Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit tegyek, hogy a férjem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, hogy a férjem szerves része legyen a családunknak és segítsen nekem?

Figyelt kérdés

3 gyermekünk van (6, 4 és 1,5 évesek), 14 éve vagyunk együtt. Mostanra eljutottunk odáig, hogy feladataim csak nekem vannak, ő mindent letudottnak vesz azzal, hogy eljár dolgozni.

Ha szóvá teszem, hogy igazán segíthetne, megkapom, hogy ő milyen fáradt, hiszen egész nap értünk dolgozik...

Tegnap felhívtam, hogy hozzon kenyeret, mert elfogyott, erre kiselőadást tartott, hogy ő már olyan fáradt, mikor hazafelé tart, hogy örül, ha él és miért nem én ugrok be hazafelé. Végül hozott, de csaknem szentté kellett avatnunk érte.

Minden az én nyakamba szakad és ha ezt szóvá teszem, megkapom, hogy nem is olyan nagy ügy ez az egész. Csak azt nem értem, hogy akkor miért nem csinál valamit ő is.


Mivel tudnám megértetni vele, hogy ez nem mehet így tovább?


2015. jún. 3. 15:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mondd el neki, hogy te is ugyanúgy dolgozol, mint ő és ugyanúgy fáradt, de ketten vagytok a házasságban és ez nem kifogás.
2015. jún. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Cseréljetek! Menj el te dolgozni, ő meg "pihenjen" otthon.
2015. jún. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Te dolgozol?

Egyébként megfogod a 3 gyereket, péntek este a nyakába akasztod őket, adsz neki egy puszit, aztán vasárnapig elmész a barátnőiddel valahová. A Bükk-fennsík, a Mátra gyönyörű ilyentájt.

2015. jún. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
úgy legyen szerves része, hogy kölcsön kéred az egyik szervét
2015. jún. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
3%

nem akarlak megserteni de ha te otthon vagy ez mind mind a te munkad.

ha dolgonal 3 geyrek mellett maskent velekednek rolad

De igy...talan te is segitesz neki a munkahelyen?

2015. jún. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én biztos, hogy nagyot csalódnék benne. Milyen társ az, aki így magára hagyja a másikat? Ráadásul nem kihasználni akarod, hanem csak segítséget kérsz, ráadásul jogosan. Amúgy meg ez egy évszázadok óta berögzült hulyeség, hogy a nő dolga a házimunka, a férfié a kenyérkereső...aki így gondolkodik, szerintem azt nem lehet jobb belátásra bírni.
2015. jún. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ezért lenne jó az a megoldás, hogy az első évben a nő marad otthon a gyerekkel, a másodikban pedig a férfi.

Így anyuka sem esik ki olyan hosszú időre a munkából és apuka is megtapasztalhatja, hogy milyen "pihentető" dolog a gyereknevelés és a főzés-házimunka :)


Kérdező, sajnos nem tudok segíteni, nálunk is ez van. Egyszerűen a férfiakba van kódolva, hogy nekik csak dolgozniuk kell és kész, minden más a nő feladata.

Nálunk már én is dolgozom, ennek ellenére a házimunka és az egyéb intéznivalók 99%-a rám marad, mert neki eszébe sem jut elvégezni, megoldani stb.

2015. jún. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Oké nem akar elmosogatni meg egyebek, de hogy ha már úgy is ott van ne menjen be a boltba??


Nálunk apa jár boltba is, mert útba esik neki bemenet és hazamenet. Busszal jár, bérlete van, az meg bírja, nem plusz benzinköltség, még ha kitérőt is kell tenni.


Az jó ötlet, hogy tarts egy ilyen egyedüli hétvégét. Péntekre tégy rendbe mindent, bízd a férjedre a gyerekeket és mond, hogy elmész, vasárnap napközben érkezel és mikor visszajössz nem szeretnél már pakolni, úgyhogy legyen minden ilyen rendben.


Vagy ne csinálj meg olyan sok mindent. Fusson néha az asztal, ne legyen felsöprögetve, de még így is lássa, hogy kidolgozod a beledet.


Amúgy ezt kedvességgel a legegyszerűbb elérni, esetleg egy kellemesebb estén megbeszélni.

2015. jún. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem én az ilyet (59 F) - először is férj, valamit megfogadott az elején, - erre emlékeztetném.

meg azt írod: "Mostanra eljutottunk odáig..:" - tehát nem így volt ez mindig, tehát menjen szépen oda vissza, ahol még elfogadható volt a viselkedése. (mert ez nem az)


Meg:


A férj hazaér a munkából és a három gyermekét pizsamában találja a kertben,

a sárban hemperegve játszanak, körülöttük üres kekszes dobozok, chipszes

zacsik, üdítős dobozok mindenhol szanaszét.

A feleség autójának az ajtaja tárva nyitva, csakúgy mint a kert bejárata, a

kutyának nyoma sincs.

Amikor belép a házba még nagyobb rendetlenség fogadja. Egy csillár

leszakadva törötten hever a földön, a szőnyeg a falhoz gyűrve. A nappaliban

a tv teljes hangerővel üvölt és mindenhol szanaszéjjel ruhadarabok és

játékok hevernek. A konyhában a mosogató dugig edényekkel, az asztalon és a

tűzhelyen ételmaradékok, a hűtő ajtaja tárva nyitva, a kutyakaja

szétszórva a földön, egy törött

pohár az asztal alatt, kis kupac homok az ajtó mögött... Egyből rohan fel a

lépcsőn (átgázolva a további játékokon,ruhadarabokon és egyéb akadályokon)

aggódva keresi a feleségét, attól tartva, hogy valami baja esett.

A hálószoba felé vezető úton észreveszi, hogy a

fürdőszoba ajtaja alatt ömlik ki a víz a folyósóra, bent csuromvíz minden,

a

WC papír legöngyölítve, borotvahab és fogkrém a tükörre kenve...

Most már rohan a hálószobába felkészülve a legrosszabbra.

És a feleségét ott találja az ágyban...édesen összekucorodva, egy könyvvel

a

kezében, aki észrevéve, hogy megjött, felnéz és mosolyogva megkérdi tőle

- Szia drágám, hogy telt a napod?

A férj dühösen nézi

- De mi a fene történt ma itt?

A feleség ártatlanul

- Tudod mindennap, amikor hazajössz a munkából, meg szoktad kérdezni hogy

mi a f..szt csinálok egész nap?

Férj még dühösebben

- Persze,... ÉS!

Ekkor a feleség édesen rámosolyog

- HÁT MA NEM CSINÁLTAM SEMMIT!!!!

2015. jún. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!