemet.


Tehat ha Kis Istvanhoz hozzamegy Nagy Eszter akkor Kis Eszter lesz az uj neve nem pedig Kis Istvanne.


Azert se tetszik nekem ez a regebbi mert nem derul ki belole a no keresztneve.

2018. okt. 15. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
82%

Én ennél "rosszabb" verziót fogok választani:

Kovács Istvánné Kiss Mónika formában szeretném majd felvenni a nevem. Valahol olvastam egy statisztikát, ami néhány évvel ezelőtt készült, hogy milyen nevet választanak a nők: ez volt a legkevésbé népszerű, még a Kovács Istvánnénál is kevesebb választják. Nyilván egyébként a hosszúság miatt. Viszont nekem így tetszik, és pont magánügy, hogy ki milyen nevet akar viselni.

Egyébként ha nem lehetne így, akkor felvenném Kovács Istvánnéként is, semmi problémám nincs ezzel sem: ez egy hivatalos név, a lánykori meg soha nem veszik el, minden papíron fel kell tüntetni. Nem hiszem azt sem, hogy bemutatkozásnál problémás lenne: anyukám 30 éve úgy mutatkozik be, hogy "Kovács Istvánné Mónika vagyok". Munkahelyen, meg minden egyéb helyen meg Kovács Mónikának szokták hívni.

2018. okt. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!