Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Tényleg ciki még a mai világba...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg ciki még a mai világban is, ha valaki nem nősül meg/nem megy férjhez?

Figyelt kérdés

Volt egy tanárom középsuliba, jó tanár volt nagyon, de ötvenéves és sosem volt férjnél. Mint tanár nagyon népszerű volt, de magánemberként céltábla volt az osztályban (mondván sosem volt férjnél, biztos mert nem kellett senkinek) Nekem elmondta (nem kérdeztem rá!!!!) hogy kétszer majdnem férjhez ment, csak aztán mégse.. nem ment bele.

A szüleim is csak nevetnek rajta, pedig az ő házasságuk sem mintaházasság. 30 éve vannak együtt de utálják egymást, szerintem csak miattam nem válnak el, meg a pénz miatt.

Anyukám nagyon beleszólt az utolsó kapcsolatomba. Kedves srác volt, és tényleg szerelmes volt belém, de én nem szerettem, és nem akartam magam "lekötni". Pont egyetem előtt álltam, nem akartam csak miatta otthon maradni. Anyám személyes sértésnek vette, hogy szakítottam vele, mondván "még egy ilyen idiótát nem találsz, aki ennyire odavan érted", meg "ugye tudod, hogy elszalasztottad az egyetlen lehetőségedet a szerelemre, mert téged hosszútávon nem lehet elviselni"

De miért baj, ha valaki nem megy férjhez? Még a mai kamaszok is úgy gondolkodnak az "agglegényekről" meg a vénlányokról, mintha valami selejt lennének.

Az élet miért csak akkor lehet teljes, hogyha van házastársad és gyereked? Nem mondom, hogy mindenkinek szinglinek kell lenni, de ha valakinek fontosabb a munkája mint a családalapítás? Vagy valaki csak azért házasodik meg , mert elvárás, mert abban a korban van, nem pedig azért, mert tényleg szerelmes?


2016. jan. 22. 09:34
 1/8 Noblesse Oblige ***** válasza:

Nem tudom, a mi családunkban a nők nagyon tapasztalata párkeresés terén, és engem mindig abban a szellemben neveltek ebből kifolyólag, hogy első saját magam és az életem és csak aztán a párkeresés, és minden más.

Engem otthon kimondottan támogattak abban, hogy tanuljak és örülnek, hogy nem vagyok férjnél. És ebből kifolyólag a házassági papír az én szemeben nem is érték. Szóval én a párommal megbeszéltem hacsak nincs valami közös érdek az esküvőből (teszem azt hitel, támogatás megnyeréséért) akkor nem is házasodunk össze.


Én nem vettem észre, hogy ezért megvetnének, de őszintén szólva senki véleménye nem érdekel az életemmel kapcsolatban. És ezt is tudom neked mondani: nem kell másokkal foglalkozni. Élj úgy, hogy neked jó legyen!

2016. jan. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kérdező, erre én is kíváncsi lennék. Túl magamnak való vagyok és kicsit önző is :3
2016. jan. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Anyámat arra nevelték (?), olyan természetű volt mindig, hogy sose magára, csak mindig másra gondolt. Apámat egész életében kiszolgálta, nagymamámat kiszolgálja ha náluk vagyunk, engem is kiszolgál, néha nekem kell leállítanom. Mióta "felnőtt" lettem és barátom lett, arra próbált nevelni, hogy lessem minden kívánságát, és legyen nekem ő az első. Nem az mondja hogy ne tanuljak tovább, menjek férjhez 18 évesen , de azt szokta mondani "hogy sem a munkád, sem a diplomád, sem a doktorid nem fog ápolni ha beteg vagy"
2016. jan. 22. 09:57
 4/8 Noblesse Oblige ***** válasza:

Hát nálunk meg az a mondás, hogy "A férfinek viszket a töke, úgy is továbbáll, csak akkor alapíts családot, ha egyedül is el tudod tartani"

Amúgy az aki kiszolgál, azt nem lehet idősként ápolni. A nagyim is hiába szorul ápolásra, megtesszük amit tudunk, de mivel papám megszokta, hogy ő van kiszolgálva, ezért most a fordítottjával nem tud mit kezdeni (nem az hogy nem akar, de lövése sincs mit kéne csinálnia).

Nálunk mindig úgy volt, hogy magadra számíts mindig, mert egy férfire nem lehet alapozni.

2016. jan. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Anyám is erre nevelt, paradox módon. Légy önálló, állj meg a magad lábán, de egyedül maradni ciki és rossz, ezért fogjál valakit.
2016. jan. 22. 10:19
 6/8 anonim ***** válasza:

Mindenki úgy éli az életét ahogy akarja. Ha akar, férjhez megy, megnősül, ha akar vállal gyereket, örökbe fogad, ha nem akarja ezeket, vagy ezek valamelyikét akkor nem teszi. Ha már azt nézed MÁS EMBEREK szerint ciki-e nem házasodni, nem vállalni gyereket, az nem jó. Kit érdekel mit mondanak? Úgy élj ahogy te akarsz. Persze lehetőleg ne légy sorozatgyilkos, erőszaktevő, meg ilyenek.


Ez a dolog teljes mértékben magánügy. Én a magam részéről úgy voltam ezzel, hogy ha megtalálom azt az egy férfit akiről úgy érzem, hogy leélném vele az egész életemet, szeretem, ő is szeret, passzolunk egymáshoz, satöbbi satöbbi, akkor igen, szerettem volna férjhez menni, házasságban élni, és ezt meg is tettem. Abban élek. De nem azért, mert ha nem megyek férjhez az mások szerint ciki. Mert nem érdekel más emberek véleménye. Akié érdekel, azt megkérdezem. Én éreztem úgy, hogy nekem így jó, ha találok olyat aki nekem tökéletes, akkor hivatalosan is összetartozzunk. Nyilván a férjem is így gondolta, különben nem vett volna el. Neki is fontos volt, hogy házasságban éljünk, és pont nem mások véleménye miatt, hanem saját maga miatt. Mert így érezte jónak.


Persze, vannak társadalmi elvárások, ez tény, de ha te ezt nem akarod, senkinek nincs joga ebbe beleszólni. Társadalmi elvárás pl a gyerekvállalás is, de nem mindenki akar. Van aki egyenesen utálja a gyerekeket, vagy nem tud vállalni, mert anyaglag nem engedheti meg magának, illetve egyedül nem akarja nevelni mert nem talált párt, vagy nem akar párt, és van akinek nem is lehet. Azt pedig senkitől sem lehet elvárni, hogy idegen gyereket fogadjon örökbe és nevelje fel, ha úgy érzi nem tudná ugyanúgy szereti, mintha a sajátja lenne.


Mindenki a saját életét úgy éli ahogy akarja. A probléma akkor van, ha egy pár együtt van évekig, de nem kommunikálnak. Legtöbbször nem tisztázzák mit várnak a kapcsolattól a jövőt tekintve, a pasi lapít, mert valójában nem akar elköteleződni ilyen módon, de kényelmes a kapcsolat, a lány meg várja a lánykérést hiába. Ha ezt előre tisztáznák őszintén, az sokkal egyenesebb, tisztességesebb.

Igen, szemét dolog egy nő idejét húzni, ha házasságban akar élni, és/vagy gyereket akar, de neki is észre kellene vennie egy idő után, ha csak hitegetik. Ezekből szokott sok probléma lenni. Nem az a baj, ha valaki házasságban akar élni, és az sem ha nem akar. Csak legyenek egymással a párok őszinték.

2016. jan. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ma pont az a ciki hogy az emberek nagyon hamar osszekoltoznek fuvel faval es szulnek hazassag nelkul

aztan mennek tovabb sok sok mozaik csalad van van hol 3 gyerek 3 apatol van na az ciki

Egyedul elni nem ciki egy valsztott eletforma

2016. jan. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nagynéném lassan 60 éves lesz, de sosem ment férjhez. Ő orvos, és igazából a hivatás az élete. Senki nem nézte le emiatt, mert olyan munkája van, hogy nagyon sokat szolgál vele másokat.

Szerintem azzal a szemlélettel van baj, ha valaki semmilyen téren nem tesz a közösségéért, a társadalomért, hanem csak magát látja, hogy neki jó legyen.

2016. jan. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!