Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ti melyiket valasztanatok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti melyiket valasztanatok ferjezett nevnek, es miert?

Figyelt kérdés

Nehezen jutok dulore. Szeretnem, ha minel egyszerubb lenne a nevem, de szerettem a sajat vezeteknevem, ami ritkabb sokkal, mint a ferjeme. A kerdes az, hogy kotojelesen vennetek fel a helyemben, vagy szimplan az o vezeteknevet? Egyeb verzio nem jatszik. A neveink hasonloak, csak szemlelteteskepp irom:


Horvath-Andor Nora, vagy Horvath Nora legyek?



2016. máj. 2. 09:22
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
60%

Nálam a né változatok egyike sem volt opció, és az sem, hogy maradok a leánykorin.


Azért lettem kötőjeles sima vezetéknév csere helyett, mert rövidek és összepasszolóak a vezetékneveink (jól hangzik egymás mellett).


Ha ez nem lett volna, akkor csak vezetéknevet cserélek. Sokan egymáshoz nem illő, egyébként önmagukban is elég hosszú neveket tesznek így egymásmellé kötőjellel, borzalmas mellényúlás némelyik....

2016. máj. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
70%
Ja, miért nem tartod meg a lánykori neved? Nekem több barátnőm is úgy volt, hogy az az ő neve, minek cserélne egy "idegenre"
2016. máj. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
De ezt egyébként neked kéne eldönteni vagy szavazzuk meg? Nekem a kötőjeles verzió lesz. De ritka és rövid név mindkettő.
2016. máj. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Nekem mondjuk általánosságban jobban tetszik, ha csak simán felveszi a nő a férje vezetéknevét, nekem is így lesz, bár nekem a kötőjeles verzió nem is játszik, mert nekem 2 szavas vezetéknevem van, a vőlegényemé pedig egy szavas, de hosszú, sőt még a keresztnevem is hosszú, így kilóméteres nevem lenne, de most ez mindegy is :-D Ebben az esetben a kötőjelesre szavazok!
2016. máj. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Én egy harmadikat választottam :) De ha ebből a kettőből kell választani, akkor a második.
2016. máj. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!