Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ha én katolikus vagyok a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha én katolikus vagyok a párom pedig református, melyik egyházközösség adna minket össze?

Figyelt kérdés

2015. dec. 20. 21:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Protestáns vagyok én is, szerintem a református egyházközösség kevésbé konzervatív ilyen téren, mint a katolikus. De érdeklődj utána a lelkésznél és a papnál :D
2015. dec. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettő összead.

Mi így voltunk, végül katolikusban esküdtünk. Semmi különleges nem volt. Sőt! az atya nagyon is szem előtt tartotta, hogy mik az ígényeim...nem csókoltam meg a keresztet, nem térdepeltem...

Csodálatos szertartásunk volt.

2015. dec. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mindkettő.A kérdés inkább az, hogy Te katolikusként szoktál-e szentségekhez járulni (gyónni,áldozni) ? Ha református templomban házasodtok,azt a katolikus egyház nem ismeri el, s nem járulhatsz szentségekhez.
2015. dec. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
A ref. gyakorlatilag feltétel nélkül összead, a kat. nagy valószínűséggel feltételhez köti, úgy mint: Te, a katolikus fél tégy esküt arra, hogy születendő gyermekeitek valamennyien katolikusok lesznek. Kérdés, hogy a ref. párod ezt vállalja-e. Elképzelhető, hogy vannak liberálisabb felfogású papok, és talán nem mindenhol gyakorlat, de esetemben még ökumenikus szertartás keretében is így volt.
2015. dec. 21. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Esküvő szakmában dolgozok, Édesanyám katolikus hittanár és a plébánosunk a helyi egyházjogász, így ezzel kivételesen képben vagyok. :D

Alapvetően régen úgy működött, hogy az ad össze, akinek megígérted, hogy a fiaidat abban a vallásban neveled.

Ma már létezik ökumenikus szertartás, ahol a felek egy katolikus templomban a saját esküjük szerint esküdhetnek meg mind a ketten, saját felekezeti lelkipásztorral és pappal. Egy közös szertartás keretében. Ritkán vállalják, de érdemes utána járni!

Ami probléma lehet, hogy azt azért számoljátok bele, hogy a reformátusoknál az állami házasságkötést áldják meg, nem szentség a házasság. Ezért egy katolikus fél, ha református szertartás szerint esküdik (aminek az eskü szövege szerintem szebb, mint a katolikus egyébként), kimarad a szentságből. Ha fordítva van, a református fél nem kell, hogy szentségként fogadja el a házasságot (nem előírás), de szenteség lesz a dolog a katolikus félnek.

Én az ökumenikusat ajánlanám, voltam eddig már kettőn is, szerencsére megoldható. Ha református, vagy ökumenikus szertartást szeretnétek, akkor az egyházi előtt kell a polgárit tartanotok.

Egyébként egy előttem író jól fogalmazott: a reformátusok kevésbé problémáznak ilyeneken, de ha katolikusként fontos a szentségi házasság, akkor legyen katolikus szertartás (is).

2015. dec. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát! Sokat segítettek!
2015. dec. 21. 20:41
 7/7 anonim ***** válasza:

Bármelyik felekezet összead, mert mindkettőnél az a feltétel, hogy legalább az egyik fél az adott felekezethez tartozzon. Viszont a Katolikus Egyházban a házasság szentség, ezért nem ismeri el a református szertartást. A reformátusoknál pedig csak megáldják a megkötött polgárit.

Javaslom az ökumenikus szertartást: ez lehet katolikus és református templomban is, csak az a feltétel, hogy katolikus pap és ref. lelkész is jelen legyen. Voltam már ilyen szertartáson, a pár tagjai a saját felekezetüknek megfelelő esküt tették le, tehát nem voltak "kényszerítve" olyanra, amivel nem értenek egyet (pl. a már említett feszületre való eskütétel csak a katolikusoknál van)

2015. dec. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!