Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Van olyan fiatal ismerősötök,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van olyan fiatal ismerősötök, aki úgy vette fel a férje nevét, hogy pl. Kovács Istvánné? Szerintetek ez manapság elfogadható még, vagy inkább gáz?

Figyelt kérdés
2018. okt. 13. 16:02
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
86%
Van, egy távoli ismerős, volt osztálytársam. Én soha nem vettem volna így fel, nekem gáz, de mindenki maga tudja, ha neki így tetszik, szíve joga.
2018. okt. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
18%

aki nem így veszi / venné fel, az hogyan venné fel?


illetve a gyerekének mi lenne a neve?

2018. okt. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
56%
Pont ilyen nincs, de sokan nésítik magukat, pl Kovácsné Szabó Anna. A legtöbb most házasodott ismerősöm ezt a lehetőséget választotta, ami még népszerű, az a kötőjeles, Kovács-Szabó Anna. Nekem ez utóbbi tetszik jobban, én semmiképp sem szeretnék Kovácsné lenni. Már beszéltünk erről a vőlegényemmel, az egyik opció, hogy mindketten Kovács-Szabó leszünk, a másik, hogy marad a saját nevünk. Még nem született döntés.
2018. okt. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
91%

Utolsó: szerintem arra gondolt a kérdező, hogy ha Tóth István elveszi Kis Piroskát akkor nem csak Tóth Istvánné lehet a férjezett neve. Manapság egyre ritkábban választják ezt a formát.

Lehet Tóthné Kis Piroska, vagy Tóth-Kis Piroska is, vagy Tóth Piroska pl.

Vagy egyszerűen megtartja a nevét, én ez utóbbit preferálom.


Válaszolva a kérdésre, nem tartom egyáltalán gáznak, ez mindenkinek a saját döntése. Egy dolog zavaró egyébként benne hogy halvány lila fogalmam nincs róla hogy mi a szerencsétlen feleség keresztneve ha bemutatkozik :D

2018. okt. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
45%
az ilyen Kovács-Szabó megoldásoknál mi szokott lenni a gyerek neve?
2018. okt. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ilyen ismerősöm, de szerintem nem gáz, az ő dolga, neki kell, hogy tesszen a saját neve. Én ha férjhez mennék, mindenképpen megtartanám a születési nevem, de mások ettől még azt csinálnak, amit akarnak. Engem nem zavar, ha nem tudom valaki keresztnevét, nem vagyok olyan alpári tahó, aki direkt baxogatásból Istvánnénak szólítja az új munkatársat, aki Kis Istvánnéként mutatkozott be, csak simán megkérdezem, hogy hogyan szólíthatom.
2018. okt. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
83%

Egy van, ő mindig utálta a keresztnevét, így inkább Kovács Istvánné lett.


A kötőjelesnél nyilatkozni kell, hogy mi lesz a gyerek vezetékneve, és minden gyereknek ugyanazt a formát kell majd adni.

2018. okt. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
89%
25 éves vagyok, és én a Kovács Istvánnét választottam. Az biológiai apám nevét mindeképpen el akartam hagyni. A kötőjeles is hosszú lett volna, és a Kovácsné Márialipóti Erzsébet Ilona is (két keresztnevem van és a vezetéknevem sem vol rövid). Ezeket összegezve döntöttem úgy, hogy felveszem teljesen a férjem nevét. Bemutatkozni hivatalos helyen a férjezett nevemmel szoktam, másnak meg Kovácsné Erzsinek. Ja, és csak a vezetéknevét, úgy hogy Kovács Erzsébet Ilona azért nem vettem fel, mert nem nagyon illik a keresztnevem hozzá.
2018. okt. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
74%
5-ös válaszoló! 1. vagyok. Én kötőjellel vettem fel a férjem nevét, a fiunk is a kötőjeles vezetéknevet kapta.
2018. okt. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
25%
Az én köreimben a nő “kötőjelezik” a férfi marad ami volt és a gyerek apja vezetéknevén fut. Aki felvenné bármilyen formában akár csak részben a nője nevét ( illetve ha a gyerekének is jutna a női névből) nos az kapna ajándékba egy papucsot erős utalásként.
2018. okt. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!