Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A helyemben hogyan vennétek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A helyemben hogyan vennétek fel a párom nevét?

Figyelt kérdés

Lehet fura kérdés, de nem tudom eldönteni. Az esküvőnk nem sokára lesz és szeretném a nevét viselni, csak sehogy sem tetszik igazán.

Szerencsére gyakori mindkettőnk neve, remélem nem törlik a kérdésemet, amiért kiírom.

A vőlegényem Molnár Dávid, az én nevem Tóth Regina. Nekem legjobban Molnár-Tóth Regina vagy a Molnár Regina tetszene, de a két R egymás után nem túl szerencsés. A vőlegényem viszont szeretné, hogy benne legyen a "né", hogy nehogy azt higyjék testvérek vagyunk :D

Így marad a Molnár Dávidné vagy a Molnárné Tóth Regina. Inkább az utóbbira hajlok, de ha van más verzió is akkor nyugodtan írjátok meg.

Köszi a segítséget! :)


2017. jún. 17. 10:43
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

A Molnárné Tóth Regina nagyon szép, de a Molnár-Tóth Regina is nagyon jól hangzik. Szerintem ebből már sejtik, hogy férjnél vagy, és nem néznek titeket tesóknak.

A Molnár Reginával feladod a saját családneved (ha nem annyira ragaszkodsz hozzá, mint pl. én, akit kb. csak megcsinált az apja, akkor felveheted.)


A Molnár Dávidné olyan személytelen, én nem szeretem, ha valakinek nem tudom a keresztnevét, és nem tudom hogyan megszólítani.


21/L

2017. jún. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
52%

Én Molnár Dávidné Tóth Regina lennék, mert nekem ez a verzió tetszik a legjobban.

Amúgy szerintem a többi is jó, nekem egyedül a kötőjeles nem tetszik.

2017. jún. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Nem szoktam szeretni a kötőjelet, de a Molnár-Tóth nekem ez esetben tetszik, hangzatos. :)

Ha a párod ragaszkodik a néhez, akkor Molnárné Tóth R. Bár a kötőjeles verzió akkor is hangzatosabb. :)

2017. jún. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Nem mennék hozzá olyanhoz, aki meg akarja mondani, hogy vegyen fel a nevét...Én fogom viselni, had legyen az én döntésem. A férjem őrült, hogy egyáltalán felvettem. A né-s verzió nekem baromira nem tetszik.
2017. jún. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Jon vissza "divatba" a -ne??

En 9 eve mentem ferjhez, akkor elte fenykorat a kotojeles verzio, engem meg cikiztek a -ne forma miatt, pedig a ferjem sem ragaszkodott hozza. Nekem a Molnar Davidne nagyon furcsa, mintha teljesen elveszitene valaki az egyeniseget. A -ne-a verziot sokaig azert tartottak az elmult evekben lenezendonek, mert "nem vagyok en senki tulajdona" igy ma az a divat, hogy inkabb maradnak a lanykori nevukon. A kotojeles verzio nekem annyibol fura, hogy van pl. Az ismerosi korben tobb is, amikor iszonyatosan hangzik a ket vezeteknev, megis felveszik. En azert lettem -ne, mert igy ereztem, jol cseng egyutt, szeretem viselni. Es akkor meg is tartottam a nevem es nem is. Amitol teljesen elhatarolodtam, az a "Molnar Regina" valtozat.


Ugyhogy nagyon meglepo szamomra, hogy jon vissza a divatba a -ne...

2017. jún. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!