Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Régen (kb.100 éve) sokkal gyakoribb volt a nagyobb korkülönbség, mint most? Korábban is szültek a nők?
Most voltunk a temetőben és egy kicsit körbenéztem. A dédnagymamámnak 20 évvel idősebb férje volt és 19 évesen szülte a mamát. Ő meg 25 évesen anyát... Anya 40 évesen engem, itt is látszik mennyire változik a világ.
Most meg ferde szemmel néznének az emberek, ugyanezért.
Nemcsak itt láttam, hanem amúgy a többi sírnál is.
Jó, mondjuk lehet azért vette el, mert besikeredett a nagyi, de nem tudom. Utána lett még 5 gyerekük.
Anya nem beszél ezekről, azt se mondta el soha, hogy a féltestvérének más az apja. Mindig kérdezgettem, hogy gyerekként, mert más volt a vezetéknév, de hárított.
Régen elfogadottabb volt a nagy korkülönbség, hiába néz ki úgy, hogy most nagyobb a szabadság ilyen téren.
Fogalmam sincs, hogy hány megvető tekintetet és véleményt kapnék a hátam mögött, ha megtudnák, hogy 25 évvel idősebb férfit szeretek.... 25N
Csak gondolj bele logikusan. A háború előtt a nők nem dolgoztak, vagyis de, de otthon segítettek akár a földön, akár házimunkában. Nem voltak még jogaik, apjukhoz tartoztak majd a férjükhöz. Ez volt igazából a feladatuk, hamar férjhez menni, családot alapítani és a házimunkákat végezni. És igen, ezt elég fiatalon tették. A nagy korkülönbség szerintem annyira nem jellemző, max az ilyen arisztokrata rétegekben, hol a minél nagyobb vagyon számított a házasságban. Illetve benne lehetett, hogy a fiatalabb férfiak még nem akartak házasságot, amikor a nők már "eladó sorba kerültek". Vagy épp háborúban voltak a fiatalok, életerősek. Meg szerintem szimplán természetesebbnek számított, hogy a korkülönbség nem annyira számít úgy, nem néztek ferde szemmel rád egy 20 évvel idősebb mellett.
Ilyesmi okok lehettek szerintem, de lehet rosszul gondolom
Pont ez az. Most hogyan néznének, ha egy 18 éves lány összejönne egy 38-40 évessel.
Háború után volt, az igaz, de nem sokkal.
A nők általában nem tanultak tovább, a szülői házból egyből a férjhez kerültek. Egy lány akkor volt jó parti, ha (a jó ízlés határain belül) fiatal volt, házias.
Ezzel szemben egy férfi akkor volt jó parti (amiben sokszor a szülők szava számított, illetve mivel ebben nőttek fel, a lányoknak is lehetett ez a szempont), ha volt egzisztenciája, és el tudta tartani a lányt, akit kivett a szülői házból. Mert ugye ha nem, akkor nincs miből élni. Ezt a szintet akkor is csak később lehetett elérni. Pár évig katonák is voltak a fiatal férfiak, utána a karrierre kellett koncentrálni, utána jöhettek a lányok. Emiatt volt általánosabb a korkülönbség (bár szerintem a 20 év már kirívó eset).
Az én nagymamám közgazdasági szakközépiskolát végzett, az érettségi után egy hónappal, 18 évesen már dolgozott, és nem is tanult mást, csak tanfolyamokon, mégis könyvelőként dolgozott 40 évig. Mire várt volna még? 21 évesen ment férjhez, 24 évesen szülte édesanyámat. Az érettségi akkoriban már egy emelt végzettségnek számított, gondold el azt, aki 14 éves kora óta dolgozott.
Ezen felül valóban nem volt fogamzásgátlás illetve a gyerek megléte volt az első, nem az, hogy kacsalábon forgó palotába szülessen. Nagymamám tanyán nőtt fel, örültek, hogy egy kis hátsóépületben lakhattak a dédnagymamámékkal egy telken, saját lakásuk csak akkor lett, amikor már mindkét gyerek megszületett. Ahogy ők is, ma is mindenki még jobbat akar nyújtani a gyerekének, mint amiben ő felnőtt, csak a szint más már.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!