Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogy is van ez, ha külföldihez...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy is van ez, ha külföldihez megyek feleségül? 25N

Figyelt kérdés

Tegyük fel pl. német, holland, francia, tehát Európán belül.


Kell tudnom az államnyelvet? Hiába vesz el, ha nem tudom a nyelvüket? Ott élhetek, de csak ideiglenesen vagy hogyan is működik ez?


Mik erre a törvények?


2016. dec. 3. 17:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A különböző családegyesítés törvények meglepő módon minden egyes országban teljesen mások, így amíg országot nem mondasz, annyival, hogy "külföldi" nem lehet sokat kezdeni.
2016. dec. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Rendben. Hollandia.
2016. dec. 3. 17:42
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben magyar állampolgár vagy, úgy semmi gond nem merül fel. EU-s állampolgárként ugyanúgy élhetsz akár egyedül is EU-s országban, ahogyan itthon élnél. A házasságot meg csak honosíttatni kell.
2016. dec. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell tudnod a nyelvet, bár nem értem, hogy akarsz úgy kint élni. Legalább az eskü szövegét azért csak jó lenne megérteni, mielőtt rámondod az igent, nem...?

"Hiába vesz el, ha nem tudom a nyelvüket?" - ezt nem tudom értelmezni. Egyrészt igen, hiszen minek házasodnál olyannal, akinek nem érted a nyelvét, másrészt ha van közös nyelv, amin tudtok kommunikálni - ha csak jóval felszínesebben is -, akkor hajrá.

"Ott élhetek, de csak ideiglenesen vagy hogyan is működik ez?" - magyar állampolgárként vízum és/vagy egyéb engedélyek nélkül utazhatsz Hollandiába (Eu tagállam lévén), letelepedhetsz, tanulhatsz, és munkavállalási engedély nélkül vállalhatsz munkát. Házasságtól függetlenül.

2016. dec. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
80%

nem kell nyelvet tudni :D sőt házasság után az állampolgárságot is könnyen megkapod.


Nekem egy rokonomnak olasz férje van, és az olasz állampolgárságért csak egy rövidke esküszöveget kellett bemagolnia. (mondjuk nekik már közös gyerek is volt)


Többi csak adminisztráció. Tehát nyelvet semmihez sem kell tudni.


EU-n belül pedig szabadon mozoghatsz.

2016. dec. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
#3 Köszönöm szépen! :)
2016. dec. 3. 18:31
 7/13 A kérdező kommentje:

#4 Az angol a közös nyelv. Köszönöm neked is az információkat.

Akkor az állampolgársághoz kötelező a holland nyelv ismerete?

2016. dec. 3. 18:36
 8/13 A kérdező kommentje:
#Mostmár minden tiszta. :D Köszönöm szépen neked is! :)
2016. dec. 3. 18:38
 9/13 anonim ***** válasza:
14%
Hazaáruló.
2016. dec. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
48%
# 9 Milyen "haza"...? xD Az, ami már régóta csak a fejekben létezik, arra gondolsz?
2016. dec. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!