Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A házasságkötés után a lakcím...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A házasságkötés után a lakcím is megváltozik?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem mert a férjem anyukájának a tulajdonában van a lakás és nem akarja kitölteni a lakcímváltozáshoz a papírt.Ez így azért lesz érdekes mert az én állandó lakcímem Tiszántúlon van a párommal pedig most a Dunántúlon vagyok.
2016. szept. 12. 09:20
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
igen és elvileg örült is neki hogy jön egy újabb unoka
2016. szept. 12. 12:04
 12/19 anonim ***** válasza:

off: Volt már valaha munkaviszonyod, csak most épp úgy alakult, hogy nincs, vagy soha nem dolgoztál, tehát pl. még diák voltál vagy bármi hasonló?


on: Nem fog megváltozni a lakcímed, majd idővel ha közösen vesztek egy lakást, ahol már ti lesztek a tulajdonosok, akkor megváltozhat. Addig marad, ami van.

Mellesleg egy volt kolléganőm is férjnél van már, de a szüleihez van bejelentve állandóra, mert munka miatt a férjével albérletről albérletre vándorolnak, sőt, még nem is egy településen belül. A férje nem is tudom, hova van bejelentve, valamikor mesélte, a lényeg, hogy házasok, de az állandó lakcímük eltér, és így hozta az élet, hogy a munka meg viszi őket ide-oda. :-) Ilyen is van.

2016. szept. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
23%
Mi albérletben élünk, úgyhogy au ideiglenes lakcímünk van csak ott, az állandó az a szülőknél amíg nem lesz sajátunk.
2016. szept. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
már volt munkaviszonyom szociális gondozóként dolgoztam de nem hosszabbítottak szerződést sajnos
2016. szept. 12. 15:11
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Azt is fontos tudni, hogy a lakcímbejelentés ténye önmagában a lakás használatához fűződő, valamint egyéb vagyoni jogot nem keletkeztet, és nem szüntet meg.

Tehát neki abból nem lehet vagyoni hátránya, pl nem követelheted a lakás használatát ha ő meggondolja magát. Ugyanúgy kidobhat, neki semmi köze ahhoz hogy hová vagy bejelentve, hiszen az a te feladatod, törvényben előírt kötelességed 3 napon belül.

Szóval az anyós ha bejelent, bármikor ki is jelenthet, 2200 forint az illetéke az eljárásnak, érvénytelenítik a lakcímkártyád hivatalból.

Ennyi.

2016. szept. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ 12. válaszoló
2016. szept. 12. 15:13
 17/19 fru_ ***** válasza:
100%

Ja hát tényleg rosszindulat ez tőle, attól neki nem lesz veszélyben a háza, ha az a lakcímed - de a házasságkötésnek ehhez nincs köze.

A baba tök jó dolog - ne aggódj, az szinte sohasem az "ideális" környezetbe érkezik.

Vagy valaki úgy született?

2016. szept. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
én pénteken voltam az okmányirodában elhoztam a papírokat ami az átjelentkezéshez kell de nem akarta kitölteni ugyhogy ki is jöttem elvileg még meg akarja kérdezni hogy lesz e valami hátránya belőle de szerintem nem akarja hogy ide legyek bejelentve. De már nem érdekel lemondtam róla hogy ide legyek bejelentve.
2016. szept. 12. 17:56
 19/19 anonim válasza:

A baba szempontjabol nem lenne hatrany ha mind a harman egy cimen lennetek. Ha mast nem legalabb a tartozkodasi cimetek legyen egyforma. Az anyosok meg ilyenek sajnos. Tisztelet a kiveteleknek.

A tobbi valaszolonak mondom, hogy a kerdes szempontjabol irrelevans, hogy a kerdezo milyen anyagi helyzetben van, miert szul babat esatobbi...az o dolga. A kerdes a lakcim ugyintezesre iranyult.

Fentiekben igaza van az egyik valaszolonak. Anyosodnak semmi hatranya vagy kotelezettsege nem lesz a cim bejelentese miatt, neked pedig semmi plusz jogod nem keletkezik. A cimbejelentes kizarolag a te fellelhetoseged miatt van. Azert anyos pajtas legalabb a tartozkodasi hely bejegyzest megengedhetne, babaval dokihoz jaras, miegymas egyszerubb.

2018. jan. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!