Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hanyad fokú rokonokkal lehet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hanyad fokú rokonokkal lehet hátasodni?

Figyelt kérdés

Másod unokatestvérrel biztos vagyok, hogy lehet. Egyenes ágival pedig, nagyszülővel, szülővel, testvérrel (szerintem féltestvérrel sem), gyermekkel, unokával nem lehet.

De arra lennék kíváncsi, hogy lehet-e szülő unokatestvérével (vagy unokatestvér gyermekével), szülő testvérével (vagy unokahúggal\unokaöccsel), szülő féltestvérével (v. f.testvér gyermekével), unokatestvérrel?


2017. jan. 31. 09:33
 1/5 Noblesse Oblige ***** válasza:

Unokatestvérrel nem lehet. Akkor sem ha féltestvértől van.

A szülő unokatestvére már másodfokú rokonság, azzal már lehet. (mivel a nagyszülők között van szoros vérrokonság)

2017. jan. 31. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lehet unokatestvérrel is. Szülő testvérével is lehet, de engedély kell hozzá.
2017. jan. 31. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy lehet unokatesóval.
2017. jan. 31. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Kikry válasza:

[link]

4:12. § [Rokoni, hozzátartozói kapcsolat] részt kell keresni


Eszerint egyenesági rokonnal, testvérrel, testvér vér szerinti gyerekével (ez alól van kivétel), és örökbefogadónak az örökbefogadottal az örökbefogadás fennállása alatt nem lehet. Minden más eset nem tiltott, tehát szabad.

2017. jan. 31. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A szülőd testvérének a gyerekével már házasodhatsz. Ő az első unokatesód. A törvény előtt sem számít vérfertőzésnek.


Ami vérfertőzés: Unokáddal, gyerekeddel, testvéreddel, szülőddel, nagyszülőddel, nagynénivel/nagybácsivel, unokaöccsel/unokahúggal.


Nekem a gyakorlatban egy másodunokatesóm van, akivel a nagymamáink egymás testvérei. Őt szemrebbenés nélkül megdugnám.

2017. jan. 31. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!