Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Kinek mit jelent a házasság?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kinek mit jelent a házasság?

Figyelt kérdés
Amikor ezt a szót hallod mi jut eszedbe róla? Hogyan képzeled a szerepedet feleségként, férjként?

2017. jan. 31. 11:09
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
28%

Nem vagyok a házasság híve, inkább csak a válás utáni részt tudom elképzelni mikor az asszony pár év után elpereli a lakást aztán mehetek csövezni a híd alá.

Az sem lehet véletlen hogy magyarországon a házasságok 70%-a válással végződik, így aztán sok értelme van.

2017. jan. 31. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
83%

Nem képzelek el magamnak feleségszerepet. Aki most vagyok. Ez vagyok majd' 30 éve.


Magáról a házasságról a biztonság szó jut eszembe. Szeretném, ha valamelyikünk haláláig tartana.


Filmekben szoktak lenni idős párok, akik beszélgetnek, hogy mi volt 40 éve, meg viccesen cívódnak... szeretném ezt. Szeretném, ha mindig számíthatnánk egymásra, ha legjobb barátok is lennénk egyben.

2017. jan. 31. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Te már tudsz valamit:)
2017. jan. 31. 11:28
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Régen mindent, ma már semmit ...
2017. jan. 31. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
65%
Lósz@rt.
2017. jan. 31. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
95%

#1

Jaj már megint ez a szöveg? :D A válás nem a házasság intézményének a hibája, hanem az embereké, akik idióta módon ugrálnak bele a házasságba, mert az cuki dolog. A környezetemben ahány pár elvált, mindnél lehetett látni előre, hogy rossz vége lesz, mert nem illenek össze, csak hát a rózsaszín köd miatt azt hitték, hogy jó lesz. Épp egy fél órája olvastam egy cikket, hogy emberek mik miatt válnak, olyan idióta okok voltak, hogy fogtam a fejem, elő is keresem:

1. Az új feleség gyűlölte a férj előző házasságból született gyerekeit - gondolom ez csak a házasság után derült ki, addig imádta őket :DD

2. Depressziós volt a párja - persze szakemberhez nem vitte el, csak cseszegette, úgy nyilván rohadt nehéz javítani rajta.

3. Mert első szerelem volt, és rájött, hogy még "élni akart" - ez is nyilván csak házasság után tudott eszébe jutni

4. A munkája fontosabb volt neki - saját elmondás alapján tudta elejétől kezdve, hogy a párja maximalista, akkor nem tudom, min lepődik meg

5. Csak barátok voltak - inkább nem is kommentálom :D

6. Megcsalás - ha nem tudnak kommunikálni az emberek, nem tudom mit várnak

7. 24/7 a családjával volt az egyik, fontosabbak voltak neki, mint a házastársa - de már a kapcsolat elejétől kezdve, szóval itt se értem, hogy mire számított.

Szóval nem a házasság hibája, hogy sok a válás, hanem a buta embereké, akik alapjáraton egy normális kapcsolatra se alkalmasak, de azé' házasodnak, mer' mér' ne, köll a banzáj.


/Off vége/

A kérdésre válaszolva: azt gondolom, hogy a házasságban nem "csak" szeretjük egymást és elvagyunk, hanem komolyan egymás életének részei vagyunk, összetartozunk, és együtt birkózunk meg a nehézségekkel. Természetesen megőrizzük a saját jellemünket, vannak külö dolgaink, programjaink, stb, de alapvetően "mi" van, nem pedig "én és te". A párom gondjai az enyémek is, és fordítva. A párom öröme az enyém is, és fordítva. Biztonságban vagyunk egymás mellett, támogatjuk egymást. Ezek alapvetően egy "sima" kapcsolatban is megvannak, de a házasság egy kis továbblépés a "pasim" meg "csajom" szinttől, és kifejezi, hogy IGEN, tényleg megtaláltam azt az embert, akivel összetartozunk, és "ketten a világ ellen".

Nem tartom különösebben másnak a férj és a feleség szerepét, mindenki csinálja, amiben jobb, aztán kész.

2017. jan. 31. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
66%
De, eleve a házasság intézménye feleslegessé vált mióta el lehet válni. Azzal hogy fel lehet bontani, bármikor semmissé tehető épp a lényegét törölték el. És ezért van az hogy felelőtlenül belerohannak az emberek, mert ha egyet gondolnak bármikor megszüntethetik.
2017. jan. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
29%

Nem a házasság mit is jelent?

Mindig rendezett, tiszta ruhát.

Tiszta házat.

Kedvenc kajáimat.

Mindig, minden be van fizetve időben.

Plusz pénzt, amit a párom keres.

Rendben tartott autókat, amik mindig időben vizsgáztatva vannak.

Na és, ami tulajdon kép első helyre való, nem kell punci után rohangálni, ott van mindig karnyújtásnyira.

2017. jan. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Most hagyjuk abba ,mert még a végén férjhez megyek:)
2017. jan. 31. 11:56
 10/19 DakotaDamon ***** válasza:
92%

Én mindig is férjhez akartam menni, valahogy mindig is úgy képzeltem el az életem, hogy egyszer majd megházasodom. Régebben azt reméltem, ez majd a húszas éveim elején fog megtörténni, de azóta ez sajnos realitását vesztette. :D De ettől függetlenül nem tettem le róla. Igazából én csak úgy tudtam együtt lenni minden barátommal, hogy el tudtam képzelni, hogy majd ő lesz a férjem. Persze, ha kiderült, hogy nem úgy működnek a dolgaink, akkor nem maradok csak azért valakivel, mert ő majd elvesz feleségül.

De számomra a házasság azt jelenti, hogy a párom elkötelezte magát mellettem. Ha valaki komolyan velem akar lenni, akkor én igenis úgy képzelem el, hogy vegyen is el - legyen valami háttere annak, hogy velem van. Egy "hivatalos fogadalom". Tudom, hogy nem ezen múlik egy kapcsolat, meg a papír nem tart össze, de nálam valahogy a kapcsolat részének számít. De ez én vagyok, nekem ezt jelenti.

2017. jan. 31. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!