Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házasok, együttélők! Nálatok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasok, együttélők! Nálatok ez hogy működik?

Figyelt kérdés
Ki osztja be a havi pénzt? Leadja a férjed a fizetését, mint régen volt szokás vagy csak ad valamennyit, és a többi marad nála? Ha közös számla van, akkor abból hogy oldjátok meg pl. a hobbik vagy a saját igények finanszírozását?
2015. szept. 9. 10:54
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Közös számlánk van. Minden pénz oda megy... Én kezelem a pénzt. Ha a férjemre lenne bízva 2 nap múlva nem lenne semmi. Befizetjük a számlákat, megvesszük mindent amit kell...félreteszek x összeget kajára. A maradékból pedig egy összeget félrerakunk...a többit elfelezzük és mindenki arra költi, amire akarja. Ő érmékre. Én könyvekre. :D Ha ezen felül kell cipő, fodrász miegymás, természetesen elveszünk valahonnan. Nem probléma. De hül.yeségekre egyikünk se vehet csak úgy el , anélkül hogy előtte meg ne beszéltük volna.
2015. szept. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Nincs közös számla, felesben kifizetjük a számlákat, a többi pénzzel meg mindenki azt csinál amit akar. Így oldjuk meg a saját hobbik és egyéb igények finanszírozását.
2015. szept. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
A rezsit kozosen a bevasarlasokat o, a teloszamlat en és utana mindenki area kolti a tobbet amira akarja:-)))
2015. szept. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
90%

Közös számlánk van a férjemmel, oda megy mindkettőnk fizetése a GYES és a családi pótlék is. A biztosításainkat onnan vonják, a többi számlát távszámlán fizetjük.

Minden hónapban leveszünk egy x összeget, de ahol csak lehet kártyával fizetünk. Én kezelem a számlát, a férjem nem szeret ezzel foglalkozni.

Tehát a számlákat a számláról rendezzük közvetlenül, egyébként pedig mindkettőnknél van mindig KP és bank/hitelkártya is. Meg szoktuk beszélni, ki mit vett aznap, nem elszámoltatásképpen, hanem az esti beszélgetés közben ez is szóba kerül; s ilyenkor szoktuk megbeszélni a másnapi dolgainkat is, amibe az is beletartozik, hogy melyikünk hogy kezd reggel és hogyan végez este, mert aki előbb végez, az vásárol be.

Milyen saját igényekre gondolsz? Ruha, fodrász, valami bizbaz valamibe, ami a férfiaknak örömet okoz? Tisztában vagyunk mindketten azzal, mit engedhetünk meg a családi kasszából, nem nyújtózkodunk tovább, mint ameddig a takarónk ér.

2015. szept. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Mi külön számlás közös kasszás egyveleget tervezünk. Az alapvető dolgokat (rezsi, internet, telefon stb.) arányosan fizetjük (nyilván ez változik, ha esetleg gyereket szülök, vagy ha valamelyikünk munkanélküli), ételt is, plusz esetleg rakunk félre takarékba. Ami meg ezután marad a számlán, azzal mindenki szabadon rendelkezhet. Persze nyilván ha egyikünk megszorul, a másik kisegíti, ez alap.

Pont ezért nem akarok közös számlát, hogy ne az legyen, hogy már megint miért vettél le ennyit meg ennyit, meg hogy mindkettőnknek legyen költőpénze, amiből ugye keresetarányosan marad (mert az nem igazság, legalábbis szerintem, ha a 100ezret kereső csak a saját igényeit akarná finanszírozni a 300ezret kereső párjától... mert van ilyen, sajnos), meg ha esetleg ajándékot veszünk a másiknak, akkor ne legyen ez a kínos sunnyogás...

2015. szept. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
95%
Közös kassza, számlánk is egy van. Nem osztjuk be a pénzt, a feleségem befizeti a számlákat. Többnyire egyetértünk minden kiadásban. Ha nem, akkor a másik hoz fel ellenérvet, ez többnyire a feleségem szokott lenni, aztán ez vagy meggyőzi a másikat vagy nem, sosem volt ebből probléma. A hobbi, egyéni dolgokat egyszerűen ki-ki kifizeti a közös kasszából. Ami a havi bevételünk 10%-át meghaladja, arról szerintem illik szólni.
2015. szept. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
93%
Közös kassza van,de a pénzt teljesen én kezelem,a férjem azt sem tudja,mennyi a villanyszámla,vagy a kocsi biztosítása,mindenki annyit költ a csekkek és kaja pénzen felül amennyit akar,ezt azért írom le ilyen bátran,mert mindketten az ésszerűség határain belül mozgunk,ha pénzről van szó.
2015. szept. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
93%

Én feleség osztom be a pénzt.


Ez mondjuk nem azt jelenti, hogy zsebpénzt kell kérnie. A fizetése egyik részét készpénzben kapja, azt odaszokta adni. A másik részét az én számlámra utalják.


A számlámhoz van társkártyája, a többi pénz pedig otthon van, bármikor vesz belőle.


Akkor és arra költ amire szeretne. Ha nagyobb dolgora szeretne/kell kiadnia akkor megkérdezi előtte, hogy belefér e most vagy, hogy kártyával/készpénzzel fizessen e.

2015. szept. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Nálunk össze-vissza van. Amikor ő keresett többet, akkor a terhek szinte egészét ő állta. Most én kapok többet, így tőlem utaljuk a dolgokat. Kocsikat mindenki maga tankolja, telszámlát vonják külön, a nagybevásárlás éppen ahogy esik. Extra beeső dolgokat ő fizet, szülőkhöz az ő autójával megyünk (500km mindkettő út oda-vissza),családoknak én veszem az ajándékot, én ruházom magunkat. Ami marad, azzal azt csinálunk, amit akarunk. Lehetne szervezettebben, odafigyelve költeni talán, de úgy vagyunk vele, hogy amíg minden számla rendezve van, addig nincs gond. Ha sakkozni kéne a pénzzel, akkor tuti nem lenne ekkora szabadság.
2015. szept. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Közös számla, közös kassza. Erről mennek a rezsi és hitel dolgok, a tankolás, a bevásárlás, ruha, cipő stb. is. Az én kártyám állandóan nálam van, a férj lusta, hogy magával hordja a sajátját, inkább leveszünk neki egy összeget, és ha elfogyott, szól. Nem költekezik ész nélkül, inkább spórolós típus. Hobbi, saját igény? Megbeszéljük. Könyvet nem veszek, nekem az ebook nagyon bejön, így nagy költség nincs a hobbimra, ami meg szükséges, ruha, cipő, bármi, azt megvesszük. Együtt szoktunk vásárolni, igénynek megfelelően. Veszek egy krémet magamnak, vagy ő valamilyen kütyüt magának, az nem probléma, mindketten tudjuk, hogy áll a kassza, így nagy mellényúlások nem szoktak lenni.
2015. szept. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!