Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Belefoglalhatjuk házassági...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Belefoglalhatjuk házassági szerződésbe mindkettőnk előzetes beleegyezését, hogy ha egyikünk válni akar, akkor a másikunk rábólint?

Figyelt kérdés
2017. jún. 1. 07:43
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem jogilag értelmezhezetlen, továbbá ilyen " kötelezettség" nem foglalható szerződésbe.

A házassági szerződés valamelyik, vsgy mindkét fél különvagyonáról szól.

2017. jún. 1. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
89%

Nincs olyan törvény, ami kötelezi a másik felet a válásra, pont ezért kell bírósághoz fordulni. A bíró viszont azt vizsgálja a bontóper kapcsán, hogy a házasság betölti-e a társadalmi szerepét, vagy nem. Namármost, ha az egyik fél mindenképp válni akar, akkor nyilvánvaló, hogy az a házasság nem tölti be a társadalmi szerepét, tehát a bíróság elválasztja a feleket. Nem volt az utóbbi 30-40 év magyar joggyakorlatában olyan bírói döntés, hogy a házastársaknak akkor is házasságban kell élniük, ha azt csak az egyik fél akarja, és a másik semmiképp.

Írásbeli beleegyezés meg végképp nem kell. Mihez? A válás bírói döntés, azt meg tudomásul kell venni.


A kérdéshez: azt nem tudom, hogy bele lehet-e foglalni, de az biztos, hogy felesleges, mert ha nem bólint rá, akkor is el fognak választani. Talán egy olyan kitételt lehet, hogy nem gördít akadályokat az útba, de ezt is nehéz betartatni, mert mi van, ha fellebbez? Alkotmányos joga, ami magasabb szint, mint egy magánszerződés.

2017. jún. 1. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
90%

Bármit bele lehet bármilyen szerződésbe foglalni, azonban ha törvénybe ütközik, akkor tök mindegy mert nem lehet érvényesíteni. Ez nem úgy működik, hogy leírok akármit, és két tanúval meg közjegyzővel felülírja a törvényeket :D


Amúgy én is úgy tudom, hogy a válást csak meg kell indítania az egyik félnek, olyan nincs, hogy a másik nem válik el. Mindenképpen elválasztanak, csak problémásabb.

2017. jún. 1. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
87%
Ha valami rejtélyes okból sikerülne valahol ilyen szerződést írni, érvénytelen lenne, mert senki nem mondhat le az emberi jogairól. És a válás lehetosege is ez.
2017. jún. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
68%
Drága #12: ha a másik fél válni akar, ott válás lesz.
2017. jún. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
77%

Ilyen jogi feltételek mellett engem biztos nem motiválna a házasság. Látom a megváltoztatott globalista családtörvények abszolút nem az egymás iránti tiszteletet, megbecsülést és család értékeket részesítik előnyben, hanem egyre erősebben csak a kapitalizmust és feudalizmust.

A családon belüli testi és lelki erőszakról már ne is tegyünk említést.

Érzelmileg pedig Kérdező, ha te a párom lennél és ezt mondanád nekem, ami a kérdésedben áll, biztos, hogy rövid időn belül már társkeresőznék és belátnám, hogy semmi értelme nem volt veled együtt lenni éveken keresztül. Primitív családtörvények ide vagy oda, azért szabad választásom akkor is van, a "piac" is adott, csak keresni kell. Mások véleménye pedig minimálisan sem érdekel, ez is szabad választásom.

2017. jún. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Drága #15, fuss neki még egyszer! Pont ezt írtam, ha az egyik fél válni akar, akkor ott válás lesz. És valóban nem, a bíróság nem társadalmi szerepet néz, hanem a házasság társadalomban betöltött funkcióját. Meggyőzne téged, ha beszkennelnék egy jogerős ítéletet, aminek ez az indoklása?
2017. jún. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

annak, aki érzelmi alapon válaszolt, nem tudok mit mondani. a törvényre vagyok kíváncsi, és a jogérvényesítés gyakorlatára.


azért jutott eszembe ez a megoldás, mert ezt az egy utat látom arra, hogy a kedvesem munkavállalási engedélyhez jusson. most is együtt élünk, viszont házasodni nem szeretnénk, egyedül ebből a célból.


nekem az viszont nem tetszik, hogy egy intézmény többletkötelezettségeket rójon rám, ezt szeretném elkerülni. beleértve azt, hogy bármelyik pillanatban, mások beleegyezése vagy ügyvédköltségek nélkül felmondhassam ezt az egészet. ugyanúgy, mint együttélésnél vagy járásnál. ez egyedül ránk tartozik.

2017. jún. 1. 09:35
 19/22 anonim ***** válasza:
Ügyvéd nélkül lehet vélni bármikor. Közös-megegyezéssel pikk.pakk, pár perc és elválasztanak egy tárgyalással. Amúgy jó dolog szerintem házassági szerződés. Kiegészíti az alap a szerződést, ami a házasság, illetve felülírhatja a vagyon jogi részt és így nem 50-50% lesz.Magyarországon elválasztanak ha Te vagy a felperes, akkor is ha az alperes nem akarja, úgyhogy ezt tényleg felesleges belefoglalni,de amúgy azt foglaltok bele amit akartok. Ha külföldi a párod azért jobb után kérdezni ügyvédnél, hogy pontosabban megírjátok.
2017. jún. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
"nekem az viszont nem tetszik, hogy egy intézmény többletkötelezettségeket rójon rám, ezt szeretném elkerülni. beleértve azt, hogy bármelyik pillanatban, mások beleegyezése vagy ügyvédköltségek nélkül felmondhassam ezt az egészet. ugyanúgy, mint együttélésnél vagy járásnál. ez egyedül ránk tartozik." - tekintve hogy nem Szaud Arabiaban elunk, ez alapveto jogod. Ehhez nem kell szerzodes.
2017. jún. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!