Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ti megengednétek? Van jogom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti megengednétek? Van jogom "megtiltani" vagy sem?

Figyelt kérdés

A férjemnek van egy lány "barátja". Mesélt róla még régebben. Eleinte a páromnak tetszett a lány (kb. 10 éve volt), akkor a csajnak vlt vkije. Majd a csajnak tetszett a párom, a nő nyomult is rá, de állítólag a párom visszautasította. Azután megmaradt köztük ez a barátság-féle, felköszöntik egymást ekkor akkor.

A férjem tegnap felhívta nőnap alkalmából. Beszélgettek s a párom mesélte (én nem voltam ott a telefonbeszélgetéskor), hogy a nő szívesen beülne velünk valahová beszélgetni, meg hogy engem is megismerjen stb.

Nem vagyok gonosz, de én nem vagyok híve ennek. Eleve nem hiszek a nő-férfi barátságban. Ha én egy pasival barátkoztam, vagy a közelében akartam lenni én többet akartam tőle. Emellett: én sem találkozom férfivel. Anno egy exem rámírt egy közösségi oldalon, s ez akkoriban a férjemnek nem tetszett. Megértettem. Azóta még onnan is töröltem magam. Ahogy a férjem sincs fenn ilyen oldalakon.

Szóval, a helyzet az, hogy jópofizhatnék, s elmehetnénk beülni valahová, de én egyáltalán nem akarom. Nem vagyok féltékeny (láttam a nőt képen), emellett bízom a férjemben, viszont a nőben nem. Lehet, hogy nekem régimódi a férjem, de ő engem választott, ne legyen igénye azzal vagy bárki más nővel találkozni. Én nem vagyok híve ennek. Lehet, hogy annak a nőnek valóban nincs rossz szándéka, de sosem tudni. Nem akarok kockáztatni. Utoljára vagy egy fél éve beszélgettek, szóval megvannak elvileg egymás nélkül...

Összefoglalva: én anno megtettem a férjemnek hogy az eselyt sem adom meg annak hogy ex vagy más férfi rám írjon mert töröltem magam a közösségi oldalról. Szerintem a férjemnek sem kellene azzal nagyobb áldozatot hoznia, ha már nem találkozna max. csak telcsizne a nővel.

Lehet, hogy kicsit az átlagtól jobban féltem a párom más nőktől de ez mindig is így volt. Hát a férjemmel miért ne lenne másképp.

Szerintetek igazam van?

Ti mit tennétek ebben a helyzetben?


2018. márc. 9. 13:45
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Elrontottam:

Lehet, hogy nekem régimódi a felfogásom, "de a ferjem engem választott..."

2018. márc. 9. 13:49
 2/13 anonim ***** válasza:
67%
A korlátozás és kisajátítás szerintem sosem jogos.
2018. márc. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem sem jogos, hogy ezt teszed. Ha a férjedben bízol, csak a nőben nem, akkor elvileg arra gondolnod kéne, hogy a férjed visszautasítaná, ha az a nő bepróbálkozna. Nem így van? Akkor a férjedben sem bízol.

Mégis bízol a férjedben? Akkor miért nem hagyod, hogy azzal beszéljen, akivel akar? Kusza nekem ez az egész.

Főleg, hogy ritkán beszélnek. Akkor fél évente egyszer miért baj, ha telefonálnak?

Nem tudom, nálam a megcsalás (vagy annak az előjátéka) nem itt kezdődik.

Én azt tanácsolom, hogy ne tiltsd (nem az anyja vagy, hanem a társa), és ne korlátozd, mert az lesz a kapcsolatotok buktatója, és nem a nő.

Ha valami van és jól ismered a férjed, akkor észre fogod venni rajta. Addig viszont elmarod magad mellől.

(Igen, van párom, van lány barátja és nem teszem szóvá ha beszélgetnek.)

2018. márc. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
38%

nekem az jön le, hogy magadban nem bízol, nem a nőben.

a nőre csak projektálod (kivwetíted) a saját bizalmatlanságodat.


ismertem egy ffit, az ő csaja is tiltotta atól, hogy másokkal barátkozzon.

ennek az lett az eredménye, hogy a háta mögött kavart egy másik nővel.



nem vagytok egymás tulajdonai, nincs birtokviszony.


szerencsés esetben 2 autonóm ember dönt úgy, hogy egymást választja, de anélkül, hogy a személyes integritásuk, szabadságuk sérüljön.


azzal, ha egyik megszabja a másiknak, hogy kivel állhat szóba, kivel nem, sérül ez a jog.


utoljára az embernek a szülei szabhatták ezt meg, vagy még ők sem.


tehát ez egy mélyen paternalisztikus szemlélet, ahol nem szimmetrikus, egalitárius partneri viszony van, hanem aszimmetrikus, hatalmi, korlátozó viszony, ahol az erősebbik fél (és ennek a dinamikája változhat) szabja meg a másik életkereteit, ergo infantilizálja.



nem mentem volna abba bele a helyedben, hogy a férjed korlátozza, kivel váltok szót.


és nem szabnám meg, kivel beszélgessen ő.


nem lehet ilyen mélységben kisajátítani a másikat.


mindkettőtöknek szüksége lenne szopciális hálóra, kapcsolthálóra, aminek egyik része a régi barátokból rekrutálódik a legtöbb esetben.


önmagunknak és a másiknak is elég teret, időt és lehetőséget kell adni, hogy másokkal is lehessenek.

ha ez a szituáció benned szorongást kelt, kkor vagy magdban, vagy a párodban nem bízol.


a nőre ne fogd, ez nem róla szól, csakis kettőtökről.

2018. márc. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó! Van igazság abban amit írsz. De ezt te sem gondolod komolyan, hogy az a férfi akit ismersz azért csalta meg a párját mert az tiltotta mindenkitől 😃 az a pasi olyan volt és kész (lehet h a nő ismerte ezért tiltotta) , a csaj meg egy idióta volt mert azt hitte megtilthat egy felnőtt embernek bármit. Maradjunk ennyiben. A csaj is defektes volt de ez a legnagyobb baromság amit elő tudtok adni...Ha a csávó nem lett volna egy gerinctelen köcsög, akkor szakit a csajjal, aki nem hagyja élni. Ennyi.
2018. márc. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ahogyan ide leírtad az érzéseid és a félelmeid, ugyanúgy mondd el a férjednek is. Nem kell azzal példálózni, hogy te mekkora áldozatot hoztál, hogy XY-nak elutasítottad a közeledését, mert ha neked ilyen az értékrended, akkor ez számodra nem áldozat, hanem természetes.

Légy őszinte vele, mond el, hogy félsz/aggódsz/stb..., de ne korlátozd, és ne követelj tőle semmit, ne tiltsd senkitől. Ha figyel rád, akkor magától tudni fogja, mit kell tennie!

2018. márc. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
88%

Én egy picit más szemszögből közelíteném meg a dolgot.

Egyetértek az előző hozzászólókkal is, de mivel hasonló cipőben járok, kicsit megértelek téged is.

Az én párom is tartja a kapcsolatot olyan nőkkel, akikkel előttem alakult vagy csak alakult volna kapcsolat, de valamiért nem lett belőle semmi. Ez engem eleinte nagyon zavart, mert mindig attól féltem, hogy majd felmelegítik a káposztát. Sőt, az még inkább zavart, hogy tudom, van köztük olyan, aki szeretné is annak ellenére, hogy tud a létezésemről. Folyamatos rettegésben éltem hónapokig, hogy mikor fogja valamelyik "elszeretni" tőlem.

(Ehhez hozzátartozik, hogy az exemről kiderült, évekig a barátnőmmel szexeltek, míg én dolgoztam.)

Nekem az segített nagyon sokat, hogy rengeteget beszélgettünk a párommal ilyen dolgokról. Szerencsém volt abban is, hogy hasonló a felfogásunk és ő is tartott egy kicsit attól, hogy a férfiismerőseim nem csak barátkozni szeretnének. Mi remekül meg tudjuk beszélni a dolgokat és ha bármikor is kételyem támad és ezt jelzem felé (hozzáteszem, soha semmiben nem korlátoztam és sosem tiltanék meg neki semmit!) akkor mindig meg tudjuk beszélni. Nehéz dolog ez a mai világban, amikor az ember mást sem lát, csak hűtlenséget. Sőt, én is kiakadok néha, mikor elmeséli, hogy pl. az egyik exe, aki már háromgyerekes/férjes anyuka, nyíltan ajánlatot tett neki egy üzenetben, mert hiányok vannak a házasságában és gondolta, majd a párom pótolja a testi hiányokat...


Abban nagyon egyetértek az előttem szólóval, hogy ez valahol önbizalomhiány, tehát belőled fakad. Félsz, hogy nem leszel neki elég jó és váltani fog a másik nőre, így azt javaslom, próbáld magad lelkileg erősíteni, a bizalmadat felépíteni. Nem jó félelemben élni, én már csak tudom :-)


37/N

2018. márc. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
86%

En egyetertek veled, ezek a belemagyarazasok meg, hogy magadban nem bizol blabla eleg szanalmasak. Normalis ember felti a parjat, foleg ha meg volt is koztuk gyengedebb erzelem! Efolott sokan atsiklanak.


A megtiltas valoban nem megoldas, egyreszt kivitelezni sem tudod, masreszt tenyleg maradhat benne egy tuske. Nem is a no miatt, hanem mert egyaltalan valamit megtiltottak neki vagy buntudatot keltettek benne. Ezt felnott, egeszseges emberek nem viselik jol.


Szerintem csinald azt, hogy elmondod az erzeseidet. Ne arrol beszelj, hogy o mit tegyen meg mit ne tegyen, magadrol beszelj. Amiket fent leirtal az mind jo, hogy te alapbol nem hiszel ebben meg nem akarod h a no beprobalkozzon nala. Kerd meg (es tenyleg kerd, ne zsarolj vagy kovetelj!), hogy legyen nagyon ovatos, figyeljen a noi trukkokre es nyomatekositsa a masik nonek, hogy o foglalt. Ha nem a tiltas felol kozelitesz, hanem hogy o neked mennyire fontos akkor nem lesz sertodes.

2018. márc. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
45%
7# ha a párod szeretne és tisztelne nem beszélgetne olyan nőkkel akik rá akarnak mászni.
2018. márc. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
32%
9 essel értek egyet.
2018. márc. 10. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!