Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek később mennyire...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek később mennyire "üthet" vissza, ha valaki elég korán pl.23-24 évesen 1-2 éves kapcsolat után házasodik és rögtön vállal babát is? Előnyök, hátrányok?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy pl. befejezi a főiskolát/egyetemet a lány és dolgozik maximum 1 évet vagy annyit se és már rögtön az első férfihez hozzá megy, akivel alig 1-2 éve van együtt és utána ababa is rögtön jön.

Ez nem túl elsietett szerintetek? Ebből később mi sülhet ki? Mivel még elég fiatalok, nem is éltek szerintem még eleget, nem tapasztaltak munka/élet terén sem eleget. Meg ilyenkor szerintem évek alatt azért még sokat változik az ember. A másik meg az, hogy szerintem 1-2 év alatt nem lehet senkit sem kiismerni.

Szerintetek az ilyen pároknak esélyük van örökre együtt maradni? Tapasztalatok? Írnátok példákat, ha tudtok.


2015. jún. 11. 09:39
 1/5 A kérdező kommentje:

Szerencsére nem vagyok ebben a helyzetben,csak itt is jó pár ilyet olvastam már és nekem is nem 1 ismerősöm van pontosan ebben a helyzetben.


Mondjuk nagyon bátornak tartom őket, hogy ilyen hamar beleugrottak ezekbe. :)

2015. jún. 11. 09:40
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A tartós fix párkapcsolat házassággal, és babával totálisan más életforma mint a bulizós, csajozós/pasizós "minden belefér".

Nyilván mindkettő mellett lehet felhozni érvet pro- és kontra. És azért van átjárás is. (lehet otthon űlni szingliként baba nélkül, és lehet menni pörögni családosként is. Sehol nincsen leírva, hogy házas emberként nem rúghatsz be a haverokkal)


Az egyetlen ami bezavarhat, hogy az ember ahogy fejlődik, és változik (mivel az sosem áll le) éppen ütközik az adott választott életformával. Az egész csak döntés kérdése valójában.

Nem gondolom, hogy visszaütne törvényszerűen a dolog, de visszaüthet. (feltételes mód) Ez megtörténhet akkor is ha 40 évesen házasodik és előtte "kiélte magát".


De tényleg ez a lényeg: két életforma, mindkettő mellett és ellene is vannak érvek, döntés kérdése csak.

És konzekvenciákat sem mernék levonni, mivel nagyon sok később született házasság is gallyra megy és nem egy korán kötött házasság bizonyul tartósnak.

Szerintem ebből nem lehet kiindulni.

Az egészben az a döntő, hogy ki mennyit szán arra, hogy magát megismerje, és mennyire képes felfedezni a belsőjét, hogy milyen is valójában, éppen ebbe az életszakaszában merre induljon tovább. Elszúrni igazából ezt lehet.

2015. jún. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha megfelelő önismerettel rendelkeznek és jól átgondolták, akkor elsülhet jól a dolog. Vagy mázlijuk is lehet. Azért 23-24 évesen az ember annyira már nem gyerek :)
2015. jún. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem kel elkapkodni ha szeretitek egymást késöbb is úgyan úgy boldogá tesz beneteket.
2015. jún. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Mi is hasonlóan voltunk, azzal a különbséggel, hogy mi nem házasodtunk össze, csak 1 hónap után összeköltöztünk. 23 évesen ismertem meg a páromat és nekem minden értelemben ő az első (és remélem utolsó is) férfi az életemben, ő akkor 25 éves volt és én voltam a harmadik barátnője.

11 éve élünk együtt és három csemeténk is született már, igaz, 6 éve voltunk már együtt, mikor a legnagyobb gyerkőc megszületett, szóval ezt a részét nem siettük el.


Főleg a kapcsolatunk elején mi is kaptunk megjegyzéseket, hogy ilyen nincs, túl korai, úgysem fogunk együtt maradni és még sok hasonlót, de eddig úgy néz ki, nekünk lett igazunk. Ez mondjuk nem azt jelenti, hogy minden ilyen paraméterekkel rendelkező párnak bejön, de azért előfordulhat, hogy sikerül nekik.

2015. jún. 13. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!