Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért van az hogy házaság...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az hogy házaság után a nő nem tőrődik magával?

Figyelt kérdés
Mielőt még nem szerezte meg a pasit szépíti magát sportol és mindent megtesz férfi elcsábitásáért.Eskűvő után elhizik nem ad magára.Miért van ez?

2017. dec. 18. 05:49
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
88%

Acedia. Most ne a bibliai mivoltját nézzük.

Az emberek bizonyos része egy idő után saját maga elől is irigyli a jót. Aki nem igényli a jót, nem lesz se igényes, se arra nem lesz igénye,hogy a másikkal foglalkozzon. Bele kényelmesedik egy kapcsolatba, mert ott van úgy is az "asszony" vagy az "ember", szereti, mert ez tök természetes. Hogyne lenne már természetes,hogy ott van veled valaki.........Az emberek nem törődnek kellő mennyiségüt a másikkal,így elmarad a pozitiv visszajelzés. Nincs motiváció arra,hogy igényesek legyünk. Minek? Az asszony otthon főz, mos,takarít, mint egy rendes robot, az ember meg dolgozik, hazajön, követeli a vacsorát és bedöglik az ágyba. Így eljutunk egy olyan szinte,hogy két ember van egymás mellett és cső. Mint egy kölcsönös kihasználás. Én már ránézésre meg mondom két emberről, hogy boldogok -e együtt. Akik figyelnek egymásra,törődnek egymással és magukkal, javarészt boldogok, akik pedig nem, búskomoran sétálnak egymást mellett közömbös arccal. Az ilyenek elfelejtik (?),hogy egy életük van.

2017. dec. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Úgylátszik jó kérdés és jol tettem fel mert komoly vitát váltott ki és ez volt a cél.Egyébként majdnem minden válaszban van igazság.Még annyit én 35éves házas vagyok a feleségem felszedett egy párkilot de divatosan őltőzi mint általában az űzletaszonyok.Csak a mai 25-30akárhány éveseken veszem észre a kérdésben feltet

Változást.Még annyit 58vagyok 180és78kg nincs sőrhasam .

2017. dec. 18. 13:06
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Felesleges volt így feltenni a kérdést. Te magad is tudod, hogy bizonyos emberek viselkednek így, és nem csak nők, vagy nem csak férfiak. Ez a jelenség nemtől független.

Az egyik megoldást pedig általánosságban már leírta valamelyik válaszoló. Átlagos külsejű emberek esetében valóban így van. Attól függ, hogy az adott személyeknek milyen a házassága, hogyan bánnak egymással.

Ez az egyik ok.

A másik meg az, hogy a kapcsolattal nincsen gond, egyszerűen csak elkényelmesednek az emberek. Ez valahol természetes is egy kicsit...hisz ki akar olyannal élni aki mellett folyton bizonyítania kell, folyton félni hogy elhagyják és soha nem lazíthat, különben felmegy x kiló, és máris jön a dráma?


Pusztán ránézésre megállapítani bármit is, egyébként nettó hülyeség. Pl mi a férjemmel mindketten túlsúlyosak vagyunk. Ha valaki ránézésre ítél, azt mondaná biztos egy kalap szar a házasságunk és boldogtalanok vagyunk benne. Azt viszont nem tudja, hogy már a megismerkedésünk előtt is ilyenek voltunk, és hogy a súlyunknak az ég világon semmi köze nincs a házasságunk minőségéhez:)


Ezért butaság ránézésre ítélkezni úgy, hogy semmit nem tud az ember a másikról, a párjáról, vagy a kapcsolatukról.

2017. dec. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Kikérem magamnak. Igenis adok magamra. Magam miatt. Sosem a férjemnek akartam megfelelni. A saját mércét pedig nem változott azért , mert férjhez mentem.
2017. dec. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Ollókezű Edward ***** válasza:

Hogy mennyire nemtől független jelenség, azt a barátnőm esete is bizonyítja. Ő egyre jobban ad magára, egyre csak feljebb törekszik, míg az élettársa egyre csak hízik és hanyagolja. Ha szóba hozza dolgot (lassan 2 éve folyamatosan) vagy egyszerűen meg sem hallja a pasi, vagy addig csűri-csavarja a dolgot, amíg ki nem hozza a barátnőmet hibásnak. Folyamatosan kapja az ívet a családjától is meg ettől a faroktól is. Nem tudom mire vár még, hiszen azért van 1-2 másik, jobb érdeklődő, mint a jelenlegi pasi.

A pasi szerint meg teljesen rendben van az, hogy fél év alatt duplázta a súlyát, nem tisztálkodik rendszeresen, és nem figyel a társa igényire egyáltalán.

Szó se róla, mindkét féltől aljas húzás az ilyen szintű változás egy kapcsolatban nemtől függetlenül.

2017. dec. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!