Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A magyarok miért nem képesek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A magyarok miért nem képesek házasságban élni?

Figyelt kérdés
Miért a legnagyobb a válások aránya Magyarországon az egész világon? Miért itt a legnépszerűbb az egykézés?
2018. márc. 3. 11:41
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Én házasságban élek, ráadásul úgy érzem, nagyon jó házasságban, de ez kicsit sem befolyásolja, hogy hány gyereket szülök. Pont annyit, amennyit úgy érzem, hogy el tudnánk tartani, és szívesen nevelünk. Ez pedig kettő, de az első után pár évig benne volt a pakliban, hogy egy lesz csak. Annyi az oka, hogy nem vágytunk többre. Most még egyre vágyunk, lesz is, de aztán végeztünk, hármat sosem akartunk, mindig max. 2 volt téma.
2018. márc. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

11


És miért van ez, hogy a magyarok általában 1, max 2 gyerekre vágynak, míg máshol nem ritka, hogy nagy családra vágynak? Mi lehet ennek az oka? A kényelem preferálása? Tudod nem azon múlik a jó gyerekkor, hogy hány játéka meg Iphoneja van a gyereknek. Ez tévhit. Annak idején amikor gyerek voltam, nekünk semmink sem volt csak a képzelőerőnk és játékokat találtunk ki magunknak.

2018. márc. 4. 12:44
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Én bevallom, igen, kényelem. Szeretem a gyerekemet, de szeretem magamat is, nekem nem vonzó, hogy van 5 gyerekem, és akkor semmi másról nem szól a napom, minthogy őket hozom-viszem, utánuk rohangálok, anyagilag meg épphogy kajára futja, nincs egy perc csönd, és két-három szobabán zsúfolódunk ennyien. Szeretem, hogy a családom mellett néha van egy kis nyugi, van időm magamra is, és anyagilag is futja az én hobbimra, a férjemére, tudunk nyaralni, és ha épp van kedvünk elmenni pl. az állatkertbe, akkor ez nem okoz gondot, van rá pénz. Ez nálunk jelenleg 2 gyerekkel valósítható meg.


Amúgy ma már kicsit más világ van... a csóró gyerekek többnyire ki vannak rekesztve. Nem az iphoneról beszélek, az spec nekem sincs, mert nem érdekel (lehetne, ha nagyon akarnám), de az agyonhordott, egymástól örökölt ruhák, iskolatáska, hogy soha nem mehet egy osztálykirándulásra, nem jut el sehová, hogy neki mindig a legolcsóbb füzetei vannak, míg a másiknak jégvarázsos, meg a tököm tudja, szóval ezek ma már feltűnnek a kölköknek. És a szegény gyerek rosszul érzi magát miatta, jogosan, a többiek meg sokszor kirekesztik. Nem szeretném, ha így élnének a gyerekeim. Ez nem azt jelenti amúgy, hogy minden szart megveszek nekik, mert nem, de azért a ló másik oldala se annyira király...

2018. márc. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Lemaradt a végéről: ez amúgy nemcsak arról szól (számomra), hogy a gyereknek mit adok meg, neki mire van szüksége, őt érdekli-e, hogy állunk anyagilag. Rólunk is szól. Arról, hogy MI hogy akarunk élni. Ott a hiba az okfejtésedben szerintem (meg még sokakéban szerintem), hogy mindig a gyerek kerül elő, meg az ő igényei, és hogy neki nem muszáj ám mindent megvenni, nem kell ezer játék, nem kell neki iphone stb. Jó, és hol vannak a SZÜLŐK? Merthogy ugye mi is részei vagyunk a családnak. NEKEM nem elég, ha épphogy kajára van pénz, ÉN szeretek magamnak is megvenni dolgokat, ÉN szeretek néha kicsit nyugiban lenni és a saját dolgommal foglalkozni, ÉN vágyom nyaralásra, programokra, arra, hogy kényelmesen éljünk. És a férjem is ugyanígy van ezzel. Szóval érted, szülők vagyunk, de emberek is, nekünk is csak egy életünk van, nem biztos, hogy ezt nélkülözve és magunkra szánt idő nélkül akarjuk tölteni egész életünkben, ha nem muszáj, csak azért, hogy lehessen egy rakat gyerekünk.
2018. márc. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
8# a magyar lakosság azért csökken mert sokan alig mernek 1 gyereket is bevállalni....hagyjuk ezt a hülyeséget.
2018. márc. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
12# te tényleg ennyire buta vagy? 😀 mit nem tudsz azon felfogni hogy nálunk más az életszìvonal...a házasságom szuper de max. két gyereket szeretnénk. Azonban 1 sinncs még anyagi okokból.....
2018. márc. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

16


De nem ugyanezt mondtam en is? Hogy a kenyelem preferalasa? Vagyis azt magyarazzak maguknak hogy csak akkor erdemes gyereket vallalni ha kenyelmet (sok esetben miniluxust) tudnak biztositani a gyereknek. Es ebbe beleertendo sok sok minden a kaja es fedel a fejuk feletten kivul. Mintegy azt hirdetven, hogy nem is melto egy ember az eletre hacsak nem tud megvenni ezt meg azt es ezaltal jogosan veszem el a eletethez valo jogot toluk azaltal hogy nem szulom meg. Nem arrol van szo ha nem fogan meg, de ha mar megfogant akkor ki az atyuristen vagyok en hogy elvegyem tole az elethez valo jogat. Ez satanizmus.

2018. márc. 6. 17:27
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom kérdező... senki nem beszélt semmilyen abortuszról, csak arról, hogy eleve NEM csinál gyereket az, aki úgy érzi, nem férne bele kényelmesen. Nem veszi el senki senkitől az életét, mivel meg sem fogan, NINCS szó életről.

Amúgy hadd ne legyen már gond, ha valaki az egyetlen életét nem akarja nélkülözve leélni, ha nem muszáj. Ha te így akarsz élni, tedd, csinálj 15 gyereket, aztán örüljön mindenki, ha jut neki egy szelet kenyér, meg ha sikerül befűteni az egyszobás putriban. Más meg hadd éljen normálisan, ha akar.

2018. márc. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

18


Ha meg sem fogan az mas. De gondolj bele hanyan vetetik el manapsag. Ha belegondolsz hogy megolod a sajat gyereked azert mert nem tudsz 10 rend ruhat venni neki csak mondjuk 3-at az azert eleg szivtelen dolog. Ugyanaz ha peldaul a sajat nyaralasodat feltve olod meg ot. Csak er annyit a gyereked elete mint egy horvat tengerpart.

2018. márc. 7. 11:42
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Na jó, szerintem veled nem érdemes vitatkozni, sőt beszélgetni se...Régen is csak azért szültek annyi gyereket mert dugni akartak de védekezni nem volt mivel, meg mert néha 10 gyerekből 5 maradt életbe. Hagyjuk már ezt ....régen sem biztos, sőt tuti h nem csináltak mindent jól.
2018. márc. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!