Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ha a férjem meghal 'örökölhete...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a férjem meghal 'örökölhetem' a hitelét?

Figyelt kérdés
Van egy több milliós hitele amit még bőven házasságunk előtt vett fel. Abban az esetben ha meghalna mi lesz a hitellel?
2017. febr. 28. 15:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%
En úgy tudom Tiéd lesz.De ügyvéd biztos hasznosabb tanácsot tud adni.
2017. febr. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Hát akkor ezt a hitelt megnyerted.
2017. febr. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
8%
Nem is az érdekel h meghalhat,hanem h a hitellel mi lesz, csak úgy kérdem.(1)
2017. febr. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
98%
A hitel egy készenlétben tartott pénzösszeg, amely lehívható. A tartozás a vagyon része, amit megörökölhetsz. Vagy visszautasíthatod az egészet.
2017. febr. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
72%
az örökléskor vagy mindent örökölsz (adósság, ingatlan, vagyontárgy), vagy semmit. Dönthetsz.
2017. febr. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Tehát hogy megnyugodj ez úgy működik hogy mindent örökölsz ami a nevén van ingatlan ingóság és tartozást. De visszautasíthatod az öröklést de akkor mindent buksz. De egy ügyvéd segítségével felméritek hogy lehet hogy mrgéri nem vissza utasitani az orokseget mert azon felul hogy fedezi a tartozást lehet azon felul marad pár miliod.
2017. febr. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Minden a házasság alatt felvett hitel közös. Mivel a házasságotok elött vette fel igy az elméletileg téged nem terhelhet.
2017. febr. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
De a házasság alatt szerzett vagyon kozos,tehat ha utana a hazba mar vettek valamit,vagy felújították.... Sztem az az ő adósága lesz.De ezert írtam,h ugyved kell.Nem hiába az aggodalom.(1)
2017. febr. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Le lehet mondani az örökségről (de ekkor vagyont se örökölsz).
2017. febr. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
55%
Pont, ahogy írtad, a fő csapásvonal az öröklés. Mivel te csak az örökölheted, amit a házasság ideje alatt közösen szereztetek. A hitel az örökösöket terhelik. Ha, van gyereke/gyereketek, ő/ők öröklik férjed minden vagyonát, ami az ő nevén van ill. hitelét is.
2017. febr. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!