Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Külön lakás vétele, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Külön lakás vétele, hogy bebiztosítsam magam válás esetére? Szerintetek?

Figyelt kérdés
A történet: Párommal még nem élünk együtt, hamarosan összeköltözünk, de ő saját lakást akar venni, nem akar albérletezni. Tehát venni fog egy lakást, valamennyi hitellel, amibe én jelenleg semmit nem adok bele, az ő nevén lesz minden. Én hamarosan hozzáférek a megtakarításomhoz, aminek a célja lakásvásárlás lenne. Ezt párom is tudja, de úgy döntött nem vár addig, hogy közösen tudjunk lakást venni. Aminek valószínűleg az az oka, hogy bebiztosítsa magát, házasság előtti különvagyon legyen a lakás. Ezt onnan gondolom, mert amúgyis azt mondogatja, hogy mennyi rossz példát látott maga körül, hogy a nők viszik a közös házat váláskor. És hogy ő fontosnak tartja a házassági szerződést amúgy is. Tehát az lesz, hogy beköltözök a lakásába, együtt élünk évekig, közben összeházasodunk, gyerekeink lesznek, minden szép és jó. A bökkenő csak az, hogy nemsokára lesz egy lejáró megtakarításom. Amivel, ilyen helyzetben nem tudom mit kezdhetnék. A párom lakásába, hitelkifizetésbe, felújításra nem adhatom, mert így mi értelme? Ha elválunk, hiába az enyém a beletett pénz, lehet 10 évig nem látok belőle semmit, a lakáshoz meg ezenkívül semmi közöm. És akkor mehetek a gyerekekkel a híd alá, illetve nyilván én megyek, a gyerekek maradnak a párommal. Ezen gondolkozom, hogyha ő előre nem bízik bennem, és így alakítja a dolgokat, akkor az lenne a legjobb megoldás, ha vennék egy kicsi lakást majd magamnak. Természetesen úgy, hogy az nekem is különvagyon legyen, vagy házasság előtt, vagy lepapírozva szerződéssel. Én is csak hitellel tudnám megvenni, úgy gondoltam kiadnám albérletbe, így a törlesztést tulajdonképpen a bérlők fizetnék. Nekem pedig lenne egy biztonsági tartalékom, arra az esetre ha a leendő férjem kirak a saját lakásából. Én mégis rosszul érzem magam emiatt, nem tudom hogy mondjam ezt meg neki. Hogy úgy vegyen most lakást, hogy arra a későbbi xy millióra ne számítson, hogy én majd belerakom valaha is. Ha neki ilyen elvei vannak velem szemben, akkor nekem sem kellene lelkifurdalásomnak lenni, hogy külön veszek majd lakást?
2017. szept. 11. 16:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
ahogy írod, ne legyen lelkiismeret furdalasod. ez így korrekt, így mind a ketten be vagytok biztosítva, ha megsem tartana örökké.
2017. szept. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Manapság a házasságok nem az "égben köttetnek", teljesen életszerű, ha valaki be akarja biztosítani magát, mert ahogy írod is, könnyen az utcán találhatja magát.

Neki lesz egy lakása, oké, neked is lesz egy lakásod, az is oké, ... nagyobb problémátok sose legyen!

Közben telnek az évek, kiismeritek, megismeritek egymást, lehet, hogy a kettőt eladjátok és vesztek egy komolyabbat közösen, 50-50% tulajdonlással, vagy majd meglátjátok!

Ne szaladjunk ennyire előre, jó lesz az a KÉT lakás, hidd el!

2017. szept. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan nem vagyok híve ennek, hogy már házasság előtt a válásra készüljünk, de szerintem ebben az esetben a legjobb döntés a saját lakás. Ha neki is a saját nevén lesz a lakás, akkor tök korrekt, ráadásul ha minden jól megy és nem lesz szükséged rá, akkor ki tudod adni, plusz bevétel, esetleg a gyereknek lesz hova költöznie, stb stb stb.

Szerintem mellette szól minden, és még biztonságban is éreznéd magad, a legjobb döntés.

2017. szept. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem örülnie kellene, hogy 2 lakas lesz, az egyikben éltek, a másikat meg kiadod, ha az letörleszti a hitelt, a további albipénz úgyis közös vagyon lesz, növeli a havi bevételed, abból majd úgyis fordítasz a lakásra, ahol éltek.
2017. szept. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
korrekt.
2017. szept. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Vagy beteszed a bankba lekotés nélkul és ha kell, ki tudod venni.
2017. szept. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Pedig a párod gondolkodik normálisan, ésszerűen és korrektül. Vegyél Te is lakást ha tudsz akár pici hitellel és kiadod, így mindkettőtöknek lesz. Szerintem Ő is így fogja normálisnak látni. Sokkal ésszerűbb, mint a közösbe raknia pénzt.
2017. szept. 13. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A párod legalább "féleszű", mert ha teljes lenne neki, akkor meg sem nősülne.


Vegyél te is egyet magadnak, aztán majd járjatok össze egy-egy menetre. Garantáltan válni fogtok az 5. évetek előtt.


De tévedjek...

2017. szept. 16. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!