Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek mi a helyes...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mi a helyes döntés, kinek kellene az álmait félretenni egy időre? Mi a fontosabb, gyermekvállalás, munka mellett levelezőn tanulni, vagy megy egyszerre is?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Házasság előtt állunk a vőlegényemmel, és teli vagyunk tervekkel, de ezek nem mindig egy irányba mutatnak. Az egyikünk 24 éves és dolgozik, nem fejezte be az egyetemet, amit elkezdett, mert nem sikerült neki, és nem is érdekelte (anyukája vette rá). Most kezdene 3,5 éves szakra járni levelezőn munka mellett, hogy több legyen a fizetése, és azért mert ez lenne igazán testhez álló szakma neki. Bizonytalan a jelenlegi munkahelyének hozzáállása a továbbtanulással kapcsolatban. Önálló (és az is szeretne maradni, rég nem támaszkodk a szüleire), szeretne gyerekeket, de nem tudja mikor, illetve saját gyermekkora miatt nagy elvárásai vannak magával szemben, hogy mindent meg tudjon adni a gyermekeinek majd. Másikunk 22 éves, még 2 év mire befejezi az egyetemet, anyagilag szüleitől függ, meglehetősen jók a kilátásai a jövőbeli elhelyezkedést illetően, szakmája elismert, nagyon vágyik gyermekre a lehető leghamarabb, diploma megszerzése után. A családi háttere nagyon erős, összetartó. Szülei vennének neki házat (vagy egy részét állnák), úgy ahogy ők is annó a szüleiktől kapták a házukat. Együtt élünk albérletben, a leírt tények mellett, nagyon jó a kapcsolatunk, minden problémát megoldunk, könnyedén kommunikálunk minden helyzetben egymással, felelősségteljes, megbízható emberek vagyunk.

Gyermekvállalás vagy tanulmányok? Megy-e együtt a kettő? Anyagilag kerülhetünk-e nehéz helyzetbe ha túl sokat akarunk egyszerre?

(Nettó 130 ezer a jelenlegi fieztése, és jelentős plusz juttatásokat kap, elismerik a munkahelyén a dolgozó félt, a tanuló fél számíthat diploma után ennél több fizetésre is.)

Kicsit félek az ítélkező, túlzott indulatokkal megspékelt válaszoktól, ezért írtam annyira személytelenül.



2018. márc. 18. 11:52
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Én jogi egyetemet végeztem munka és család mellett (teljes munkaidős állásban dolgoztam, amikor elkezdtem, közben szültem, itthon voltam a babával, majd már újra dolgoztam teljes munkaidőben, amikor befejeztem). Férjem sokat dolgozik, más segítségünk nem volt. Meg lehet csinálni, bár 22 évesen nem lettem volna képes rá. Akkor nappalin jártam egyetemre és azt hittem, hogy az nagy "meló". Viszont 130 eFt-os fizetés mellett kizárt, hogy gyereket vállalnék.
2018. márc. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
75%

Pár évtizede se szültek a nők 22-23 évesen ha egyetemet végeztek. Inkább 24-25 évesen. De azok teljesen más idők voltak. Iskolapadból kikerülve mindenki rögtön el tudott helyezkedni, szülés után a nőket visszavárták dolgozni, ma inkább elküldik őket...

Nagyon örülök, hogy vannak még ilyen fiatalok, mint ti, akik családot szeretnének, nem az a normális hogy 37-38 évesen jön az 1. gyerek, bár nem elítélendő az sem, hisz mindenkinek máshogy alakul az élete... Viszont most vagy akár 1 év múlva sem vállalnék gyereket ha a helyetekben, hisz akkor csak a diplomás GYED járna, ami csak nettó 60-70 ezer forint, plusz családi 12 ezer, párom fizetése nettó 130 ezer, plusz adókedvezmény ami 10 ezer. Ez havi 220 ezer forint, ami 3 embernek ALBÉRLET mellett sehogysem elég...

2018. márc. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Az szép teljesítmény! :) Ehhez tudni kell ki mennyit bír. Természetesen már megfordult a mi fejünkben is, hogy egyetem alatt szüljek, segítségünk is lenne, és gyes gyed is jár egyetem alatt gyermeket vállalóknak. És az egyetem után munkába állás előtt is jár ugyanígy gyed és gyes, azt hiszem diploma után egy éven belül még. Én nem hiszem, hogy ott tudnám hagyni a babámat/kisgyerekemet bárkire, hogy bemenjek előadásra az egyetemre. Elhanyagolnám érte a sulit nyugodt szívvel. Ezért diploma után szeretnénk babát.
2018. márc. 18. 17:45
 14/20 anonim ***** válasza:
Én sem a gyerekemtől vettem el az időt, hanem magamtól.
2018. márc. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Ahogy írtad, hogy 22 évesen nem bírtad volna, azt hiszem ahhoz még én sem vagyok elég érett, hogy ennyi helyen legyek a topon.

Egyébként ezer köszönet, hogy ilyen rendesen álltok a kérdésünkhöz. Igazán sokat segít.

Ami a 220 ezer forintból való megélést illeti, nekünk menne. Nincs még két olyan takarékos ember mint mi ketten. :) A jelenlegi albérletünk is viszonylag olcsó, bár erre nem szabad alapozni, hogy így is marad... (max 90000 rezsivel együtt havonta, 2 szobával)

2018. márc. 18. 18:06
 16/20 anonim ***** válasza:
75%

EŐBB legyen munkát, DOLGOZZ x évet, és csak UTÁNA akarjál gyereket...


130 ezer lószar három emberre, maiből a gyerek kezdetben 50-60 rongy is lehet akár.

2018. márc. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 October15 ***** válasza:

Dönts úgy, hogy a legkisebb esélyjel bánd meg később, nem "muszáj" úgy döntened ahogy mások ajánlják. :D [Oké ezt nyilván tudod de azért legyen leírva. :D]

Nem a te karrieredről van szó, pont ezért ér rá a gyerek, ha teljes egészében rajtad állna és tudnád, hogy nem fogod megbánni akkor rendben is lenne a dolog de azt nem lenne jó bejátszani, hogy párod később kapcsol, hogy ő mégis csak szerette volna elvégezni az adott szakot.

2018. márc. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Ez jogos, igazad van. Ezzel kapcsolatban inkább az a nagyobb baj, hogy biztsabb lenne, ha megvárná míg én is dolgozni kezdek, mert nem biztos, hogy tud majd tanulás mellett dolgozni ugyanolyan munkarendben. Még el kell beszélgetnie erről a főnökével.
2018. márc. 18. 20:36
 19/20 A kérdező kommentje:

October15 miért van idézőjelben a muszáj? Elírtam valahol?

Előfordulhat, nézd el nekem kérlek...

2018. márc. 18. 20:42
 20/20 anonim ***** válasza:
Nekem sem a karrier az álmom, de képes vagyok felfogni, hogy más világot élünk, mint régen. Nem azért nem szültem gyereket egyetem után, mert a munka az életem, hanem mert felelőtlen dolog gyereket szülni úgy, hogy nincs pár év munkaviszonyod. Ha a kapcsolatodban bízol is, akkor is fel kell készülni arra, hogy egyedül maradsz két kisgyerekkel. Neked szerencséd van ha a szüleid támogatnak.
2018. márc. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!