Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ti is féltetek házasság előtt?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti is féltetek házasság előtt?

Figyelt kérdés

Ennek nálam leginkább az önálló élettől való félelem az oka. Most anyukám tart el, intézi a számlákat, meg minden hivatalos dolgot. Gyakorlatilag otthon lakok, csak egyetem miatt vagyok másik városban.

A barátom most végzett, keres munkát és semmi akadálya nem lenne a házasságnak. Valamiért mégis be vagyok rezelve. A kapcsolatunk is változna, hisz egy család lennénk, a szülők a másodlagos család. Véget érne a gyerekkor.

(7 éve vagyunk együtt és 4 éve lakunk együtt az egyetem alatt). Szüleim miatt is ideje lenne leválnom, könnyebbség, hogy egyke vagyok de azért mégis túlkoros vagyok ahhoz, hogy anyu tartson el.. Inkább a férjem. Egyetem mellett csak kevéske pénzt tudok beadni a közösbe.

Ti ezt hogyan éltétek meg?


2016. jún. 7. 14:32
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
56%

Én nem féltem. Magabiztos voltam, 8 éve ismertük akkor már egymást. Egyáltalán nem volt meglepetés, együtt is éltünk már 3 éve (férjem utolsó egyetemi éveiben), én akkor már dolgoztam.


Mindketten nagyon vártuk.

Nem változott semmit, de "fontosabbak" lettünk egymás számára. Ez különleges érzés, nem tudom magyarázni.


25-N

2016. jún. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 nm13 válasza:
Megértelek. Én 2 éve vagyok házas, szintén egyetem alatt házasodtam. Ráadásul férjem is tanult (most végeztem az egyetemen). 2 évig az egyetemi ösztöndíjakból éltünk meg + férjem egyetem mellett dolgozott. Én is akkor költöztem el otthonról. Hirtelen új lakás, külön élet, és háztartást kellett vezetni úgy, hogy nem tudtam se főzni, se semmit.. És kezdtem a mesterképzést,ami szintén új világ volt. Ha ennyi változás van az ember életében hirtelen, akkor szerintem természetes, hogy picit fél tőle + el kell gyászolni a gyerekkort. A házasságban és a kapcsolatunkban 100%-osan biztos voltam, így nem kételkedtem abban, hogy jól döntök-e a házassággal. Az esküvő előtti hónapokban viszont többször nosztalgiáztam, "elgyászoltam" a gyerekkorom, de szerintem ez normális. És sokkal könnyebb volt megszokni a sok új dolgot,mint azt előtte hittem. Szerintem a kapcsolatotok döntsön elsődlegesen, hogy készen álltok-e a házasságra. Ha abban biztos vagy, akkor minden mást megoldotok ;) Sok boldogságot kívánok nektek, akárhogy is döntesz!!!
2016. jún. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Köszi utolsó!

A kapcsolatunk nem is kérdés hála az égnek:) inkább itt tényleg az önállóság a félelem tárgya. Azóta beszéltem egy pszichológussal, és úgy gondolom az elköltözés/önállóság/házasság az én gonosz majmom:) (family guy)

2016. jún. 7. 22:40
 14/17 anonim ***** válasza:

amúgy mivel jobb ha párod tart el? fejezd be a sulit, legyen melód, aztán házasság.


gyerekfejjel ne házasodj!

2016. jún. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Megoldódott a helyzet, köszi a segítséget!

Még mindig félek az önállóságtól, de legalább már tisztában vagyok az érzelmeimmel, és a szorongás valódi okával.

:)

2016. jún. 8. 13:44
 16/17 anonim ***** válasza:
Szerintem próbáld ki, hogy anyukád nélkül képes vagy e megélni, és pl elmenni a postára feladni egy csekket.. Ha megy, akkor már elég komoly tudásra tettél szert, igazán megérdemled hogy anyukád után mondjuk egy férfi tartson el, mert ez az igazi előrelépés.
2016. jún. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Utolsó, nyilván itt a tanulás miatt nem tudok magamnak pénzt keresni, ne képzelj már bele túl sokat :D
2016. jún. 13. 11:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!