Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A legtöbb 30 éves egyedülálló...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A legtöbb 30 éves egyedülálló kevesebbet ért el, mint a házasok?

Figyelt kérdés

Felmerült bennem a kérdés.


Sokan írják, hogy egy 30 éves felnőtt férfitől nem várható el, hogy saját lakást tudjon fenntartani, nem él meg, nehezen boldogul a szülőktől külön, addig is spórol, stb.


És ha megnézem azokat a 30 éves férfiakat, akik megházasodtak, gyerekük van, azt látom, hogy építkeznek, lakást vásárolnak (CSOK előtt is, meg anélkül is, szóval ez se kifogás), és egész jól boldogulnak.

Mondjuk az asszony 5 éve otthon van a gyerekkel, a GYES pelenkára se elég, de most vettek kocsit. Vagy az első kicsit még albérletbe várták, de mostanra vettek lakást.


Ennyit nyomna a latba, hogy a megfelelő nő van mellettük?

Vagy nem véletlen, hogy a nők őket választották, tudnak valamit, amit a szülőknél lakó 30 évesek nem?


Tévedés ne essék, nem félmillós keresettel rendelkezők, nem külföldön tollasodtak meg. Átlagos, dolgozó emberekről van szó.



2016. máj. 9. 08:07
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
44%
ÉS szerinted ezek a családok a szülőktől nem kaptak pénzt? Gondolod, hogy az iskolapadból kikerülve mind ők teremtették elő? Mert azzal nem számolsz ám, hogy nem mindenkinek gazdagok a szülei. Nem egy ismerősöm van aki 35 év körüli és még mindig albérletben lakik a barátnőjével. Nem mindenkinek fenékig tejfel az élet.
2016. máj. 9. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
53%
Azért ez most picit fájt :D A CSOk előtt is volt szociális támogatás ilyen célra, ez nem egy új találmány. Ha házasok vagytok, akkor nyilván, jobb esetben ketten vagytok. Na meg nem 2 szülő van, hanem 4, nagyobb így a jövedelem is, minta az egyedülállóknak. Házat önerőből, 30 évesen szerinted melyik házaspár tud építeni? Valószínűleg vagy hitel, vagy nem kis mennyiségű szülői támogatás, amit a szülők is szívesebben adnak oda annak, akinek van felesége, vagy gyereke, mint például a 31 éves egyedülálló férfinak. Nem a nők megbabonázó ereje épít házat.. 22/F
2016. máj. 9. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

A barátaim elég jól ismerem, hogy ki merjem jelenteni: nem a szülők támogatták őket, önerőből sikerült elérni mindent.


Többségüket a gimi óta ismerem, és mindenkinek van lakása legalább. Akad, akinek pont megfelel, és akad aki most akar építkezni, 40 évesen, két gyerekkel.


A szülőktől annyit kaptak útravalónak, hogy szívesen figyelnek az unokákra, amíg dolgoznak, meg támogatták őket, amíg tanultak.


A kor sem kifogás (bezzeg régen könnyebb volt), mert a húgomék is most költöztek új lakásba, ők pedig huszonévesek. Róluk is pontosan tudom, hogy a szülők nem segítettek, elvégre ismerem őket. :)


Hitelt egyedülálló is kaphat, de azt gondolom, aki nem tud 70 ezret kicsengetni albérletre, az nem fogja ezt kifizetni törlesztőrészletként sem, hiába is kapná meg.


Valahogy azt látom, hogy ketten sokkal jobban és könnyebben boldogulnak, mint egyedül.


Ismerek két örök agglegény is, anyunál laknak, kb. a vadonatúj tévé és a szuper számítógép az összes, amit 30 éves korukra fel tudtak mutatni. Tartalékuk, félre tett pénzük nincs, holott ők azért laknak együtt anyuval, mert úgy lehet spórolni...

Ők szoktak rinyálni úgy, mint itt oly sokan:

A nők semmire se jók, ők aztán nem házasodnak, a nő sokba kerül, minden nő pénzéhes, azért nincs csajuk, mert nincs pénzük.

2016. máj. 9. 08:29
 4/20 anonim ***** válasza:
73%
Hát én pl. olyan családból származom, ahol anyámék nem tudnak támogatni csak kaját adni, jelenleg még munkanélküli vagyok így nem tudok lakást venni magamnak. Elég nehéz manapság dolgozni, mikor mindig elutasítanak a munkáltatók. Itt élek nógrádban, ahol max közmunka van vagy munkanélküli segély, amikből nem lehet házat venni. Most készülök pár hónap múlva külföldre dolgozni, addig meg élek anyámék házában. Szerintem semmit nem tudnak nálam jobban más férfiak akiknek van saját házuk, lakásuk, csak nekik jobbak voltak esetleg a lehetőségeik. Én is ismerek több 20 éves srácot, akiknek a családi hátterük olyan, hogy meg van mindenük köszönik szépen. Az egyik srác pl. évente 3-szor megy tengerparti nyaralásra, annak ellenére, hogy még soha nem dolgozott, van is mindig barátnője természetesen, meg van még több ismerősöm akik a vállalkozó apjuknak köszönhetnek mindent. Az én apám gyári munkás, én korábban közmunkás voltam, anyám tanító nő de a fizuja felét az OTP levonja minden egyes hónapban, így aztán elég nehezen élünk meg, saját házra és albérletre meg egyáltalán nincs pénzem. Szerintem erről nem tehet senki, sem én, sem más. Nem mindenkinek van pénze 20 évesen Hummer terepjáróra és tengerparti nyaralásra.
2016. máj. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
68%
Most akkor 30 vagy 40? :D 10 év marhára nem mindegy, ha építkezésről van szó :D
2016. máj. 9. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
94%

Magamat és a páromat elnézve ketten sokkal könnyebb. Most nem a pénzre meg ilyenekre gondolkk, hanem inkább a szakmai előrejutásra, spórolásra és egyéb hasonló dolgokra. Motivációval, támogatással, meg szerintem az ember motiváltabb eleve attól, hogy van kiért "küzdeni". Egy támogató társ értékét sosem szabad alábecsülni.

De azért ez a kijelentés erős, mert egy ember önmagában is érhet el ugyanennyit. Szerintem ezek az emberek, akikről írtál, magukban is sokat elértek volna, talán valamivel kevesebbet, de sokat. De együtt minden könnyebb.

Aki meg beposhad, az akkor is beposhadna, ha lenne nője... Márpedig a normális nők többsége olyan párt keres, akiben legalább a potenciál megvan egy normális életre...

2016. máj. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
85%
Persze kérdező. Mert neked az összes ismerősöd beszámol az anyagi helyzetükről, ugye? Minden egyes forintról. Ne kábítsd már itt a népet!
2016. máj. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Nyilván nem mindegy ki van mellettünk de azért ez nem Ennyire egyszerű. Párom viszonylag jól keres, én nem. Viszont engem a szülők jobban tudnak támogatni, így már sikerült vennünk egy autó, nemsokára összeházasodunk azutan pedig szeretnénk venni egy lakást. Persze hitel nélkül nem fog menni. De így is jóval "előrébb tartunk" mint az ismerősi körünkben néhányan. Többen is vannak akik vidéken nem találtak munkát ezért feljöttek Pestre albérletbe, amit fizetnek egyedül de rámegy a fizetésük nagy része, vagy lakótársakkal laknak, ami valljuk be 30-hoz közel nem igazán vonzó. Persze sokan vannak akik nagyon jól keresnek de ők feleség vagy barátnő nélkül is nagyon jól elboldogulnanak, valószínűleg ugyanúgy építkeznének, vagy másra költenék. Talán abban is van valami, hogy aki feleséget akar és családot talán kicsit ambiciózusabb és többet tanul, dolgozik hogy többet érjen el és nem mindegy hogy milyen társat választ. Akinek pedig tökéletesen megfelel hogy 30evesen is a Szülei mosnak, főznék rá stb és nem is akar ennél többet elérni az persze nem fogja sokra vinni.
2016. máj. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Sógorom majdnem 30 éves koráig lakott a szüleivel, közben ténylegesen egy kisebb vagyont halmozott fel. Amint összejött a későbbi feleségével elköltözött otthonról albérletbe és vett egy autót. Kb egy évvel később vettek egy kis házat is.


Saját ismerősi körben azt láttam, hogy általában azok költöztek el otthonról egyedülállóként, akik más városban tanultak/dolgoztak.

2016. máj. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
14%
2en gyerek nelkul a legkonnyebb. Amugy visszaterve a kerdesedre, 30 evesen fel milliot szerinted nem lehet dolgozo emberkent megkeresni?
2016. máj. 9. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!