Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házasságot szeretnénk kötni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mono144 kérdése:

Házasságot szeretnénk kötni párommal, de én még a férjezett nevemen vagyok a személyes okmányaimon. Így automatikusan változtatni tudom a nevem vagy egyáltalán így össze adhatnak minket?

Figyelt kérdés
Ha anyakönyvvezető van itt kérem segítsen?!
2015. máj. 21. 21:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Na, voltál már egyszer férjnél, akkor tudnod kéne, hogy amikor elécsámborogtok, akkor megkérdezi, hogy milyen nevet akarsz viselni a házasságkötés után... egyéb kérdés?
2015. máj. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ha nem voltam egyértelmű már volt egy házasságom, és elváltam, csak a nevem maradt úgy :) Köszi
2015. máj. 21. 21:38
 3/11 anonim ***** válasza:
szóval, újra... elmentek, és megkérdezi, hogy milyen nevet akarsz; változtatni kell, ez nem opció, nem maradhatsz nagyné józsi amikor a férjed kis béla.
2015. máj. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ezt értem :D nem vagyok degenerált :D a lényeg hogy párom vitatja, hogy addig nem fognak összeadni amíg a személyes okmányaimon nem a lánykori nevem szerepel.
2015. máj. 21. 21:49
 5/11 anonim ***** válasza:
Minden úgy lesz, mint az első esküvődön. Csak most majd azt kérdezik, hogy "Kovács Gézáné, kijelenti-e ön, hogy a jelenlévő NAgy Bélához feleségül kíván menni?" A párodtól pedig azt kérdezik, hogy akarja-e a Kovács Gézánét feleségül venni. Utána pedig az lesz a nevetek, amit választotok magatoknak.
2015. máj. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Az egyik anyakönyvvezető hivatalban azt mondták csak lánykor néven lehetséges, de én ebben nem vagyok biztos. Azt értem hogy megkérdezik hogy milyen nevet óhajtok felvenni ha férjhez megyek hozzá, csak az lenne a nagy kérdés hogy egy csomó procedúra és plusz költség kell-e mindehhez mert akkor kétszer kell az irataimat módosítani, vagy megoldható-e így hogy a volt férjem neve szerepel az okmányaimon?
2015. máj. 21. 22:00
 7/11 anonim ***** válasza:
megoldható, nem lesz ebből gond. De nyugi, ezt majd az anyakönyvvezető is el fogja mondani :)
2015. máj. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
én is azt tartanám logikusnak hogy a válási dokumentumok bemutatását követően ennek nincs akadálya, de gondoltam hátha itt is információhoz juthatok...de köszi a hozzászólást bízom benne hogy így is lesz :)
2015. máj. 21. 22:11
 9/11 anonim ***** válasza:
Össze fognak adni ;) anyu is elvált, de váláskor nem vette vissza a leánykori nevét a vállalkozása miatt... később összeházasodott és akkor felvette az új férje nevét gond nélkül.
2015. máj. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
En is az elhunyt ferjem nevevel es iratokkal mengen ujra ferjhez es meglepetes az eskuvo utan lanykori nevem vettem vissza.
2015. máj. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!