Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mi a különbség a házasság és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a különbség a házasság és az élettársi kapcsolat között?

Figyelt kérdés
Van előnye, hátránya az egyiknek a másikkal szemben?

2015. nov. 2. 14:42
1 2
 1/16 Clark Kent.. ***** válasza:
58%
Egy papír.
2015. nov. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
67%
Megakartam magyarázni, de 1# olyan gyönyörüen megtette.
2015. nov. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
85%
Annak, akinek fontos, nagyon is van különbség. Nekem is van. Nem hiszek abban, hogy a házasság csak egy papír. Le leszek pontozva, de konzervatív vagyok ezen a téren. Előnye és hátránya? Kinek-mi. Nekem fontos a teljes elköteleződés és az arra való építkezés és ennek része a házasság. Másnak meg tök mindegy. Én el nem tudtam volna képzelni, hogy ne a férjemmel vállaljak gyerekeket, csak az "élettársammal". Nekem ennek olyan üzenete van, hogy nem akarnak elvenni feleségül, mert valamiért nem vagyok elég jó ahhoz, stb.
2015. nov. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
73%
Egy sima élettársi kapcsolatot könnyen meg lehet szüntetni, ha már nem jól működik. Egyszerűen annyit mondasz a másiknak, hogy szevasz és külön költöztök. Éppen ezért nem is olyan erős kötelék. Egy házasságot már közel sem ilyen egyszerű felbontani, emiatt még ha zűr is van, ez egy erősebb kötelék ami arra buzdítja a feleket, hogy próbálják meg megoldani a problémát ami köztük van, ne egyből eldobni a kapcsolatot. De ha ez mégsem sikerül, akkor mindkét fél súlyosan megkárosul anyagilag.
2015. nov. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
64%

Az élettársi viszonyról nincs papírod, úgy kell bizonygatni mindig hogy hozzátartozó vagy. Házastárs esetén ez mindenkinek egyértelmű, hivatalos ügyekben is.


Az együttélés alatt megszerzett vagyonból házasság esetén 50-50%-ban osztoznak, élettársak esetén bevételarányosan. Ezért aztán - a közhiedelemmel ellentétben - élettársak esetén bonyolultabb a szétválás.


Házasság egyúttal szimbolikus gesztus is, amivel kifejezem, hogy hosszútávon is szeretnék veled együtt lenni és semmiképp nem foglak csak úgy otthagyni egyik napról a másikra, érezd magad biztonságban.

2015. nov. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

2 szemszögből nézve

1: aki nem házasodik meg és nem veszi fel párja nevét az megragadjam a világ előtt hogy házas és kihez köthető.

2: egy papír még senkit nem kötött össze,csak is a szeretet ami képes erre én úgy gondolom.

2015. nov. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
édesapam és édesanyám templomban esküdtek csak,tehát papír nincs,csak élettársak elvileg. mégis a harmonia mindigis megvolt ,boldogok, egy papír ideoda...
2015. nov. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
81%

-Élettárssal élsz, de hivatalosan egyedülálló vagy,

- hivatalos ügyben stb tanúkat kell felvonultatni, bizonygatni, hogy ti együtt éltek,

-bizonygatni hogy ha gyereketek lesz akkor igen, az az ő gyereke (megalázó),

-nem vagy csak nagyon nehezen lehet örökbe fogadni

-kórházba ha bekerül a párod, lehet be se engednek ha nem a férje/felesége vagy (hallottam, olvastam már ilyenekről

- nincs semmi hivatalos köztetek, akár szó nélkül is leléphet, felelősségvállalás nélkül


ezzel szemben, ha házasok vagytok, akkor


- hivatalos hozzátartozó (családtag) vagy

- nem kell bizonygatni, hogy kinek a gyereke, ha vállaltok, automatikus a dolog

- tudtok örökbe fogadni gyereket, ha akartok

- ha a szakítás mellett döntötök, ezt fel kell vállalni, nem lehet elsunnyogni szó nélkül

-jogilag sokkal tisztább


Egyszerűen én úgy érzem, ha 2 ember igazán szereti egymást, elköteleződnek egymás felé, együtt akarják leélni az életüket, egymást választják, akkor összeházasodnak.

Nekem az ha csak összebútoroznak, olyan mintha arra apellálnának, nehogy nehezebb legyen lelépni, ha jön valaki jobb. Persze biztos vannak kivételek is, és egyszerűen van akinek nem fontos házasodni, felvenni a párja nevét, karikagyűrűt viselni (nem kamuból), férjnek, feleségnek, igazi hivatalos hozzátartozónak lenni.

2015. nov. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
55%

Én voltam férjnél,egyik napról a másikra költöztem el,tehát ez hülyeség,hogy a papír a házasságról azt jelenti,hogy nem hagyhatnak ott hipp-hopp.Dehogynem,hisz ilyen helyzetben eszedbe sem jut a papír.Most 4 éve élettársi kapcsolatban élek,semmiben nem különbözik a házasságtól.Nem érzem azt,hogy nincs elköteleződés,vagy éppen,hogy bármikor leléphet mellőlem a társam.Tehát bárki bármit mond,semmi különbség nincs érzelmileg,vagy éppen az életvitelben a házasság és az élettársi kapcsolat közt.Egyedül az érez különbséget,aki megrögzött házasságpárti,mondjuk nem értem meg nagyon,mert ha valaki csak akkor tud igazán kötődni a társához,ha az elveszi,vagy éppen hozzámegy feleségül,az már egy furcsa viszony,és megkérdőjelezi azt,hogy vajon igazi-e az érzelem,vajon akkor addig amíg nem jött létre a házasság,addig nem volt meg a bizalom,a kötődés? Milyen kapcsolat volt akkor ez addig?

Ami lényeges különbség,az csak a jogban az.Vagyis a hivatalos dolgokban.(Mondjuk az a kórházas egy nagyon rossz példa,az élettársat ugyanolyan jogúnak tekintik egy kórházban,mint a házastársat,ugyanúgy adnak felvilágosítást a beteg állapotáról,ugyanúgy beengedik hozzá-ezt nem is értem,hogy gondolta valaki,hogy nem-legalábbis eddig bárhol dolgoztam így volt,ápolónő vagyok.Egyben mondjuk biztos kötöttebb ,de 20 év alatt ilyennel nem találkoztam,ahol dönteni kell a beteg helyett,mert az nincs döntésképes állapotban,na ott eltudom képzelni a megkülönböztetést)

2015. nov. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
9: nem azért házasodunk, hogy kötődjünk, hanem azért házasodunk, mert annyira kötődünk. Ha te minden előzmény nélkül képes voltál lelépni egy nap alatt, akkor teljesen értelmetlen volt összeházasodnotok, nem csodálom, hogy nem érted miért jó.
2015. nov. 3. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!