Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Meddig lehet a honvággyal...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hami407 kérdése:

Meddig lehet a honvággyal küzdeni egy házasságban?

Figyelt kérdés

5 éve vagyunk házasok, a férjem külföldi, itt is élünk kint. Nekem nagyon honvágyam van, és ugyan többször utazunk haza egy évben, szeretnék hazaköltözni vele. Imádja Magyarországot, de nem látja miből élhetnénk meg. Mióta ismerjük egymást terv a költözés, de nehéz róla beszélni, mert én egyre jobban szeretném, ő meg mindig időt kér (még 3 év, még 5 év...)


Lassan családot alapítanánk, engem meg közben feldarál a honvágy, és a családom hiánya. Kezdek azon aggódni, hogy választanom kell közte vagy a saját családom között.


Szerintetek mit lehet tenni ilyenkor?


Köszi a válaszokat.


2017. nov. 6. 23:10
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Ő nem érezné jól magát itt, nemis akar jönni, ezert halogatja(fel kéne adnia a karrierjét, azt mondta, “nem tudja, itt hogy élnétek meg”, lehet neki is honvágya lenne stb). Szerintem így értelmetlen együtt lennetek, mert az egyik fél szenvedni fog. Alapból nem értem mondjuk, hogy egyreszt minek mentél kint férjhez, ha honvágyas típus vagy, másrészt, ha hazaköltöztök, de még rendes munkája se lenne itt, akkor hogy akarsz családot alapítani?
2017. nov. 6. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
egész a házasság végéig
2017. nov. 6. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
97%
Szépen elváltok,aztán megtanulod hogy ha külföldivel kötöd össze az életedet,előtte minimum együtt élsz vele 2 évig az adott környezetben,és talán akkor el tudod dönteni akarod-e az egészet.Ez pont elegendő idő arra is,mennyire jön elő a honvágy.Elkapkodtad,nagy szívás.
2017. nov. 7. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%

Hat, oszinten, ezt hazassag elott kellett volna eldonteni, mert a honvagy, az nem egy olyan dolog, ami majd csak egyszer valahogy elmulik (bar, valoszinuleg azonnal elmulna, ha tartosan megprobalnal ujra itt elni - az en parom is kulfoldi, es ha hosszabb idot vagyok kint mindig iszonyat szurrealis ide visszajonni. Vicc kategoria neha, gyereket pl. ebbe a kornyezetbe soha nem vallalnek).

A parod pedig egyertelmuen nem akar idekoltozni, csak ezt nem mondja meg. Ez a tipikus "mondok valami evet, ami meg nem 10 ev tavlat, hanem kozelebbi de megsem tul kozeli, es akkor hatha nem nyaggat vele tovabb" - esete.

2017. nov. 7. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Bence_ ***** válasza:
94%
Itt miből élnétek meg?
2017. nov. 7. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
94%

"Kezdek azon aggódni, hogy választanom kell közte vagy a saját családom között. "


Ő a saját családod. Ezt a döntést már meghoztad egyszer öt éve, és mellette döntöttél.

Ez sajnos megszoksz vagy megszöksz szitu. Lehet próbálkozni a távkapcsolattal, itthon is sokan csinálják, hogy a férj másfél-kéthavonta jár haza külföldről, de hosszú távon az sem tartható szerintem.

2017. nov. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
94%

:) ő nem fog önszántából magyarországra költözni, ezt jobb ha elfogadod.

Én teljesen megértem, én is külföldön élek. Magyarországon vannak gyerekeim, csakis miattuk van az hogy tervezek hazaköltözni. Minden más ellent mond ennek.

Jól mondták egyébként már ő a te családod.

2017. nov. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem érdemes hazakoltozni ha nem tudod mibol elnetek.

En is kulfoldon vagyok de meg csak most koltoztem ki es folyamatban vannak a papirok. Felesegem szivesen elne Magyarorszagon de munkat nehezen talalna ugy hogy nem tud magyarul, a fizetesek se jok ugyhogy nem tudnank felretenni semmit sem. Én annyit se kerestem hogy alberletet fizessek rezsivel kajával es egy autot fenntartsak.

Ha itt megtalaljuk a szamitasainkat akkor maradunk.


Jo helyzetben vagy ha egy evben tobbszor utazol haza. Mi lehet h csak 2 evente egyszer tehetjuk majd meg mert nagyon messze vagyunk.

2017. nov. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
42%

De ő miért menne haza, egy alapvetően szar életszínvonalú, egészségügyű, oktatású, stb. országba?

Tök igaza van, te meg szimplán meggondolatlan voltál, amiért úgy házasodtál, hogy fogalmad nem volt, mit csinálsz.


Én is külföldre költöztem a kedvesemhez, és 99%, hogy itt maradunk nyugdíjig, ám mikor kijöttem, tudtam, mit vállalok és 100%-ig biztos voltam/vagyok kettőnkben, nem hisztizek, hogy "menjünk haza".


Minek? Hogy megint félhessek attól, melyik munkanapom után fog megerőszakolni valaki, vagy hányan nyúlnak alám a metrón télen, vagy épp csak ha valamelyikőnk elveszíti a munkáját, mégis mit adunk enni a gyereknek hó végén?


Felejtős, ha fizetnének SEM mennék haza.

2017. nov. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
89%

Egyébként azt lehet tenni, hogy szépen elválsz és hazaköltözöl.


Mert ezek szerint neked a férjed NEM a családod, hanem valaki, aki mellett viselhetted a fehér ruhát.

Szomorú.


Én a világ végére is elmennék a kedvesemért/mel, mert most már ő a családom (noha a vérszerinti rokonok 1000km-re élnek), igaz még jegyesek sem vagyunk.

2017. nov. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!