Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Kedves harmincas férfiak, akik nem akartok házasodni! Mi az oka, hogy nem akarjátok feleségül kérni a párotokat? Mi a véleményetek a lenti párról?
Miért KELLENE megkérnie?
Nyilván beszéltek róla, a nő TUDTA, ogy a pasi nem házasulós, akkor?
Volt választása, vele maradt, szlt neki, akkor ne hisztizzen utólag.
kedves 17-es! Akkor te sem szeretted a barátod, ha csak azért otthagytad mert nem akar majd egy vallási rítusban részt venni... Ok, te szeretnél. De ha emiatt ott hagyod, az téged minősít. Nem ismerlek, nem szeretnék elhamarkodott kijelentést tenni, de akkor te csak egy pénztárcához mennél hozzá ezek szerint? Vagy nem tudsz szeretni és azt hiszed a házasság a szeretet tükröződése?
Nagyon sok ember boldogan élte le az életét vagy nevelte fel gyerekét házasság nélkül.
Vagy filozofáljunk. Mi a házasság? Az, ha az anyakönyvvezető és a katolikus pap összeadja a két felet? Mi a helyzet ott, ahol nincs anyakönyvvezető? Netán nem keresztény a pár? Akkor az már nem is igazi esküvő és nem jó?
Az esküvő két ember megállapodása, hogy együtt lesznek és próbálnak boldogulni. A köré épített ceremóniák mind csak vallási , jogi hóbortok. A kapcsolaton kívül állóknak egy előadás, hogy ők is úgy érezzék valami közük van a kapcsolathoz.
"Netán nem keresztény a pár? Akkor az már nem is igazi esküvő és nem jó?"
Nem nekem címezte a kérdést, de azért válaszolok, mert ez egy érdekes dolog.
Hiszed vagy sem, a Katolikus Egyház ugyanúgy felbonthatatlannak tartja azokat a házasságokat is, amiket mondjuk két nem keresztény kötött. A házasság szentsége ugyanis nem a papon múlik, hanem egy férfi és egy nő közös elhatározásából születik meg. A pap csak a "jogi" része a dolognak, kvázi egy tanú. A szentség kiszolgáltatója itt a pár maga. A keresztény házasságkötés formája egyébként a római házasságkötési joggyakorlatból született meg., de ezek emberi jogok. A házasság létrejön ott is, ahol nem ez a forma, viszont megvan a házasságkötési szándék a két fél között. Persze ez nem azt jelenti, hogy a keresztény házasságkötés ne lenne fontos. Nekünk, akik keresztények vagyunk fontos, hogy eszerint történjen, mert a sajátunk. Ha velem a párom nem akar házasságot kötni, az azért szomorít el, mert ezek szerint nincs meg benne a szándék annak kimondására, hogy mi egy párként, egy családként akarunk élni, míg a halál el nem választ.
Ne haragudj, 24-es, de a pap nem jogi személy és a templomi esküvő önmagában nem ér lószart sem.
"a Katolikus Egyház ugyanúgy felbonthatatlannak tartja azokat a házasságokat is, amiket mondjuk két nem keresztény kötött" - és mi köze az Egyháznak más esküvőjéhez/házasságához?? Ne haragudj, de nem releváns, mit gondol az Egyház, és személy szerint rohadtul unom, hogy folyton hangoztatják a nem kért véleményüket.
24-es egy tmeplomi esküvő a TÖRVÉNY és JOG szempontjából SEMMI.
Kapsz róla ugyan valami papírt, de azzal hiába mész házassághoz kötött pl. juttatástt igényelni, kiröhögnek vele, mert a magyar törvények értelmében NEM vagytok házasok.
"Ne haragudj, 24-es, de a pap nem jogi személy és a templomi esküvő önmagában nem ér lószart sem."
Na, akkor sem te, sem az utánad levő nem hallott még valószínűleg a kánonjogról. Codex Iuris Canonici néven fut, 1983-ban lépett életbe a jelenleg hatályos. Ebben többek között az egyházi házasságkötés menetét is szabályozzák, szépen nézne ki ugyanis, ha ennek nem lenne jogi háttere és mindenki azt csinálna, amit akar... De hogy egy kicsit világosabb legyen a pap szerepe: egyházi esküvőn a pap olyan, mint az anyakönyvvezető. Megnézi, hogy a két személy köthet-e érvényes házasságot (pl. ellenőrzi, hogy valamelyiküknek nincs-e véletlenül még érvényben házassága), majd jelen van a házasságkötéskor, végül pedig anyakönyvez. Persze, mi hívők hisszük, hogy ennek van egy lelki/szakrális része is, de gondolom az nem érdekel.
Amit te ebben a baráti hozzászólásodban felhoztál, az egész pontosan az, hogy 1895 óta pl. a házasságot külön szabályozza a polgári jog és az egyházi jog. De ez viszont a téma szempontjából teljesen mindegy. Remekül működik mind a kettő együtt. Hozzáteszem néhány boldogabb történelmi fejlődésű országban, mint Szlovákia, vagy a fejlett demokráciájáról híres Kanada, Ausztrália vagy Nagy-Britannia a kánoni házasságkötésre a civil törvények is vonatkoznak - tehát bejegyzik az állami anyakönyvbe az egyházi házasságokat, nem kell külön polgárit is kötni.
"a Katolikus Egyház ugyanúgy felbonthatatlannak tartja azokat a házasságokat is, amiket mondjuk két nem keresztény kötött" - és mi köze az Egyháznak más esküvőjéhez/házasságához?? Ne haragudj, de nem releváns, mit gondol az Egyház, és személy szerint rohadtul unom, hogy folyton hangoztatják a nem kért véleményüket."
Ezt az Egyház azért mondja, mert a házasság lényege több, mint pusztán egy szerződés. Épp ezért nincs korlátozva csak katolikus keresztény emberek számára, nem is lehet. Ugyanúgy értékes két nem keresztény házassága is. A felbonthatatlanság lényege épp az, hogy a házasság maga értékes. Akár a keresztény gyakorlat alapján kötötték meg, akár egyéb vallás szerint, akár a világi joggyakorlat alapján. Az egy más kérdés, hogy te másképp gondolod, természetesen megteheted. De engedd meg, hogy az Egyház a 2000 éves tapasztalatával többre tartsa a házasságot egy papírnál. :))
Gondolom az a ficko sem szereti a hazassagot, es ez igy is van jol, csak hatranya van (ferfiak szamara).
Nekem szemely szerint az etrendem nem engedi a hazasodast, ugyanis nem ettem meszet!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!