Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért házasodnak az emberek?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért házasodnak az emberek?

Figyelt kérdés
2015. dec. 4. 18:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
9%
Mert azt hiszik, egy darab papír megtartja köztük a szenvedélyt, tüzet, szerelmet és elfogadást.
2015. dec. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem inkább így akarják kifejezni az összetartozásuk :)
2015. dec. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%

Mert van annyi vér a pucájukban, hogy aláírják azt a papírt, amit divat manapság bagatellizálni.

És persze nem elhanyagolható az sem, hogy képesnek érzik magukat arra, hogy jóban-rosszban kitartsanak a választottjuk mellett egy életen át, akkor is, ha majd elmúlik a kamaszos rózsaszínű köd.

2015. dec. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A házasság jogi fogalom is, nem csak érzelmi dolog.

A férjem a legközelebbi hozzátartozóm.

Ha velem bármi történik, ő teljesíti az utolsó kívánságom (vigyék ami használható, a maradékon kísérletezhetnek, és/vagy égessenek el a francba).

Továbbá az örökösöm.

Ami az enyém, az az övé is és fordítva.

Mondjuk nálunk nem volt cukorpuffos romantikus lánykérés, mi megbeszéltük, hogy számunkra ez hogy lenne megfelelő, majd tájékoztattuk a rokonságot az esküvő időpontjáról.

2015. dec. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
96%
A férjem a családom, a hozzám (minden téren) legközelebb álló ember, számomra (meg számára is) egyértelmű volt, hogy hivatalosan is hozzá akarok tartozni :)
2015. dec. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Változóak az okok


- van aki szerelemből, azért hogy hivatalos legyen a kapcsolat, így a törvény előtt egymás hivatalos hozzátartozóivá válnak. Nem puszta pasim/csajom.

-van aki anyagi érdekből

-van aki azért, mert fél hogy egyedül marad, és úgy gondolja, ha már nem szereti a másikat, legalább magányos ne legyen

- és van aki nem házasodik, mert fél elköteleződni

2015. dec. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

mert a torveny igy rendezte el

Ha hivatalossan is egy par akarsz lenni az allam elvarja az eskuvot

Mert igy gondoskodsz a tarsadrol jogilag

Mert orszag vilag elott vallalod az igeretet kozos jovore

Mert isten ezt kerte az emberektol

2015. dec. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 leo432 válasza:
40%
Negyedik, honnan tudod,hogy a férjed az örökösöd? Mikor az én férjem meghalt, én semmit sem örököltem utána, hanem mindent a két gyerekünk örökölt fele-fele arányban.
2015. dec. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Új ptk. A házastárs egy gyerekrészt örököl.
2015. dec. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Érdekes, hogy mostanában sokan azt mondják, hogy csak papír, amit alá kell írni, semmit sem számít. Szerintem ez hamisság. Nem csak törvényileg (ahogy korábban írták) jelent sokat, de nekünk érzelmileg is. Nagyon érdekes, hogy amikor megkérte a kezem, még erősebbnek éreztük a kettőnk közötti összetartást (pedig előtte nagyon nehéz időszakon mentünk keresztül), mert nagyon kellett, hogy hangosan is kimondjuk, hogy szükségünk van a másikra, és hogy össze akarunk házasodni. Nem tudom igazán jól leírni szavakkal, mert ez inkább érzés, egy nagyon erős, megerősítő érzés. Ugyanez lesz a házasság is: kimondani a meghívott szeretteink előtt, hogy mi már egy emberként vagyunk, együtt élünk, amíg meg nem halunk. Maga a ceremónia egy szép rítus, ami emlékezetessé teszi ezt a fogadalmat, valamint egy jogi aktus is.
2015. dec. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!