Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mi a különbség a házasság és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a különbség a házasság és az élettársi kapcsolat között?

Figyelt kérdés
Van előnye, hátránya az egyiknek a másikkal szemben?

2015. nov. 2. 14:42
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Nem írtam,hogy miden előzmény nélkül.De tény,hogy ha valami nem megy attól sem fog menni,ha papír van róla.Ugye írták itt előttem,hogy egy sima élettársi kapcsolatot egyszerűen meglehet szakítani,,elköltözöl és annyi,egy házasságot ugyanígy meglehet szakítani,senkit nem a jogi procedúra fog visszatartani attól,hogy lezárjon egy nem működő kapcsolatot.A kötődést azért írtam példának,mert valaki pont ezt írta,indoknak(de látom,hogy nem is itt írták,hanem valamelyik másik élettárs&házasság fórumban.Én úgy gondolom,nincs olyan,hogy jobban kötődni,hisz az nem a titulustól függ.Együtt éltek megvan az esküvő,és aznaptól jobban kötődsz a társadhoz?Eddig nem kötődtél annyira? Nem voltál vele jóban-rosszban? Nem is voltál igazi társa? Attól leszel az,ha elvesz feleségül? Akkor milyen volt a kapcsolat esküvő előtt? Olyan felszínes,olyan "ha nem veszel el,nem foglak szeretni annyira"?
2015. nov. 4. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
73%

Én meg azt nem értem, hogy aki az élettársi kapcsolatot preferálja, az miért nem tudja elfogadni, hogy van akinek a házasság fontos. Hogy 30,40, 50 évesen ne a pasija/barátnője legyen a másiknak, hanem a férje/felesége, a hivatalos hozzátartozója.


Komolyan, már nevetséges, hogy lassan annak kellene magyarázkodni aki házasságban szeretne élni.


Lehet belemagyarázni olyat, hogy jaj biztos akkor házasság előtt nem volt meg a kötődés stb, de ez csak kötözködés.

Ennyi erővel meg is lehet fordítani a dolgot, hogy akik nem házasodnak össze, hanem megállnak összeköltözésnél, azok biztos azért nem házasodnak, mert nem biztosak a kapcsolatban, az érzéseikben, hogy élethosszig tart majd, és együtt élnek amíg nem találnak maguknak jobbat, szebbet, és akkor macera nélkül leléphetnek, és vissza sem néznek.


Szóval bármibe bele lehet magyarázni bármit:)

Egyébként senki nem állította, hogy aki házas azt nem hagyhatják el szó nélkül. Igen, elhagyhatják, de azért vállalni kell a felelősséget a válással. Előbb utóbb a lelépőnek a házastársa szemébe kell néznie. Legkésőbb a bíróságon.

2015. nov. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

De állította,olvasd újra a hozzászólásokat.

Élettársi kapcsolatban a szakítás sokkal macerásabb mint házasságnál,főleg ha van közös vagyon,meg gyerek,tehát ez megint fals dolog.


Én különben leírtam,hogy csak azok éreznek különbséget,akiknek kifejezetten fontos hogy házasok legyenek,de valójában csak jogi szempontból van különbség,életvitelben,érzelmileg nincs.Mert ugye ez volt a kérdés,hogy mi a különbség.

Jah különben sosem nevezném a szerelmem,élettársam pasinak :D Akik házasság előtt együtt élnek,azok így szokták nevezni? Így mutatják be bárkinek is,hogy ő XY a a pasim?:D

Nem erről van szó,hogy annak kell magyarázkodni aki házasságban szeretne élni,mert szerintem semelyik oldalnak nem kell magyarázkodni,de olvass csak vissza aki házasságpárti az abszolút degradálja az élettársi kapcsolatot(holott jobb esetben ő is abban élt mielőtt férjhez ment),és olyan dolgokat akar belemagyarázni,ami nem igaz.

2015. nov. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

A kérdésben nem volt szó se gyerekről,se anyagiakról, csak konkrétan az élettársi kapcsolatról és a házasságról.

Ha elolvasol pár választ akár itt vagy máshol, akik megrögzött házasságellenesek, azok olyanokat írnak, hogy akik összeházasodnak, azok biztos korábban nem szerették egymást eléggé blablabla, tehát ők azok akik belemagyaráznak dolgokat azok kapcsolatába akik házasodnak.


Erre írtam, hogy kötözködés, és meg is lehet fordítani ezt a dolgot, és a házasságpártiak is mondhatnának kígyót békát azokra akik élettársakként élnek. Írtam példát erre, nem írom le újra.


Amúgy igen, érzelmileg is számít, és nem nem azért mert ettől szereti az ember jobban a párját. De ezt az olyan emberek akik fújnak a házasságra, sosem fogják megérteni:) vagy inkább azt írom, hogy átérezni nem tudják miért is fontos érzelmileg.

2015. nov. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Az értő olvasást gyakorolni kellene.Nem azt írtam,hogy házasság előtt nem szerették egymást,csak éppen azt írták,hogy házasságkötés után erősebb a kötődés stb.stb.Ezért írtam,hogy akkor eszerint a gondolkodás szerint előtte nem volt erős kötődés,érzelem?


A gyerek,meg a vagyont azzal kapcsolatban írtam,hogy ez még jobban bonyolít élettársi kapcsolat megszakításakor mint válásnál,tehát cáfolja azt a tényt,hogy azért él valaki élettársi kapcsolatban ,mert könnyebb "lelépni",mert ugye ezt is írták indoknak.

2015. nov. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

Véleményem szerint a házasság fontos!

Nem egy papir ez hanem egy eszme es egy elkötelezettség!

Ha nem kötsz házasságot nem vagy jobb a sarkon a kutyaknal mert te is csak ugy eggylere esszealsz vele!

Es nem a papir a fontos hanem a templomi ceremónia!

2015. nov. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!