Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Elhunyt a Feleség kik az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elhunyt a Feleség kik az örökösök?

Figyelt kérdés
Elhunyt a Feleség 2012 04 napon kik örökölnek? egy gyermek sem született testvér viszont van 2 féltestvér végrendeletről nem tudunk Köszönöm mindenkinek a segitséget

2015. jún. 2. 12:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Szülők és a férj. Ha nincsenek már szülők, akkor jönnek a testvérek.
2015. jún. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A házastárs kap 1/2-ed, valamint , ha még élnek a szülők közösen a másik felét. Testvér csak akkor örököl, ha a szülők nem élnek.
2015. jún. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Gyerekek, tudom én, hogy jó az új Ptk, de azért nem kéne mindenhol azt használni. 2012-ben halt meg, s nem 2014.03.15. után. A férj haszonélvezetet kap a közös lakásra és használati cikkekre, de örökölni nem örököl. A feleség vagyonát a szülők kapják, ha nincsenek szülők akkor a testvérek.
2015. jún. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

3-as, rosszul tudod!


"7:60. § [Házastárs öröklése szülő mellett]


(1) Ha leszármazó nincs vagy nem örökölhet, az örökhagyó házastársa örökli az örökhagyóval közösen lakott lakást és a hozzá tartozó berendezési és felszerelési tárgyakat.


(2) Az (1) bekezdésben nem érintett hagyaték felét az örökhagyó házastársa örökli, másikfelét az örökhagyó szülei öröklik fejenként egyenlő arányban. Az öröklésből kiesett szülő helyén a másik szülő és az örökhagyó házastársa örököl fejenként egyenlő arányban."

2015. jún. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"7:63. § [Szülő és a szülő leszármazójának öröklése]


(1) Ha leszármazó és házastárs nincs vagy nem örökölhet, az örökhagyó szülői örökölnek fejenként egyenlő részben.


(2) Az öröklésből kiesett szülő helyén ennek leszármazói örökölnek olyan módon, mint a gyermek helyén annak leszármazói.


(3) Ha a kiesett szülőnek leszármazója nincs vagy nem örökölhet, egyedül a másik szülő vagy annak leszármazói örökölnek."

2015. jún. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Tehát röviden: ha nincs gyerek, egyedül a férj fogja örökölni a közösen lakott lakást, a berendezést, a felszerelési tárgyakat.

A hagyaték további részének a felét a férj, a felét a feleség szülei, ha azok már nem élnek, a feleség testvérei öröklik egyenlő arányban.


Legalábbis az új törvény szerint.

De hogy ha 2012-ben halt meg, akkor nem tudom, mert azt hiszem, az új törvény 2013-tól érvényes, de nem vagyok benne biztos, nem akarok hülyeséget mondani.


Előtte úgy volt, hogy mindent a férj örökölt, ha nem volt gyerek.

2015. jún. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#4-#5: igen, rosszul tudom, de Te se vagy képbe. 1959-es Ptk.-t kell nézni, mivel 2012-ben halt meg. A 607. § (4)-es bekezdés szerint "ha leszármazó nincs, a házastárs vagy a bejegyzett élettárs örököl". Meglestem, itt van előttem a Ptk.
2015. jún. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, igazad van, későn vettem észre, ezért írtam a 6-os választ. Hogy ha azelőtt halt meg, mielőtt a törvény hatályba lépett, akkor szülők (vagy ha már nem élnek, akkor a testvérek) nem örökölnek, hanem csak a férj.
2015. jún. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!