Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek mi a helyes...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mi a helyes döntés, kinek kellene az álmait félretenni egy időre? Mi a fontosabb, gyermekvállalás, munka mellett levelezőn tanulni, vagy megy egyszerre is?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Házasság előtt állunk a vőlegényemmel, és teli vagyunk tervekkel, de ezek nem mindig egy irányba mutatnak. Az egyikünk 24 éves és dolgozik, nem fejezte be az egyetemet, amit elkezdett, mert nem sikerült neki, és nem is érdekelte (anyukája vette rá). Most kezdene 3,5 éves szakra járni levelezőn munka mellett, hogy több legyen a fizetése, és azért mert ez lenne igazán testhez álló szakma neki. Bizonytalan a jelenlegi munkahelyének hozzáállása a továbbtanulással kapcsolatban. Önálló (és az is szeretne maradni, rég nem támaszkodk a szüleire), szeretne gyerekeket, de nem tudja mikor, illetve saját gyermekkora miatt nagy elvárásai vannak magával szemben, hogy mindent meg tudjon adni a gyermekeinek majd. Másikunk 22 éves, még 2 év mire befejezi az egyetemet, anyagilag szüleitől függ, meglehetősen jók a kilátásai a jövőbeli elhelyezkedést illetően, szakmája elismert, nagyon vágyik gyermekre a lehető leghamarabb, diploma megszerzése után. A családi háttere nagyon erős, összetartó. Szülei vennének neki házat (vagy egy részét állnák), úgy ahogy ők is annó a szüleiktől kapták a házukat. Együtt élünk albérletben, a leírt tények mellett, nagyon jó a kapcsolatunk, minden problémát megoldunk, könnyedén kommunikálunk minden helyzetben egymással, felelősségteljes, megbízható emberek vagyunk.

Gyermekvállalás vagy tanulmányok? Megy-e együtt a kettő? Anyagilag kerülhetünk-e nehéz helyzetbe ha túl sokat akarunk egyszerre?

(Nettó 130 ezer a jelenlegi fieztése, és jelentős plusz juttatásokat kap, elismerik a munkahelyén a dolgozó félt, a tanuló fél számíthat diploma után ennél több fizetésre is.)

Kicsit félek az ítélkező, túlzott indulatokkal megspékelt válaszoktól, ezért írtam annyira személytelenül.



2018. márc. 18. 11:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

"Gyermekvállalás vagy tanulmányok? Megy-e együtt a kettő?"

Nekem nem menne. Dolgozok, mellette levelezőn tanulok. Még így is azt érzem néha, hogy idegbeteg leszek lassan. :D Szerintem várjatok vele... Végezzétek el az egyetemet, pihenjétek ki a fáradalmait, és utána mehet a móka. Anyagilag is megterhelő lenne, lelkileg is.

Legalábbis én így csinálnám. De ahogy gondoljátok. Ha szeretnétek, csináljátok! (: A ti életetek.

2018. márc. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 October15 ***** válasza:
100%

Én azt mondanám, hogy továbbtanulás. Mármint ideális esetben ez azt jelenti, hogy utánad 1,5 évvel végezne. Gyerekvállalás szempontjából ez nekem nem tűnik akkora késésnek.

Ezalatt te is tudsz egy biztos állást találni + kiderül, hogy merre fogsz tudni el helyezkedni ami nem utolsó szempont teszem azt egy házvásárlás esetén.


26F

2018. márc. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Én még egy 5 évet várnék a gyerekvállalással.

Addig tanulnék, majd dolgoznék, berendezném a hàzat stb. :) Bőven ráértek még szerintem.

2018. márc. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A társadalmi átlag valóban ezt diktálja, hogy ráérünk 30 évesen elkezdeni szülni, sőt!

De én ezzel sajnos abszolút nem értek egyet.

2018. márc. 18. 12:36
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Én nem venném el a páromtól a lehetőséget, hogy tovább tanuljon, csak mert azonnal babázni akarok. Ha meg a nő menne tanulni, egyáltalán nem biztos, hogy tudná csinálni az iskolát gyerek mellett. Ahogy egy másik válaszoló is írta, ha elkezdi most, az csak másfél év csúszás, még mindig elég messze lesztek a 30 tól.
2018. márc. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 October15 ***** válasza:

Kérdező: Yep, a 30 éves kor az sok. Főleg ha már 22 évesen tudod, hogy a közeljövőben szeretnél gyereket.

Párod mit mondott? Beszéltél már erről vele vagy még csak most agyalsz azon, hogy te egyáltalán mit gondolj a dologról?

2018. márc. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalatból írom, hogy előbb tanulás.Fiatalok vagytok, az a 3,5 év belefér még.A helyedben én befejezném az egyetemet, elhelyezkednék, ha 1-2 évet dolgozol, akkor anyagilag is jobban jársz, nemcsak gyest fogsz kapni.Ha 25-26 évesen szülsz, az ideális kor.A párod is megszerzi a diplomát, több fizetése lesz.Tanulás mellett nem lenne annyi ideje, hogy rátok is figyeljen, ez sok konfliktust szülhet.

Mi 30-asként vállaltunk babát, a volt férjem másoddiplomára járt,mellette nyelvtanfolyamra, minden feladat rám hárult.Nekünk ráment a házasságunk.

2018. márc. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Igen, nagyon sokat beszélgetünk erről, most jutottunk el oda, hogy objektív véleményeket szeretnénk még hallani másoktól, hátha segít. És köszönöm az észrevételeket, valóban nem sok az a plusz 1,5 év. Egyre inkább hajlok erre én is.

A párommal az a helyzet, hogy szeretne gyereket, ő sem akar sokáig várni vele, de van benne egy bizonytalanság is, amit a saját gyermekkora miatt érez. Amúgy az egyik szakmája csecsemő és kisgyermekgondozó, dolgozott is gyerekekkel. Egyértelműen szeretne gyereket.

2018. márc. 18. 15:50
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Én se pártolom a 30 feletti gyerekvállalást, de 22 évesen, főleg úgy hogy még 2 év van hátra az egyetemből és nem dolgoztál a szakmádban, még ne gondolkodj a babázáson. Fejezd be a sulit, hekyezkedj el, dolgozz 2 évet, hogy legalább a GYED-et kapd, ne csak Gyest és hogy picit könnyebb legyen munkát keresni a szülési szabadság letelte után. Ha minden jól megy 4 év múlva már szülhetsz. 26 éves, fiatal anyuka leszel. Aztán ha úgy gondoljátok 30 éves korodig akár bele is fér még +1-2 gyerek... :)


4 év múlva már a párod is befejezi az egyetemet, lehet jobb munkája, több keresete lesz és jobban ki tudja venni a részét a gyereknevelésből. Nem beszélve arról, hogy addigra fel fog nőni a feladathoz agyilag is.


Az esküvőt mikorra tervezitek?

2018. márc. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Hogy ne gondolnék babázásra. Úgy tűnik ez belém van kódolva. Évek óta erre vágyom, és felfogtam épésszel (nem minden nehézség hijján), hogy diploma után lehet csak róla szó. Mindenki le akar erről beszélni, muszáj hallgatnom rá ha már ennyien mondják. De nem értem meg. Pár évtizeddel ezelőtt még nem néztek ilyen furán azokra a nőkre, akiknek nem a karrier az álmuk, hanem gyerekekben és családban látja az igazi életet. Mi volt más? Akkor miért volt logikusabb az, ami most már "ráér"?

Esküvő: 1 év múlva

2018. márc. 18. 16:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!