Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Segítenem kéne, hogy öngyilkos...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Segítenem kéne, hogy öngyilkos legyen?

Figyelt kérdés

A feleségemről van szó, és ami azt illeti rettenetesen beteg. Az orvosok nem adnak nagy esélyt neki, és ezt tapasztaljuk már mi is.


Pár napja említette, hogy szeretne elbúcsúzni mindenkitől. Öngyilkos szeretne lenni. Én játszom ugyan a gondolattal, hogy mi lenne, ha csoda folytán túlélné...

Vajon hogyan szenvedhetne a legkevésbé. Egyszerre lennék a hóhérja és a megváltója úgy érzem. Nem tudom, mit tegyek.



2018. márc. 3. 07:45
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Azt hiszem, erre nem egy anonim kérdezős oldalon, egyikőtöket sem ismerő idegenektől kéne tanácsot kérned.
2018. márc. 3. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Nem mindegy ilyenkor, hogy azért van még életben mert életben tartják, vagy mindenféle kezelés és segítség nélkül is tovább élne. Visszautasítani a kezelést, elutasítani egy beavatkozást, nem jelent gyilkosságot, de mondjuk a szándékos túladagolás már az lenne. Nem tudom mit jelent az a "nem nagy esély" nem mindegy, hogy napok vagy évek döntik el ezt a kérdést. A legtöbb amit tehetsz, ha számára biztonságos körülményeket teremtesz, csökkented a fájdalmát amivel lehet, és ha olyan döntést hoz, amivel elutasítja az életben tartását, akkor azt elfogadod.
2018. márc. 3. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%
Tudod elmehetsz a fszba, hogy ilyesmiket találsz ki, hígagyú.
2018. márc. 3. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem amikor a nagymamám haldoklott volt ez a gondolataimban. Én nem tettem meg, lehet jobb lett volna. Ez nem olyasmi ahol akár tudja az ember, hogy mi a jó, mások meg pláne. Hanem ott a helyzetben valamit tesz. És az lesz. Azért fogalmazok így, mert még ha valamit gondol az ember sem biztos, hogy elég bátor végig is csinálni. Ez nem csak egy döntés, ez valami nagyon sűrű dolog. Ott van az életünk, létünk legmélye. Majd valamit te is teszel.
2018. márc. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem még ebben a helyzetben sem megoldás az öngyilkosság. Meg lehet halni nyugalomban, békés körülmények között is, a szeretteid körében. Nézz utána különböző hospice szervezeteknek, ha meg tudjátok engedni magatoknak az ilyesmit. Egy ilyen helyen amellett, hogy a felseséged fizikai tüneteit enyhítenék (nem írtad, hogy fájdalmai vannak-e), szakemberek foglalkoznának a lelkével is, segítenének neki feldolgozni a helyzetet.
2018. márc. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez egy olyan súlyos kérdés, amire nem itt fogsz választ kapni. Nektek kell megbeszélni, a családdal és leginkább a feleségeddel. Az orvosokat is be kéne vonni, mit lehet tenni, hogyan lehet enyhíteni a fájdalmat mert gondolom, hogy az van ha ennyire sürgeti a halált.


Az aktív eutanázia Magyarországon büntetendő, a passzív nem. Utóbbi az ha a kezelést visszautasítja a beteg. Pszichológussal is beszélnék a helyetekben, van hogy néha olyan beszűkült a beteg tudatállapota, hogy egyetlen kiutat csak a halálban látja közben meg lehet, hogy a gyógyszerek mellett a lelki gondozás segítene.

2018. márc. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az a gáz, hogyha ezzel kapcsolatban utólag bármit rád lehet bizonyítani, akkor valószínűleg lecsuknak. Szóval vigyázz.
2018. márc. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem kéne, mert mész a börtönbe.


Inkább vidd el nyaralni, tengerpartra, akárhová, töltsétek el ÉRTELMESEN a maradék időt, ne fs.zságokon gondolkozzál - őt megértem, mert meg fog halni, de neked ne menjen már el az eszed!

2018. márc. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!